Pärnu Vaprad Karupojad kaitsevad kallist tiitlit (2)

Paide fännid väravat tähistamas. Foto: Gertrud AlatareKuues Soccernet.ee fänniturniir on ukse ees - loe lähemalt, kes seekordsest vutipeost osa võtavad!

Kui mullu võttis turniir enneolematult suured mõõtmed ning toimus koguni 18 meeskonna osavõtul, siis tänavu seltskond nii kirju ei ole - see tähendab, et iga fännipunt saab Kalevi spordihalli kunstmuruvaipa veelgi kauem kaunistada.

Tavapärastest nägudest jäävad erinevatel põhjustel seekord kõrvale näiteks Levadia, Viljandi ja Sillamäe fännid, oma üle aasta osalemist jätkab olude sunnil ka Welco Elektri kuulus poolehoidjatiim Electric Legion. Viimasel minutil meeskonda mitte kokku saanud FC Kuressaare fänne asendab sedapuhku turniiril Soccernet.ee esindus, kes aga seekord alagrupist edasi pääsemise jätab teiste ülesandeks ning osaleb sedapuhku väljaspool arvestust - Soccerneti mängudes punkte ei jagata.

Uuenduslik on sel aastal laululahingu roll - lisaks tavapärasele häälte kõrvutamisele maksavad sedapuhku laululahingu punktid ka alagrupis - iga punkt, mis meeskond teenib üle 15 silma (maksimum on 25), läheb ka alagrupis arvesse!

Turniirivõitu kaitsevad eelmisest aastast Pärnu Vaprad Karupojad, eelmise aasta esikolmikust on kohal ka Paide Linnameeskonna poolehoidjad - kaks tiimi lähevad omavahel vastamisi juba ka alagrupis.

Turniiri formaat on lihtne - iga alagrupi esimesed kaks lähevad edasi poolfinaalidesse, ülejäänud kohad kohtuvad aga kohamängudes teises alagrupis samale positsioonile jäänud võistkonnaga, et välja selgitada lõppjärjestus.

Fänniturniir algab laupäeval Kalevi spordihallis kell 15 ning Soccernet.ee teeb sellest tavapäraselt ka LIVE-ülekande. Ole kohal või jälgi laivi, sest sellist fännide pidu näeb vaid korra aastas!

A-grupp: Kalevite Kants, Tammeka fännid, Pärnu Vaprad Karupojad, Soccernet.ee, Paide Linnameeskonna fännid.
B-grupp: Koeru JK fännid, Jalgpallihaigla, Rakvere Pullid, Viies Sektor, Roosad Pantrid.

A-ALAGRUPP

Fännid alates: 2011, kuid aktiivsem tegevus algas 2012 aastal.
Fännigrupi suurus: MTÜ liikmeid 12, mõttekaaslasi rohkemgi.
Moto: Kui lõppes aga sõjatants, jäi võitjaks Kalevite Kants!
Eesmärk turniiril: Nautida jalgpalli ja veeta hea seltskonnaga üks hüva õhtupoolik.
Senised tulemused: 2011: alagrupis 3. koht; 2012: alagrupis 3. koht; 2013: 17. koht

Mihkel Pool (20.08.1994)
Anu-Mari ''Frodo Baggins'' Kivisiv (1994)

Treenerihärra: Oskar Pärt "Gimli" Mölder

Fännid alates: Tammeka fännamine sai alguse aastal 2004. Aastal 2007 peale seda kui 2 Tartu põhisatsi ühinesid, toimus ka nende fännide vaheline vennastumine.
Fännigrupi suurus: Vähemalt 1 fänn on alati mängul kohal, et oma meeskonda häälekalt toetada ;)
Eesmärk: Vaadates oma alagruppi ja meenutades eelmise aasta esitusi, siis ilmselgelt oleme koos Kalevi nn fännigrupiga autsaiderid. Igatahes läheme igat mängu nautima ja anname endast maksimumi, loodame üllatada ja selle läbi pääseda mängima ka mõne tõelise fännigrupiga.
Senised tulemused: 2009: alagrupis 3. koht; 2010: pronksimängu kaotus Kaljule; 2011: alagrupis 4. koht; 2012: alagrupis 4. koht. 2013: kaotus poolfinaalis.

Fännid alates: Nimi pärineb 2007. aastast
Fännigrupi suurus: Fänne, kes on käinud ühiselt Pärnu ja Eesti koondise mängudel, on kokku umbes 20.
Moto: Lumi ei hakka kokku, lumi pakib!
Eesmärk turniiril: Nautida meeldivat seltskonda, natuke higistada ja häälepaelad lahti laulda.
Senised tulemused: 2009: alagrupis 4. koht; 2010: alagrupis 3. koht; 2011: pronksimängu võit WGS-i üle. 2013: turniirivõit.

