Häving Fääri saartel (hinda mängijaid!) (46)

Tarmo Kink peab uue töö otsima? Foto: Catherine KõrtsmikEesti koondis sai Fääri saartelt häbistava 0:2 kaotuse, mis tõmbas sisuliselt kriipsu peale ka EM-valikgrupist edasipääsu lootustele.

Eestlased olid terve kohtumise vältel üritavamaks pooleks, kuid avapoolaja lõpus ja teise poolaja alguses määratud penaltid andsid suure edu kodumeeskonnale.

Veelgi raskemaks muutis olukorra Sander Puri eemaldamine teisel poolajal. Eestlastel oli kokkuvõttes küll palju häid võimalusi, aga kasutamata need jäidki.

Lootustandev algus

Kohe esimestel minutitel pääses Kaimar Saag läbijooksule, kuid tema pealelöök põrkas napilt-napilt tagumisest postist mööda. Järgmist võimalust tuli oodata 16. minutini, mil Tarmo Kink 18 meetri pealt väravast mööda pommitas.

19. minutil pääses Jarmo Ahjupera Konstantin Vassiljevi nurgalöögi järel poolkäärlöögile, aga pall toimetati väravavahi käe ja väravalati puutumise järel kaitsja poolt joonelt minema.

Minut hiljem proovis sama mees kaugelt, kuid ebatäpselt. Täpselt 28 minuti täitudes tabas Sergei Zenjov kiirrünnakul kauglöögist ka posti.

Otsustavad penaltid

Enne poolaja lõppu teenis kodumeeskond penalti, kui soomlasest kohtuniku hinnangul tegi Sander Puri vastaste nurgalöögi ajal vea, ning Frodi Benjaminsen avas 11-meetri punktilt skoori. Kohe teise poolaja avaminutil teenisid nad Dmitri Kruglovi vea järel veel ühe penalti ning kuigi Sergei Pareiko tõrjus löögi, saatis Einar Hansen "lauapallist" teisegi palli Eesti väravasse.

Olukord muutus veelgi raskemaks 56. minutil, kui Puri vaidles tehtud vea järel kohtunikuga ning teenis selle eest teise kollase kaardi, mis kokkuvõttes tähendas eemaldamist. Eesti ründetegevus näis lagunevat, kuni 65. minutil pääses Saag väravavahiga vastamisi, aga löök lendas kõrgelt üle värava.

73. minutil sai Zenjov terava nurga alt proovida, tabades vaid küljevõrku. Kümme minutit hiljem sooritas Vassiljev lootustandva kauglöögi, kuid väravavaht sai sellegi kätte. 89. minutil pääses Raio Piiroja pärast Vassiljevi karistuslööki vabalt peaga löögile, ent jällegi napilt mööda. 91. minutil võttis võõrustajate väravavaht Jakup Mikkelsen ära ka Dmitri Kruglovi ilusa kauglöögi.

Eesti jättis kasutamata võimaluse Sloveeniast ühe punkti kaugusele tõusta, jäädes oma valikgrupis neljandaks ja kaotades teisel kohal olevatele sloveenidele nelja silmaga.

Lõpptulemus:

07.06. kell 21:30 Toftiris

Fääri saared - Eesti 2:0 (1:0)
43. pen. Benjaminsen, 47. Einar T. Hansen
47. tõrjus Sergei Pareiko Frodi Benjaminseni löödud penalti

Hoiatused: 75., 88. Pol Johannus Justinussen - 42., 56. Sander Puri, 46. Sergei Zenjov, 75. Sergei Pareiko
Eemaldamised: 88. Pol Johannus Justinussen - 56. Sander Puri
Peakohtunik: Antti Munukka
Abikohtunikud: Matti Heininen, Jan-Peter Aravirta
Neljas kohtunik: Petteri Kari (kõik Soome)

