Memo | Vaheaja eel Kadriorgu jõudnud Paide tegi Kalevile ilusa sünnipäevakingi (galerii!) (0)

Tristan Toomas Teeväli tähistas Kalevi 22. sünnipäeva kahe väravaga. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

17. septembri õhtul Kadrioru staadionil klubi 22. sünnipäeva tähistanud Tallinna Kalev võis peoga rahule jääda, sest külalised Paidest tulid ja kinkisid neile poole tunniga 3:0 eduseisu. Lõpuks jäi seis 3:2.

Viimased kuus liigamängu võitnud ning nädalavahetusel Nõmme Unitedile 7:2 ära pannud Paide võis Kadriorgu tulla rind kummis ja oks laiali - sest noh, miks mitte, kui hoog on hea -, aga Kalev palus neil juba neljandal minutil panna aerud tagasi paati, sest Tristan Toomas Teeväli suunas Ats Purje pikendatud palli värava eest võrku - 1:0!

Veidi pärast tekkis hea viigivõimalus Robi Saarmal, aga Oskari Forsman tõrjus. Kalev duubeldas edu 25. minutil, kui Purje tsenderdus karistusala äärest tabas Gerdo Juhkami kätt. Kalevile penalti, mille realiseeris Teeväli - 2:0! Kaks minutit hiljem skooris Kalev taas, kui kauge karistuslöök lendas Kristofer Käidi peast vastu Stanislav Baranovit ning kukkus ideaalselt ette Purjele, kes lahendas  kindlalt - 3:0!

Paide lõi vaheaja eel ühe tagasi, kui Forsman pudistas Saarma löögi värava ette ning Patrik Kristal toksas palli võrku - Kalev võitis poolaja 3:1.

Paide tuli teisele poolajale täiesti teise hingamisega ning tekitas mitu suurepärast šanssi, aga ükski üritus polnud piisavalt täpne. Seda kuni 90+8. minutini, mil Mechini Gomise pealöök tabas latti ning Predrag Medic pööras jätkuolukorra enda kasuks - 3:2. Veidi pärast seda kõlas ka lõpuvile.

Et kolmandal kohal olev FC Flora mängis Narva Transiga 1:1 viiki, jääb Paide esikolmikust kahe punkti kaugusele. Kalev on seitsmes, viiendal real seisev Tartu Tammeka edestab neid kolme silmaga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Kalevi kolmas värav. Kui Kalevi esimese või teise värava järel võis veel arvata, et Paide tuleb tagasi - on nad sel hooajal ju varemgi 0:2 pealt välja roninud ja punkti teeninud, näiteks enne eurosuve Transi vastu -, aga Kalev keskendus pärast kolmandat tabamust kaitsetööle ning Paide tundus mõnda aega olevat rivist välja. Paide lõi küll avapoolaja lõpus ühe tagasi ning oli teisel poolajal ohtlik, ent tagantjärele saab öelda, et 0:3 oli tõesti liiast, sest tagasi suudeti lüüa vaid kaks väravat.

Üllatus | Stojkovic vahetas juba avapoolajal. Ivan Stojkovici Paidel alustasid keskkaitses Gerdo Juhkam ja Nikita Baranov, aga esimese mäng lõppes juba 39. minutil, mil tema asemele tuli poolkaitsja Predrag Medic. Avapoolaja taktikalised vahetused pole jalgpallis tavapärane praktika, ent kui oled soosikuna 0:3 kaotusseisus, pead tegema ebastandartseid otsuseid.

Stojkovici vangerdusele aitas kõvasti kaasa Juhkami halb päev - Kalevi teise värava puhul kinkis ta ära penalti ning mees oli üleüldiselt rabe. Võib kindel olla, et kui Paide tavapärane keskkaitsja Milan Delevic poleks kandnud mängukeeldu, oleks alustanud tema, sest serblane tõuseb rünnakufaasis keskväljale ning pakub seeläbi Paidele vajalikku tasakaalu. Aga Juhkam ei ole selline mängija, kes suudaks olla osa keskväljast, mistõttu oli loogiline, et Stojkovic tõi tema kohale poolkaitsja.

Äpardus | Paide kohutav realiseerimine. Paide sooritas kogu kohtumise peale 31 pealelööki, millest 24 tulid teisel poolajal. Mitu kauglööki vuhisesid Kadrioru tumedasse taevasse või lendasid mitme meetri jagu mööda nii, et Forsman ohtu ei tunnetanud.

Paide kehva lõpetamist illustreeris 50. minuti kandis alanud kümneminutiline periood. Selle jooksul lõi Dimitri Jepihhin kasti otsast Forsmanile sülle, Daniel Luts lõi viiekasti nurgast pallist sisuliselt mööda, Gomis lõi paarilt meetrilt mööda ja penaltipunkti juurest vastu lennukeid ning Saarma virutas otse vastu Forsmani. Teise poolaja jooksul oli küll paar täpsemat üritust - Medici pealöök sundis Forsmani tõrjuma ning üks tema üritustest maandus ka väravas.

Kokkuvõttes võid ka 60 korda peale lüüa, aga kui kõik su üritused lendavad vastu kaitsjaid, mööda, vastu väravavahti või värava konstruktsiooni, siis polegi midagi teha. Ja kui lased mängu alguses endale poole tunniga lüüa kolm, siis võidki Kalevile käe pihku suruda ja soovida sünnipäeva puhul palju õnne.

Staar | Tristan Toomas Teeväli. Kalevi kapten lõi võidumängus kaks väravat - rohkem polegi vaja öelda.

Tsitaat | "Paide väravavaht Ebrima Jarju ütles enne penaltit, et teab, kuhu löön, aga noh, lõin piisavalt hästi," rääkis Teeväli pärast mängu Soccernet TV-le.

17. septembril kell 19.30 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond 3:2 (3:1)
4., 25. pen. Tristan Toomas Teeväli, 27. Ats Purje - 45. Patrik Kristal, 90+8. Predrag Medic

Väravasöödud: 4., 25. Ats Purje, 27. Stanislav Baranov - 45. Robi Saarma, 90+8. Mechini Gomis
Hoiatused: 45. Marek Kaljumäe, 60. Stanislav Baranov - 74. Patrik Kristal, 76. Henrik Ojamaa
Mänguolud: +18, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras