Kaks korda eduseisu käest lasknud Kožuhhovski viigist tiitlikaitsjaga: Flora on Flora, olen väga rahul (0)

Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Allan Mehik

Kuigi FC Kuressaare mängis kodus kaks korda eduseisu maha ja leppis FC Floraga 2:2 viiki, siis peatreener Roman Kožuhhovski jäi oma meeskonna esitusega väga rahule.

Kuressaare asus mängu juhtima 30. minutil, kui Märten Pajunurm lõi Pavel Dõmovi tsenderduse ja karistusalas tekkinud segaduse järel palli mõnelt meetrilt võrku. Kuressaare siirdus vaheajale eduseisus, aga Flora jõudis teise poolaja alguses vahetusest sekkunud Rauno Alliku väravast viigini.

Kuressaare taastas minimaalse eduseisu 72. minutil, kui Märten Pajunurm realiseeris VAR-i abiga määratud penalti, aga Mihhail Kolobov lõi seitse minutit hiljem nurgalöögi olukorrast Flora viigivärava. Seejärel kumbki meeskond võiduväravani ei jõudnud.

"Kindlasti on see tulemus meie jaoks positiivne. Tuleb arvestada sellega, et meil oli vastas valitsev meister - Flora on ikkagi Flora. Viimased 20 minutit olid meie jaoks väga rasked ja peame selle viigipunktiga rahulduma, sest olime lähedal selle kaotamisele," lausus Kožuhhovski Kuivastu-Virtsu praamil Soccernet.ee-ga suheldes.

Kožuhhovskil jagus oma hoolealustele ainult kiidusõnu: "Olen meie mänguga väga rahul, poisid olid tublid. Kogu mängu vältel nii kõrge tempoga toime tulla ... See on kuldaväärt."

Kuressaare, kes alustas hooaega kahe järjestikuse 0:6 kaotusega Nõmme Kalju ja FCI Levadia vastu, on viimase kolme mänguga kogunud seitse punkti, sest enne Floraga viigistamist alistati võõrsil Tartu Tammeka 2:1 ja kodus Narva Trans koguni 5:0.

"Ma arvan, et selle taga on mitmete asjade koosmõju. Treenerite ja mängijate vahel on suur ja edasiviiv usaldus. Teeme trennides palju tööd, kõik pingutavad ja samaaegselt motiveerivad teineteist," selgitas Kožuhhovski, kes on oma meeskonna punktirajale suunanud.

Ta lisas: "Hea meeskond näitab oma sisu siis, kui käsil on rasked ajad. Hooaja algus oli meie jaoks keeruline, kuid see ei löönud meie masti maha. Tegutsesime professionaalselt edasi, et jõuda siia, kus hetkel oleme."

Kuressaare asub Premium liiga tabelis kümne punktiga kuuendal kohal. Järgmises mängus minnakse 4. mail võõrsil vastamisi punase laterna Nõmme Unitediga.