Infonet alustas leitsakus valusa kaotusega (2)

Matvei Igoneni selja taha löödi kaks palli. Foto: Oliver Tsupsman (arhiiv)

Infoneti debüüt Meistrite liigas kujunes nukraks, kui esimese eelringi avamängus saadi võõrsil Malta meistrilt Hiberniansilt 0:2 kaotus.

Mäng 30-kraadises leitsakus algas Infoneti jaoks perfektselt, kui peale saadi suur surve ning nurgalöökide järel teeniti juba viiendal minutil penalti. Paraku tõrjus Malta koondise esiväravavaht Andrew Hogg altnurgast Kirll Nesterovi soorituse ning Infonet jäi kiirest juhtväravast ilma.

Esimese veerandtunni järel sai ka Hibs paremini mängu sisse, kuid peamiselt käis pikkade pallidega võitlus. Vahetult pooltunni täitumise eel üllatas võõrustajaid kauglöögiga Pavel Dõmov, kelle välisküljega teele saadetud pall Hiberniansi värava latil maandus. Pooltunni täitumise järel sai lasnamäelaste keskkaitsja Roman Nesterovski näkku tabamuse ning tugeva ninaverejooksu tõttu pidi mängu sekkuma vanameister Andrei Kalimullin.

Avapoolaja viimastel minutitel sai Hibs korraliku surve peale ning Matvei Igonen pidi Infoneti väravasuul mitmel korral mängu sekkuma. Vahetult puhkepausi eel saatis brasiillasest ründaja Jorginho palli ülinapilt FCI Tallinna väravaposti kõrvalt mööda. Puhkepausile mindi seega väravateta seisul.

Teine kolmveerandtund algas veidi lahtisema mänguga ning 53. minutil oli Albert Prosal hea võimalus, kuid väikese konksu järel teele saadetud löögi püüdis Hogg. Mõned hetked hiljem saatis peakohtunik tribüünile Infoneti abitreener Sergei Bragini, kes liigvaljult häält tõstis.

63. minutil sündis matši esimene värav, kui Marco Sahaneki antud karistuslöögist Jorginho palli peaga Igoneni kaitstava värava ristnurka suunas - 1:0 võõrustajatele. See äratas Infoneti korraks ellu, kuid 73. minutil jäädi juba 0:2 kaotusseisu, kui Aleksandr Volodin nurgalöögist tulnud palli enda väravasse saatis.

Kuigi Infonet veidi üritas, ei suudetud rünnakul kuidagi ohtlikuks muutuda. Esimesel üleminutil sai Albert Prosa veel mõnelt meetrilt löögile, kuid tema sooritus langes Hoggi saagiks ja nii tuleb järgmisel teisipäeval kell 19 Lillekülas peetavas kordusmängus hakkama saada ilma võõrsilvärava eeliseta.

Aleksandr Puštovil on hoolega mõtteainet, sest valitseva Eesti meistri mäng ei sujunud täna kuidagi. Oma osa võib siin olla palavusel, kuid päris hingetuks ei jooksnud end ükski infonetlane ning mõlemal poolajal tegi kohtunik ka joogipausid. Seega tuleb üles leida reaalsemad kaotuse põhjused ja püüda need nädalaga likvideerida.