Levadia tegi Transile ekskursiooni San Marinosse (0)

Foto: Gertrud AlatareTallinna Levadia purustas meistriliiga 19. vooru kohtumises Kadrioru staadionil Õllesummerilt kostvate laulude saatel Narva Transi 7:0. Mõlema meeskonna eest jooksis väljakule üks debütant.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Uuenduskuuri ning mänguliste probleemide küüsis oleva Transi ridades tegi debüüdi Venemaa poolkaitsja Ilja Ossipov, kes pallis enne Venemaa teises liigas kevadel meistrivõistlustest loobunud FK Rusi ridades. Levadia presenteeris aga publikule oma uut Balkani leegionäri Jan Penicit, kes tuli platsile vaid teisel poolajal, ent paistis silma võimsa mänguga.

Transi mäng meenutas meeskonna 2013. aasta kevade esitusi - Levadiale suutsid narvakad vastupanu osutada vaid kümme minutit ja pärast seda valitses platsil vaid võõrustajameeskond. Kuid 10. minutiks võinuks skoor olla juba Narva kasuks - kolmandal minutil pääses Viktor Plotnikov Roman Smiškoga kohtingule. Kui Plotnikov poleks enne pealelööki liiga kauaks mõtlema jäänud, siis võinuks Smiško rekordiline puhta värava seeria lõppeda ja Plotnikov löönuks neljandat mängu järjest värava, kuid narvalane suhtus väravavõimalusse väga lohakalt ning pall läks mööda.

Levadia solvus selle katse peale ning hakkas vaikselt Transile hauda kaevama. Igor Subbotin proovis kauglööki, mis läks veidi üle. Pärast seda momenti proovis Trans korra veel midagi rünnaku moodi orgunnida, ent Plotnikov ja Artjom Škinjov jätsid võimalused realiseerimata ning Omar El Hussieny viis 10. minutil Dragomir Vukobratovici tsenderdusest Levadia juhtima.

Kaks minutit hiljem tõrjus Sergei Lepmets lati alt suurepäraselt Subbotini löögi, kuid veel kaks minutit hiljem ei osanud ka tema enam aidata, kui seesama Subbotin vastas 14. minutil selgelt küsimusele mängu võitja kohta - 2:0.

Transi viimane võimalus mängu tagasi tulla luhtus 20. minutil, kui taas Plotnikov ja Škinjov jooksid ühe Levadia kaitsja vastu ning Škinjov saatis palli Smiškole kraetaha, kuid samas ka üle värava.

Levadia surus ning avapoolaja skoori suuremaks muuta ei lasknud neil vaid kolm inimest - peakohtunik ja äärekohtunik, kes fikseerisid mitu suluseisu, ja Lepmets, kes oli valmis muru ja mulda sööma, et vaid endised klubikaaslased tema väravasse kotitäit palle ei lööks. Esimesel poolajal tegi Lepmets vähemalt neli suurepärast tõrjet ning oli tema teene, et vaheajaks ei olnud skoor 6:0.

Teise poolaja alguses lõppesid Transil füüsilised jõud lõplikult otsa ning 54. minutil ka moraalsed jõud, kui Subbotin lõi oma mängu teise ja hooaja 15. värava ning tõusis meistriliiga väravaküttide edetabelis ainuliidriks.

Siis hakkas Horvaatia pooltund, kus peategelasteks olid uusliituja Penic ja kaitsja Toni Tipuric, kes kirjutas end seisul 4:0 ründeliini sisse. Trans ei suutnud midagi ette võtta - vasakul äärel lammutas Penic, paremal äärel Pavel Marin, keskel mõnitasid Transi Ingemar Teever ja Subbotin ning nendega liitunud Tipuric. Kuigi Lepmets veel üritas Transi suureskoorilisest saunast päästa, vaatasid Transi mängijad kõige peale niivõrd ükskõikselt, nagu viibiksid sunnitööl.

Lõpptulemuseks jäi sama seis, millega Levadia oli teisipäeval võitnud San Marino meistrit La Fioritat - 7:0. Viimase viie koduliiga mänguga on Levadia nüüd löönud 27 väravat. Smiško puhta värava seeria on kestnud juba 1256 mänguminutit.

Mängu parim - Jan Peric

Pärast esimest mängu on kindlasti raske teha kaugeleulatuvaid järeldusi ja prognoose, ka Trans polnud see õige vastane, kuid Penici mängu juures meeldis just see, kuidas mees võitles ning kui suur oli tema isu jalgpalli järele. Kui isu ära ei kao, siis sai meie koduliiga väga huvitava mängija, keda hakkavad kartma varsti mitte vaid alumise poole meeskonnad, vaid ka liidrid.