Soccernet.ee

Fännid alates: Jalgpalliportaal aastast 2001.
Fännigrupi suurus: Aktiivseid töötajaid-toimetajaid-reportereid-fotograafe on 20 ringis, läbi ajaloo küünib aga portaaliga seotud inimeste arv saja ringi.
Moto: Fännide kohtumispaik!
Eesmärk turniiril: Kogu ürituse sujuv korraldamine ning loobunud saarlaste väärikas asendamine. Alagrupist mitte edasi pääsemine.
Senised tulemused: 2009: 3-0 võit Eks-Soccerneti üle; 2010: 2-4 kaotus Eesti tipptreeneritelt; 2011: 4-4 (penaltid 4-5) kaotus Eesti muusikute koondiselt. 2012: kaotus veerandfinaalis. 2013: solidaarselt veerandfinaalist loobumine.

Jana Pipar (1994)

Fännid alates: 2009. aastast, kui Paide LM kõrgliigasse tõusis.
Fännigrupi suurus: Kindlat arvu ei oskagi öelda. Palju on selliseid poole kohaga fänne.
Moto: "Paide väravat on vaja"
Eesmärk turniiril
: Et sisseostetud Armeenia ründestaar meid alagrupist edasi viib.
Senised tulemused: 2009: finaalis kaotus Sillamäele; 2010: finaalis võit Kuressaare üle; 2011: finaalis võit Sillamäe üle; 2012: finaalis kaotus KüKK-ile. 2013: 3. koht.

Fännid alates: 1999
Fännigrupi suurus: Rohkem kui mitu, vähem kui palju.
Moto: Üheskoos lõpuni!
Eesmärk turniiril: Nautida jalgpalli ja peaasi, et lõbus oleks!
Senised tulemused: 2012: alagrupis 3. koht; 2013: kaotus veerandfinaalis.

Fännigrupi suurus: 669
Moto: Armastage jalgpalli iseendas, mitte iseennast jalgpallis!
Eesmärk turniiril: Kindlasti VÕIT!! Ja kui ei õnnestu, siis teine koht, muidugi kõlbab ka kolmas koht, no vähemalt neljas koht võiks ikka tulla, ka viiendas kohas ei ole ju miskit paha - kuigi mitte alagrupis.
Senised tulemused: 2009: pronksimängu kaotus Florale; 2010: alagrupis 4. koht; 2011: alagrupis 4. koht; 2012: kaotus veerandfinaalis; 2013: kaotus veerandfinaalis.

treener/ründaja - Valdis "Valta" Toomast (1969)
II treener/ründaja - Frank "Papa" Kolde (1969)
ründaja - Mari-Helene "Ogalik" Kaber (1982)
poolkaitse - Aivar "Aixton" Kivisiv (1963)
kaitse - Jano "Tegelnzki" Järvelaid (1982)
väravavaht/poolk - Rainer "Tokken" Tokko (1971)
poolkaitse - Tarmo "Tarki" Veensalu (1972)
kaitse - Kristo "Viimsi" Altmäe (1978)
poolkaitse - Tanel "Tiks" Tiks (1973)
meedik/varuvä.- Jaan "Urukoll" Janson (1973)
poolkaitse - Jan Robert Janson (2001)
poolkaitse - Reten Klooren (2000)
kaitse - Tarmo "Tamra" Väät (1978)
poolkaitse - Andres "Kaarmann" Kaarmann (1976)

Fännid alates: Ühendusena eksisteerime aastast 2012, kuid poolehoidjad juba VJK Rakvere ajast.
Fännigrupi suurus: Virtuaalselt on fännigruppi koondunud (vabatahtlikult) veidi üle 200. Kuid palju on inimesi, kes end aga reaalselt hinges tulihingeliseks fänniks peab, on raske öelda. Fakt on see, et võõrsilmängudes naljalt Rakvere poolehoidjad puudu ei ole.
Moto: Üks, kaks, neli. Rakvere eri" ning "õige fänn on see, kes suudab taararaha eest oma kamraadid fänniturniile viia!"
Eesmärk turniiril: Eesmärk on eelkõige fun, aga loivama ka ei lähe.
Senised tulemused: 2012: võit pronksimängus Viikingite üle; 2013: kaotus poolfinaalis.

Moto: Igal õigel mehel on Kätu number!
Eesmärk turniiril: Tulemussportlaste ego turgutada.
Senised tulemused: 2009: alagrupis 4. koht; 2010: pronksimängu võit Tammeka üle; 2011: alagrupis 3. koht; 2012: alagrupis 3. koht, laululahingu võit; 2013: kaotus veerandfinaalis