Sillamäe võitis Ajaxit, Aleksejev lõi 4 väravat (2)

Foto: Rein Murakas (arhiiv)Meistriliiga teise vooru viimases kohtumises sai enamiku mänguajast vähemuses pallinud Sillamäe Kalev suure 5:1 võidu Lasnamäe Ajaxi üle. Neli väravat lõi teiseks poolajaks sisse vahetatud Aleksei Aleksejev, tõustes sellega liiga parimaks väravakütiks.

"Esimesel poolajal me surusime ja lõime värava, siis saime punase kaardi ja oli natuke raskem, aga lõime oma võimalused teisel poolajal ära ja võitsime 5:1," kommenteeris Kalevi kapten Aleksandr Kulik.

Avapoolajal läks Sillamäe suurte jõududega rünnakule ja tekitas palju ohtlikke olukordi. 22. minutil tulistas Aleksandr Tarassenkov kaugelt latti, vahetult pärast seda lõi Sergei Gorbunovi söödust värava Maksim Paponov. Paponov lõi hiljem ka Tarassenkovi tsenderdusest posti.

Poolaja lõpus jäi aga Sillamäe väljakule kümnekesi: Vladimir Gerassimov mängis seina Jaroslav Dmitrijeviga ja pääses Kalevi kaitseliini seljataha, kus Gorbunov ta viimase mehena selja tagant maha niitis ja punase kaardi sai.

Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Aleksei Aleksejev triblas 50. minutil ühest vastasest mööda ja tulistas palli pisut kaugemalt kui karistusala joonelt alla nurka, tehes seisuks 2:0 Sillamäele.

Seejärel suutis Ajax oma vastasele surve peale panna ning selle krooniks saavutati iluvärav, kui Vladimir Ljahhovetski lõi Aleks Monesi teenitud karistuslöögist vintpalli otse ristnurka.

Ründefaasis üsna sümpaatset mängu näidanud lasnamäelased lekkisid kaitses aga täiega, lubades Aleksejevil veel kolm väravat lüüa. Neist esimese lõi ta nurgalöögist peaga, teise väravaesiselt pärast Tarassenkovi söötu ning kolmanda karistusala tagant väravavahi jalge vahelt läbi.

Mängu parim - Aleksei Aleksejev

Kuna endine FK Himki mängija lõi oma debüütmängus poolajaga neli väravat, on võimatu jätta teda mängu parimaks valimata, ehkki supermängu tegi ka Tarassenkov.

kell 19:30 Sportland Arenal

Lasnamäe FC Ajax - JK Sillamäe Kalev  1:5 (0:1)
60. Vladimir Ljahhovetski - 22. Maksim Paponov, 50., 78., 82., 90+1. Aleksei Aleksejev

Eemaldamine: 40. Sergei Gorbunov
Hoiatus: 87. Vladimir Gerassimov
Mänguolud: -1, sademeteta ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 60
Peakohtunik: Silver Kõiv
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Indrek Bachmann

FC Ajax: 1-Maksim Mamutov, 15-Jevgeni Romanov, 3-Aleksandr Kirpu, 17-Ilja Kisel (69. 11-Aleksandr Starodub), 5-Sergei Kondratenko, 91-Vladimir Gerassimov, 22-Dzmitry Papichyts, 21-Vladimir Ljahhovetski (76. 14-Šahriar Abdullajev), 10-Sergei Tasso (50. 2-Deniss Kovtun), 20-Aleks Mones, 18-Jaroslav Dmitrijev.
Varus: 2-Deniss Kovtun, 14-Šahriar Abdullajev, 11-Aleksandr Starodub, 4-Jevgeni Kirpu, 37-Vitali Mihasev, 19-Šamil Mussajev, 9-Dmitri Tarassenko.

JK Sillamäe Kalev: 16-Michael Patrick Kaltenhauser, 2-Aleksei Tšerkasov, 5-Aleksandr Kulik, 8-Sergei Gorbunov, 13-Sergei Mironov, 18-Roman Nesterovski, 11-Ville Oskari Lehtonen (46. 17-Sergei Vihrov), 9-Ilja Monakov (89. 27-Pavel Aleksejev), 7-Aleksandr Tarassenkov, 23-Maksim Paponov, 14-Aleksandr Nikulin (46. 10-Aleksei Aleksejev).
Varus: 1-Mihhail Starodubtsev, 17-Pavel Aleksejev, 10-Aleksei Aleksejev, 17-Sergei Vihrov.

Soccernet.ee LIVE-ülekanne:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele Soccernet.ee LIVE-ülekande kestel ei vasta.