U19 koondis lõpetas Balti turniiri väravate vahega 0:12 (10)

Märtsis kaotati Tallinnas Leedule 2:3 ja 0:2. Foto: Catherine Kõrtsmik

Täna pidas oma viimase Balti turniiri mängu Eesti U19 koondis, kes kaotas Panevežyses Leedu eakaaslastele koguni 0:5.

Eesti hoidis seisu võrdsena 39. minutini, mil võõrustajad juhtima asusid. Teise poolaja esimesel poolel püsis skoor muutumatuna, aga 68. minutiks haaras Leedu kahe kiire tabamuse toel 3:0 edu. Eesti järjekordne murdumine tuli kümme minutit hiljem, kui 79. minutil löödi 4:0 ja järgmisel minutil juba 5:0.

Eesti sai seega Balti turniiril kolm suurt kaotust: esmalt kaotati Lätile 0:4, siis Soomele 0:3 ning tänase kaotuse otsa lisades kujunes Sinisärkide väravate vaheks -12.

Järgmine mäng peetakse sügisel, kui maavõistluse raames võõrustatakse septembris Valgevenet. Oktoobris algab uus valiktsükkel, kus Argo Arbeiteri ja Alo Bärengrub hoolealustel tuleb heidelda esmalt Itaalia ja Taani ning seejärel Soomega.

Eesti algkoosseis Leedu vastu: Andreas Kallaste, Kaspar Laur, Rasmus Saar, Markus Soomets, Mihkel Järviste, Georgi Tunjov, Mattias Männilaan, Daaniel Maanas, Gleb Pevtsov, Alex Matthias Tamm, Markus Allast.
Varupingil alustasid: Kristen Lapa, Mairo Miil, Markkus Seppik, Nikita Komissarov, Artjom Ostrovski, Raivo Saar, Gustav-Hendrik Seeder, Oliver Rass, Joonas Soomre, Uku Kõrre, Kaarel Rumberg.