Zahovaiko: me ei jäänud Eesti A-koondisele mitte milleski alla! (0)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles pärast koduväljakul Premium liiga liidri FC Floraga tehtud 1:1 viiki, et jäi oma hoolealuste esitusega igati rahule.

"Mängisime ju Eesti A-koondise vastu ja näitasime head minekut, iseloomu, head sisu ega jäänud neile mitte milleski alla!" ütles Zahovaiko, viidates tõigale, et Flora tänases algkoosseisus oli kaheksa A-koondisesse kutse pälvinud jalgpallurit.

Paide asus kohtumist 25. minutil juhtima, aga langes teise poolaja alguses surve alla ning 56. minutil Flora viigistas. "Ilmastikuolud olid mõlemale meeskonnale väga keerulised. Esimene poolaeg küpsetas meid korralikult läbi, sest jooksmist oli palju ja raiskasime kõvasti energiat. Aga selle tulemusel läksime juhtima.

Floral oli vaja mänguskeemi ja -iseloomu muuta. Nad andsid kuuma juurde ja meil tekkis kuskil 10-minutiline periood, kus kõik olid täitsa punases. Mehed tahtsid liikuda, aga keha ja jalad ei jõudnud järele. Kahjuks ei suutnud värava sisselaskmist vältida, aga 1:1 tabamuse järel taastusime ja olime uuesti mängus sees," kõlas Zahovaiko kokkuvõte mängust.

Flora värav sündis nurgalöögist ehk standardolukorrast, millede kaitsmisele Paide käesolevaks hooajaks valmistudes kõvasti rõhku pani ja mis ongi siiani päris hästi toiminud. "Kahju, et pidi juhtuma täna ja sellises mängus. Flora tugevused olid meile teada ja töötasime nende kallal. Märten Kuuse kasvu vaadates ei ütleks küll, et ta võiks vastase karistusalas ohtlik olla, aga tegelikkuses on ta ikka väga huvitav tüüp ka teisel korrusel. Täna läks nii," lausus Zahovaiko.

Hooaja lõpusirgele vaatas Paide peatreener vastu optimistlikult. "Tuleb olla rahul sellega, mis hetkel käes. Oleme mängus sees ja võitlus jätkub," sõnas Zahovaiko.

Koondisepausilt naastes ootab Paidet kolmemänguline seeria tabeli tagumise neliku meeskondade vastu, kui ridamisi kohtutakse FC Kuressaare, Maardu Linnameeskonna ja Viljandi Tulevikuga.