Memo | Vaprus kaotas aasta omaväravaga edu, aga sai punase kaardiga trumbid uuesti enda kätte (galerii!) (0)

Pärnu Vaprus sai kodus Nõmme Unitedist jagu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Mullu Premium liigas peaaegu lõpuni välja medalimängus püsinud Pärnu Vaprus sai tänavu alles teise võidu, alistades kodusel Rehepapi kunstmuruväljakul kümnekesi lõpetanud Nõmme Unitedi 2:1.

Vaprus asus kohtumist 12. minutil juhtima, kui Enrico Veensalu andis suurepärase söödu Unitedi kaitsjate eest läbi tagumise posti juurde, kus küll Marko Meerits tõrjus Sander Kapperi löögi, aga pall põrkas lõpuks ikkagi Kapperist väravasse - 1:0 Vaprusele!

Võõrustajad ei saanud eduseisu eriti kaua nautida, sest 16. minutil kingiti Unitedile viigivärav, kui Murad Velijevi kerge pressingu alla jäänud Ranet Ristikivi andis ebaõnnestunud valesöödu Ott Nõmme suunas ja pall lendas üle väravavahi omaväravasse - 1:1 viik!

United jäi esimese poolaja lõpus kümnekesi väljakule, kui peakohtunik Kristo Tohver näitas 45+1. minutil punast kaarti Kaarel Leppsalule, kes kukkus karistusala lähistel Kevin Kauberi jala peale. Kuna Kauber kukkus kontakti järel ise samuti, siis Tohveri ja videokohtuniku hinnangul toimus Leppsalu poolt ilmse väravavõimaluse ärahoidmine. Tõenäoliselt ilma kontaktita oleks Kauberil olnud üks-üks olukord Meeritsa vastu.

Vaprus sai teise poolaja alguses suure surve peale ja kasutas arvulise ülekaalu ära 61. minutil, kui Enrico Veensalu sai umbes kümme meetrit keskjoonest palli, jooksis sellega kolmest Unitedi mängijast mööda karistusalasse välja ja lõi uuesti võõrustajad juhtima - 2:1 Vaprusele!

Kümnemehelisel Unitedil supervõimalusi viigistamiseks ei avanenud. Parim šanss oli Velijevil, kelle karistuslöök võttis müürist rikošeti ja pall lendas napilt posti kõrvalt mööda. 2:1 võit Vaprusele, kes asub nüüd tabelis seitsme punktiga kaheksandal kohal. United paikneb nelja punktiga kümnendal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Punane kaart. United jäi esimese poolaja lõpus Kaarel Leppsalu eemaldamise järel kümnekesi, mis tähendas, et Vaprusel oli teisel poolajal arvuline ülekaal. Võib-olla oleks Vaprus ka võrdsete lahingus lõpuks võitnud, aga selge on see, et punane kaart mängis kõik trumbid kodumeeskonnale kätte. Vaprus kasutas selle teisel poolajal meisterlikult ära ja tohutult kaitsetööd teinud Unitedil polnud enam mängu lõpus piisavalt jõudu viigivärava jaoks.

Üllatus | Aasta omavärav. Uku Kõrre vigastuse tõttu Vapruse keskkaitses alustanud Ranet Ristikivi lõi värava, mille üle oleks ilmselt kõik Premium liiga mängijad uhked, kui see oleks löödud vastase võrku. Ristikivi lõi aga väljaspool karistusala umbes 20 meetrilt omavärava! Vapruse väravavaht Ott Nõmm proovis seda peaga tõrjuda, aga ei ulatunud. Käega tõrjudes oleks aga määratud vabalöök. Pall maandus võrgus ja United sai viigivärava.

Kui Ristikivi omavärav kandideeriks Premium liiga aprillikuu ilusaima värava auhinnale, siis oleks sellel suured võimalused võita.

Staar | Enrico Veensalu. Vapruse vasakäär oli osaline mõlemas väravas. Veensalu tegi esimesel poolajal eeltöö Sander Kapperi tabamusele ja lõi ise teisel poolajal Vapruse võiduvärava. Eriti säravalt paistis Veensalu silma teisel poolajal, kui Vaprusel oli arvuline ülekaal ja Unitedi mängijad jäid korduvalt tema pidurdamisega hätta.

Ilus hetk | Karl Gustav Kokka debüüt. 21-aastane Unitedi poolkaitsja Kokka, kes on erinevates Eesti noortekoondistes mänginud kokku 13 kohtumist ja löönud kaks väravat, sekkus 80. minutil vahetusest, saades kirja Premium liiga debüüdi. Kokka mängis alles eelmisel aastal Tallinna Zapoosi eest III liigas, aga oli enne seda aastaid Unitedi süsteemis.

Tsitaat | "Kui aus olla, siis ei sujunud alguses üldse hästi. Ma ei saanud esimesed 25 minutit palligi omaks, väga palju praaki tegin, mis oli väga-väga halb, kaotasin väga palju palli," lausus Soccernet TV mängujärgses intervjuus Veensalu, kes lõpuks kerkis ikkagi Vapruse kangelaseks.