Fääri saared: 1-Jakup Mikkelsen, 2-Jonas Tor Naes, 3-Einar T. Hansen, 4-Atli Gregersen, 5-Rogvi Baldvinsson, 6-Atli Danielsen, 7-Frodi Benjaminsen, 8-Hjalgrim Elttor (90+1. 14-Suni Olsen), 9-Pol Johannus Justinussen, 10-Arnbjorn T. Hansen (69. 13-Simun Samuelsen), 11-Christian Lamhauge Holst (85. 12-Christian Mouritsen).
Varus: 16-Rene Torgard, 12-Christian Mouritsen, 13-Simun Samuelsen, 14-Suni Olsen, 15-Hallur Hansson, 17-Bogi Lokin, 18-Viljormur Davidsen.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 5-Dmitri Kruglov, 10-Sergei Zenjov, 14-Konstantin Vassiljev, 7-Sander Puri, 9-Tarmo Kink, 20-Kaimar Saag (82. 8-Sergei Mošnikov), 18-Jarmo Ahjupera (66. 16-Gert Kams).
Varus: 22-Artur Kotenko, 19-Alo Bärengrub, 23-Taijo Teniste, 8-Sergei Mošnikov, 16-Gert Kams, 2-Andrei Sidorenkov, 21-Andrei Stepanov.

(62.65.228.***)
Kas tõesti selline võistkond loodab saada EM-ile. Kasutaks vähemalt mängijaid, kes tahavad mängida.
KategorieC   •
(80.235.108.***)
Loodame et fäärid löövad veel mõne värava, poisid on vähemalt tahtmist täis, mitte nagu meie mehed.
Xavi   •
(88.196.239.***)
Eesti võiks selle mängu ikka korralikult pähe saada. Tooks vähemalt mõned eestlased maa peale tagasi.
Ülikõva! Fäärid! Pange samamoodi edasi. :D:D:D:D:D:D:
Eesti on ikka ülipask :D:D:D:D:D
Purita koondis   •
(217.71.32.***)
Sander Puri- sa oled Eesti Koondise häbiplekk! Su isa südamest tilguvad pisarad. HÄBI!
Patriot(BYL)   •
(82.131.2.***)
Mis Puri? Ahjupera, Rahn ahju igaveseks! Meeskonna mäng on täiesti sitt täna! Eriti kaitse! Rüütel võiks ka midagi paremat teha, kui Mošnikovi ja Kamsi väljakule lasta! Ehk siis Fäärid suutsid meid täna sitta sööma sunnida! Kahju on Serbia üle võidust!
TS7   •
(84.50.57.***)
Eesti koondise tänane esitus - HÄBIVÄÄRNE!!!
Kohtuniku tegutsemine - IMELIK... aga siiski fääride poolt ta vist ei vilista, mölemal poolel kahtlased otsused
A   •
(62.65.210.***)
Täielik õudus kuubis:(((, imelikud otsused Rüütlilt, kohtunikult ja mängijatelt. Mitte midagi ei tulnud välja...
Vorstinahk   •
Aeg oleks seltsimees Rüütli nõmejunaitisesse pagendada, ķus on temasuguste lagi.
k2bo   •
(90.191.2.***)
Midagi tuleb totaalselt välja vahetada.
to Patriot   •
(90.190.245.***)
mida sa Ahjupera kallal ilgud? Vend ei saagi ju kuidagi mängida, kui iga ta puude kastis vilistatakse veaks ning mis mõtes on tal peaga jätkata, kui seal nkn kedagi pole või suudab Saag virutada 5. meetri pealt palli üle värava, issand hoidku..
jalka__fänn   •
(217.159.199.***)
rüütli ja kõik peale vassiljevi, zenjovi, jäägeri ja kingi tuleks p.....e saata!!!
(80.250.123.***)
Samad tegelased hõiskasid kui Serbia võideti. Lõbus on vaadata sellist silmakirjalikkust.

