Maltal kaotanud Puštov: mängida ründavat jalgpalli kogu mängu vältel selliste ilmastikuoludega on ebareaalne (10)

Aleksandr Puštov Maltal. Foto: uefa.com

FCI Tallinna peatreener Aleksandr Puštov sõnas Meistrite liiga esimese eelringi avamängus võõrsil Malta klubilt Hiberniansilt saadud 0:2 kaotuse järel, et vastane alistas nad standardolukordadest lähtuvalt, kuid mitte mänguliselt.

"Mängisime hästi, arvestades seda, et tegemist oli tundmatu vastasega ja ilmastikuolud olid rasked," rääkis Puštov Soccernet.ee-le. "Arvan, et meeskond viis plaani ellu ning see plaan õigustas ennast. Kui ei oleks standardolukordades kahte väravat sisse lasknud, oleksid meie šansid positiivsele tulemusele paremad kui enne mängu vaadatuna," ütles ta.

"Lõime mitmeid momente, kuid kahjuks ei suutnud neid realiseerida – sealjuures ka penaltit. Nad võitsid meid standardolukordadest lähtuvalt, aga mitte mänguliselt," lisas Puštov.

Hea alguse järel Hiberniansile ohjade andmisest

"Mängida ründavat jalgpalli kogu mängu vältel selliste ilmastikuoludega on ebareaalne. Hibernians hakkas mängima oma jalgpalli, omas jõulises stiilis - pikkade söötudega meie värava juurde. Mäng oli väga agressiivne, mida kinnitab Roman Nesterovski ninaluumurd. Kohtunik andis Hiberniansile võimaluse agressiivselt mängida.

Me mängisime meelega kaitsest lähtuvalt ja ehitasime end üles kontrarünnakutel. Ma ei arva, et Hibernians oli meist täna parem. Nad küll valdasid palli, aga midagi erilist ei loonud. Me lõime ohtlikumaid momente esimesel poolajal ja teise poolaja alguses. Mängule said saatuslikuks standardolukorrad teisel poolajal."

Koosseisust

"Valisime sellise koosseisu, nagu ta oli. See oli optimaalne koosseis, mille ma selleks taktikaks valisin ja see õigustas ennast. Ma ei mõtle sellele, et teistsugune koosseis oleks meid aidanud. Järgmises mängus peame ründavamat jalgpalli mängima ja sellest tulenevalt valime ka koosseisu."

Leitsakust

"Arvan, et kui oleksime mänginud kodustes ilmastikuoludes, siis oleksime mänginud paremini. Kindlasti võttis palavus meilt rohkem energiat. See, et täna jäi ilma tõttu sellest puudu, teeme tasa järgmises kohtumises."

Lisaks selgitas Puštov, et teisel poolajal saadeti tema abitreener Sergei Bragin tribüünile, sest viimane ei olnud rahul kohtuniku otsusega. Bragin ägestus, sest Infoneti mängijale lennati selja tagant sisse, kuid vilemees ei reageerinud sellele. Kohtunik oli Braginit tribüünile saates selgitanud, et ta võtab oma otsused vastu ise ilma kellegi kõrvalise abita.

Infonet asub 0:2 kaotusseisu ümber pöörama 4. juulil kell 19 Tallinnas A. Le Coq Arenal.