Paide jättis Levadia kuivale (lisatud pildigalerii) (0)

Martin Kaalma hoidis oma eksklubi nulli peal. Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga teise vooru kohtumises suutis Paide linnameeskond Tallinna FC Levadia vastu välja võidelda väravateta viigi.

Kuigi mängus väravaid ei löödud, oli mäng üpriski põnev ja võimalusterohke. Paide mängis seitsmekordse Eesti meistri vastu, kes alates 36. minutist vähemusse jäi, üllatavalt südilt ja kindlalt.

Enne tänast mängu polnud Paide Levadia vastu punktiarvet avanud, nüüd aga parandati see "viga" ära. "Emotsioon on väga hea, kuna me pole varem Levadialt punkte võtnud. Mäng ise oli kindlasti parem, kui Tartus. Ka väljak oli tunduvalt parem," kommenteeris Paide kaitsja Andre Mägi.

Levadia luhtab häid võimalusi

Mäng algas Levadiale paari karistuslöögiga, mis suurt ohtu Paide väravale ei kujutanud. Kahel rünnakul järjest said Levadia poolelt peaga löögile nii Vitali Leitan kui ka kogu mängu aktiivselt mänginud Nikita Koljajev. Mõlema üritused läksid aga selgelt mööda. Paidekad olid alguses hädas sellega, et enamik tsenderdusi ja pikki sööte anti liiga tugevalt ja mängijad lihtsalt ei jõudnud pallini.

Peagi hakkas Paide juba aktiivsemalt mängima ja see tõi kaasa ka mitmeid teenitud karistuslööke. Enamikel puhkudel oli mängijatel sihik paigast ära või löögid lihtsalt blokeeriti kaitsjate poolt ära. Ühes situatsioonis sai Paide mängija Rauno Kald vastaselt löögi ja langes murule. Kohtuniku vile vaikis ja mitmed kodumeeskonna mängijad jäid hämmingusse. See oleks aga peaaegu kodumeeskonnale karmilt kätte maksnud, kuna samal ajal oli Nikita Koljajev spurtinud värava poole ja sai eks-levadialasest väravavahi Martin Kaalmaga silmitsi minna. Järgnenud löök ebaõnnestus aga täielikult ning Koljajev sai mängu ühe parima võimaluse luhtamise eest ainult ennast süüdistada.

Vahepeal peatas peakohtunik Ainar Kuusk mängu ning läks luges sõnad peale linnameeskonna peatreenerile Meelis Roobale, kes ei olnud teatud kohtunike otsustega üldse rahul ja avaldas valjuhäälselt oma arvamust. 25. minutil teenis külaliste leedukast mängija, Šarunas Povilas, kollase kaardi, kuna tõmbas kiirrünnakul Paide mängija maha. Peagi oli aktsioonis taas Nikita Koljajev, kes oli jälle vastaste väravavahiga üks-ühele pääsemas, aga viimasel hetkel klaaris olukorra kodumeeskonna kaitsja Timo Lomp.

Levadia jääb vähemusse

Peagi oli Paide sunnitud vahetuse tegema, kuna vigastada oli saanud Richard Leht, kes viidi kanderaamiga väljakult minema. Hetk hiljem sai Levadia rünnakul karistusalas löögile Taijo Teniste ning kodumeeskonna päästis Martin Kaalma väga hea tõrje. Järgnes situatsioon, mis suure tõenäosusega oli ka üheks põhjuseks, miks Levadia viigist enamat ei suutnud - 36. minutil lõi Šarunas Povilas küünarnukiga paidelast kõhtu ja teenis oma teise kollase kaardi.

Pärast Levadia vähemusse jäämist aktiviseerus selgelt Paide, kes hakkas vastaseid kõrgemalt survestama. Nii Mait Nõmme kui ka Lauri Ellram jõudsid löögini - esimese löök läks napilt mööda ja teise löök oli kerge saak Levadia väravavahile Roman Smiškole.

Teisel poolajal oli Lauri Ellramil üks Paide parimaid momente, aga paraku lõi mängija palli peaga väravast mööda, värava küljevõrku. Paide survestas pidevalt vastaseid ja nii oli külaliste väravavaht kaks korda järjest sunnitud palli auti lööma. Vahepeal jõudis Kaalma püüda Koljajevi löögi ning siis teha veel ühe hea tõrje, tõrjudes ühe käega vastaste pealelöögi üle värava.

Mäng kippus kohati üpris füüsiliseks minema, viie minuti jooksul olid kaks kodumeeskonna mängijat murul pikali ja vajasid kosumiseks aega. Ärev moment oli siis, kui vahetusest sekkunud Valerijus Mižigurskis enne lööki napilt suluseisu jäi. Leedukas tekitas mängu lõpu poole teisigi ohtlikke olukordi ja ühtlasi haaras Levadia ka initsitatiivi, mis vahepeal oli pigem Paide käes. Üleminutitel teenis kollase kaardi ka linnameeskonna mängija Mait Nõmme, kui ta tõmbas maha ühe levadialastest. Viimane võimalus tärkas veel Levadial, kui nad teenisid karistuslöögi, mida läks sooritama Konstantin Nahk. Tsenderdus läks aga selgelt pikaks ja lendas otse auti.

Paide läheb Sillamäele punktide järgi

Levadia poolkaitsja Jevgeni Novikov oli selgelt mängutulemuses pettunud. "Mõlemal poolajal oli meil head väravavõimalused ja kindel võimalus võita."

Mängija nõustus ka väitega, et Šarunase teine kollane oli rumal viga ning et see oli üks põhjustest, miks mäng viiki jäi. "Loomulikult, rumal viga Šarunaselt. Mängupildi järgi pidanuks Levadia võitma 5:0, aga mis teha, polnud täna meie päev."

Paide linnameeskonna mängija Andre Mägigi tunnistas, et vastaste vähemusse jäämisel oli viigis oma osa: "Kui nad said punase, siis tekkis meil rohkem ruumi," ning märkis, et mängijad on füüsilise poole pealt kõvasti tööd teinud. "Nüüd on hea emotsiooni pealt hea järgmisele mängule minna. Lähme Sillamäele ka punkti, kui mitte punktide järgi," lisas ta.

Mängu parim - Martin Kaalma

Endise koduklubi vastu superpartii teinud Kaalma tegi mitmes olukorras korraliku tõrje, toogem näiteks kas või mängu viimastel minutitel ühe käega üle värava tõrjutud pealelöögi. Üleüldsegi oli mees nagu kalju - ei ühtki pisematki viga ega puterdamist ning töö tulemusena püsiski värav puhtana.

kell 14.00 Paide kunstmuruväljakul (Kooli 1, Paide)

Paide Linnameeskond - FC Levadia 0:0

Hoiatused: 90. Mait Nõmme - 25., 36. Povilas Šarunas
Eemaldamine: 36. Povilas Šarunas