Kalju lõi Sillamäele 16 väravat, 16-aastane Tamm säras (6)

Alex Matthias Tamm. Foto: Jana Pipar / EJL

Sel aastal loodud ning III liigas mängiv FC Sillamäe sai Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis 0:16 kaotuse Premium liiga klubilt Nõmme Kaljult, kes saatis platsile peamiselt noored.

Möödunud hooaja lõpus Sillamäe Kalevit juhendanud Irfan Ametovi hoolealused said šokkalguse, kui juba teisel minutil koduväljakul Kalju vastu kaotusseisu jäädi. 18. minutil löödi omavärav, misjärel mäng täielikult lagunes. Poolaja võitis Kalju juba 9:0 ning teisel poolajal löödi veel seitse kolli.

Kalju mängis peamiselt noortega, nii oli võistkonna keskmiseks vanuseks täpselt 19 aastat. Samas olid noored ka nende vastased, kelle keskmine iga oli vaid 11 kuu võrra kõrgem. Premium liigas regulaarselt minuteid teenivatest meestest käisid väljakul vaid Vladimir Avilov, Marko Brtan ja Aleksandr Volkov. Kohtumise resultatiivseimaks osutus aga Kalju veel 16-aastane tulevikutegija Alex Matthias Tamm, kes lõi esialgsetel andmetel koguni viis väravat, mis aitas nõmmekad kindlalt järgmisesse ringi.

Sel nädalal on Premium liiga klubidest karikasarjas väljakul veel ka Narva Trans, kes kohtub homme madalama liiga klubi Imaverega.