Mängust rääkides.. noh, Pareiko ja Puri närvikava on äärmiselt puudulik... ime, et Pareiko veel punast ei saanud.. ja noh, ei vedanud ka eriti. Kuid alati tuleb ka uusi valiktsükleid.. nii et katki pole midagi.
Dingdong1   •
(95.153.58.***)
Pareiko tegi mis suutis, aga teised ei teinud.. :( Puri hoidis ka palli minu arvates väga hästi. Ahjuperat kõik ainult kiidavad, aga no minu arvates pole ta siiamaani mitte midagi korda saatnud.
Keiss   •
(90.191.120.***)
imege muru eesti koondis. v.a pareiko olid kõik p.a.s.akotid.
Xavi   •
No kus need suured Eesti koondise fännid nüüd on?
Puriga koondis   •
(78.28.90.***)
Ime kella, jobi. Tra ja Saag pääseb minimaalse noomimisega, oleks tüüp ära löönd kohe, oleks Eestil praegu 10 punkti 7st mängust ja lootus play-offi jõuda. Tra vinguge veel Puri kallal debiilid.
Brass   •
u-21 koondis asemele :D:D
Piku   •
Mul on kahju kohelesõitnud fännidest. Tasakaalukat tagasilendu !
toetaja   •
(46.131.153.***)
oli väga kehv esitus koondise poolt. vahetused imelikud, gams???!!! kohtunik lasi väga jõuliselt mängida jne. samas kogu see surve ,et Eesti pole kunagi kääbuste vastu punkte kaotanud, jõuame EM-le, võtame iga suure ette( Serbia nt). milleks on vaja pastakast imetud lugusid, millega survestada koondislasi ning ajada ootusi nii kõrgeks.
jalgpallis on mõõnad ja tõusud. võime öelda, et praegu on tõsine mõõn, aga küll tuleb jälle korralikke mänge Eesti koondiselt.
ja lõppude lõpuks: korralik fänn toetab oma meeskonda eriti just siis, kui meeskonnal on raske, mitte ei hakka targutama.
nr15   •
(87.119.172.***)
Eesti fännid on ikka õiged fännid, hakkame lihtsalt sõimama koondislasi, minge ise väljakule kui nii osavad sõnavõtjad olete!
Brass   •
hetke emotsioonid! ei saa vist pahakls panna?
rac   •
(82.131.127.***)
meenutab 10 aasta taguseid esitusi
kas meeste vormi kuidagi mängudeks natukenegi paremaks ei anna seadistada?
kahju hakkab
rando_O   •
(217.159.144.***)
Hetkeemotsioonid või mitte. Nende talitsemine oleks märksa mõistlikum tegevus.. Samas osaliselt ongi vaja, et meie jalgpallikultuur tärkaks ja on vaja ka laussõimu. Osaliselt ja vähe loomulikult.

Arusaamatust ja pettumust valmistab endiselt:
* Emotsioonitud näolapid ja punnitav mängustiil - Tahtmisest, sellest Kingi "tunnelijutust" algabki kõik. Täna olid veel teles "head" kaadrid ka sellest, kuidas meie omad "keskendusid".
* Suhtlemine väljakul ja valmisolek - Mõlema poolaja algus. Mehed väljakul ei lähe aktiivset pressi tegema, vaid unistavad vastase esimese käigu üle - ja nii alati! Pareiko lõugab nii, et Kalkun ehmatab kommentaatoripuldis, aga lihtsalt ei olda valmis peale standardolukordi palli peale minema - just, asi pole, et ei jõua, vaid psüühiliselt on küsimärk alatasa.. "kas mina peaksin minema?"

* Kõike ei saagi tampida. Mõned mehed lihtsalt peavad esile kerkima. - 0k, Vassiljev toob. Aga ta üksi ei too ka. Ta võib olla tark, kaval, jagada neid passe, mis tunduvad vahel arusaamatud.. aga need on ju sellest, sest ei mõisteta üksteist piisavalt hästi. Kinkile mitu väga kena jooksupalli, sama Ahjuperale. Tundub täpselt nii, et Rüütli poetas enne mängu "targetmanile, Ahjule, pange pea peale - muidu maast!" ja siis 24/ 7 "punnitati" seda väga kehvalt.

Jah.. Vabandused ka minu poolt Eesti rahvuskoondise ees. Emotsioon läks liialt palju sisse. Ja Kruglov viga teise penaltiolukorra ajal ei teinud. Kohtunike endi vaatenurgad olid väga kehvad ja see oli selline keskklassi sukeldumine.
Mällar   •
(62.65.236.***)
To nr15:
Krt ma vihkan selliseid ütlusi a la et minge ja tehke ise kui nii kõvad vennad olete. EI! Asi ongi selles, et nemad on profijalgpallurid, kes treenivad 2x päevas ja meie fännid/asjahuvilised ei pea siin midagi väljakule minema!
MNa   •
(90.191.54.***)
Pareiko ja Piiroja olid täna ainsad positiivsed kujud. Piiroja rabas lõpus nii kaitses ja ründes ning tegi seda efektiivsemalt kui kõik ülejäänud mehed kokku!
Tarmo Kink ja Kaimar Saag olid täna kohutavad. Selliste esitlustega ei saaks nad ka Ida-Timori rahvuskoondises(kui selline asi üldse olemas on) pingil istuda.

