Eestlased Soomes said kõvasti mänguaega, aga üheksa peale vaid ühe võidu (0)

Mihkel Aksalu naasis klubis esiväravavahiks. Foto: Brit Maria Tael

Soome kõrgliigas toimus täna kuus mängu ning kõigis neist osalesid Eesti jalgpallurid. Üheksa peale teeniti aga vaid üks võit ja viik.

Tulemuste poole pealt muutis päeva eriti nukraks asjaolu, et ainsana võidu teeninud Albert Prosa ei jooksnud Turu Palloseura eest platsile. TPS alistas kodus Turu derbis kohaliku Interi 1:0.

Ainsa viigipunkti teenis Ats Purje, kui KuPS leppis võõrsil 1:1 viiki RoPS-iga. Algkoosseisus alustanud Purje vahetati välja 69. minutil, vahetult enne KuPS-i juhtima minemist.

Ülejäänud eestlased said küll enamasti mängida, aga tunnistasid kaotuseid. Henri Anier ja Artjom Dmitrijev olid mõlemad Lahti algkoosseisus, kui kodus kaotati 0:2 liidrile HJK-le. Anier saigi kirja täismängu, Dmitrijev võeti kolmanda vahetusega 83. minutil puhkama.

PS Kemi kaotas võõrsil 1:2 Honkale ning platsile jooksid nii Marek Kaljumäe kui Maksim Lipin. Eesti koondisesse kuuluv Kaljumäe tegi kaasa kõik 90 minutit, Lipin sekkus vahetusest teiseks poolajaks.

Hindrek Ojamaa ja Marko Meeritsa koduklubi VPS kaotas kodus avapoolaja väravatest 1:2 seisuga Ilvesele. Ojamaa mängis 90 minutit ja teenis 67. minutil ka kollase kaardi, Meerits jäi pingile.

Eesti koondise esiväravavaht Mihkel Aksalu naasis postide vahele ka oma koduklubis SJK-s, kui kaotati võõrsil 0:1 Mariehamnile. Aksalu sai kirja täismängu.

Tabelis on eestlastest parimana Purje koos KuPS-iga neljandal kohal (45 punkti), VPS on kuues (38), Lahti seitsmes (36), SJK üheksas (27), TPS 11. kohal (25) ning nende selja taga viimasena PS Kemi (18).