Teine karikas Levadiale: üks hooletus sai Florale saatuslikuks (galerii!) (13)

Teist korda ajaloos omavahel karikafinaalis kokku läinud Levadia ja Flora ei petnud pealtvaatajate ootuseid, kui põnevas lahingus asja viimaste minutiteni põnevana hoidsid. Lõpuks suutis ka superkarikas oma võtnud Levadia florakad 1:0 alistada.

Nagu finaalid ikka, siis kulges ka tänane mäng pigem kinniselt, aga kui juhtus, siis kohe ohtlikult. Esimene võimalus avanes Florale juba teisel minutil, mil karistuslöök osavalt kasti mängiti. Mõneti üllatuslikult algkoosseisu pääsenud Flora keskkaitsja Jürgen Lorenz sai vabalt löögile, aga Sergei Lepmets oli õige koha peal ees.

Seejärel läks tuliseks Flora enda värava all, kui 24. minutil järjest eksisid nii Lorenz kui Madis Vihmann. Roman Debelko pääses värava ees täiesti vabalt löögile, aga Mait Toom oli suurepäraselt vastas.

Toom pidi oma meeskonna päästma ka kaheksa minutit hiljem, kui Nikita Andrejev mängis Gando löögile, aga väravavaht hiilgava reaktsioonitõrjega maha sai.

Teisel poolajal polnud aga enam abi ka Mait Toomi teenetest. 67. minutil mängis Muamer Svraka palli karistusalas Gandole, kes leidis täiesti vabana seisnud Roman Debelko. Mitte ükski florakas ukrainlast takistama ei läinud ja nii saatiski ta palli rahulikult võrku ära.

Jürgen Henn reageeris väravale mõneti ootamatu käiguga, kui vahetas välja Zakaria Beglarišvili ja tõi sisse Markus Poomi. Tavapäraselt algkoosseisu kuuluv Poom sisenes näljasena ja lõi kohe esimeste minutitega kaks korda ohtlikult peale. Poomi kahjuks suutis aga Sergei Lepmets osavalt tõrjuda nii tema kaug- kui ka lähilöögi.

Kuigi Flora saatis mängu lõpus oma keskkaitsjad ette ja suurepärane võimalus avanes Mihkel Ainsalul, siis viigiväravat ei tulnud. Levadia teenis oma klubi ajaloos karika üheksandat korda, Flora jäi seitsme peale.

Mängu parim - Sergei Lepmets

Kui Levadia väravavahil tööd oli, siis pandi ta kohe ka otsustavalt proovile. Juba teisel minutil pidi ta oma oskuseid näitama Jürgen Lorenzi lähilöögi vastu ning eduseisul pidi samuti mitu korda väga tähtsalt sekkuma.