Kokkuvõte: tuleb see ülikibe tablett alla neelata ja koondist edasi toetada! Edaspidi ootaks ainult mõnelt mehelt palju paremat esitust!
MNa   •
Ja see Kingi lehejutt võttis ka mind mõtlema. Mis mõttes ei ole koondises ühtegi mängijat või abilist, kes paneks mehed elama ja kes teeks valju häält? Hea treener peab sellist asja tegema! Selles vallas on Rüütlil veel kõvasti arenguruumi. Seega teinekord Rüütli, Pareiko ja Piiroja lõugama ja mehi innustama riietusruumis ja tunnelis!
reaalselt   •
(90.190.81.***)
oli tegelikkuses EM-i koht ikka jube kaugel, isgi üleminekumängule saades oleks ilmselt tunnusitatud vastase paremust, muidugi on pettumus suur, et just fääride vastu see helesinine unistus kadus.

Mis ei tapa, teeb tugevamaks.. ega need valusad hetked nii kergelt meelesti lähe, jalgpall on ümmargune ning Eesti pole sellel tasemel, et kui endast anda 95% võidetakse mäng amatööride vastu, tuleb edasi minna, sest olenemata sellest, mis täna toimus on valikgrupp ikka kõvasti üle ootuste paremini kulgenud.
Miinuseks on vaid see, et kui viimasel ajal algkooseisumehed on ilusti kokkumängu leidnud, pole mõne võtemmängija puudumisel mingit asendust olemas.
Tõsi, Puri oli sitt mäng ebaõnnestus, siiski mängis ta ju endale harjumatul positsioonil ja Mošnikov oleks nende "kalameeste" vastu saanud küll ja küll + oleks olnud tal ka tõestamist küllaga.
ANway pikk jutt sitt jutt, siit tuleb ainult edasi minna, igastahes mingi põhi on laotud juba.
ja kurat   •
hoide Ahjuperast käed eemal, kutt pidas just haige pausi, tulles tagasi kukkus nii kõkkutama, et ei suutnud piiri pidada. Materjali on pane ainult edasi..
Eiksitik   •
maamesilane   •
(90.190.251.***)
ahjupera,pareiko,piiroja plusspoolel,teised sügavas miinuses eesotsas treeneritega
Soome kohtunikule aga tervisi Rootsimaalt!
MNa   •
"Mõned vennad panevad foorumisse ja siia copipeistiga ühete ja sama juttu? Normal.. "

Panin küll jah, sest tundsin, et mul on mida öelda. Ei tunne end just patusena praegu!
SunWolf   •
(82.131.63.***)
Jube!!! Meie meestel ei õnnestunud mitte kui midagi. Ei olnud platsil meeskonda ega platsi kõrval treenerit, silma paistis vaid idioot Puri. Et sis sõideti Fääridele võidu järel. Sõideti küll aga ei viitsitud endale selgeks teha, kuidas see võit saavutada. Fäärid mängisid hästi. Aga nad mängisid sama hästi ka Sloveenia vastu. Sloveenid lihtsalt kasutasid oma võimaluse ära. Kusjuures Sloveenia vastu jäi fäärlastel pennu nibin-nabin saamata. Kas Rüütlil jäi see kõik videolt nägemata? Oli harukordselt kehv häälestatus mängule.
Nii et lootus tõusta kõrgemasse potti mängiti maha, kui nii jätkatakse, siis võib juhtuda, et tuleb pidada ägedat võitlust alagrupis eelviimase koha eest.
Ahjaa, õnnitlused Fääride meeskonnale.
Kui aus olla, siis sina, MNa, ei hakkanudki mulle alguses esimesena silma. :D
Flooora   •
(213.35.213.***)
noh kurat, lasta mängu sisse Kams ja Moshnikov.... Rüütli on naljanumber nr.1 Florast!