6:0 võit kergitas Bordeaux' juba kolmandaks, aga fännid sõdivad "käpiknukkudega" (0)

Prantsusmaa kõrgliiga nädalasiseses voorus peatati Bordeaux' ja Nimes'i mäng 25 minutiks. Riietusruumist uuesti platsile tulles ei andnud kodumeeskond külalistele armu ja tagus kuus vastuseta väravat.

Peakohtunik Clement Turpin pidi mängu katkestama 11. minutil, kui Bordeaux' vihased ultrad tribüünilt alla küljejoone äärde marssisid. Turvamehed said nad sealt küll kiiresti minema toimetatud, kuid protestidega jätkati värava taga, tagasi nõuti näiteks konfiskeeritud plagusid. Mängupaus venis lõpuks ligi pooletunniseks.

Bordeaux' ultrad ei salli nimelt silmaotsaski klubi ameeriklastest omanikke, kes koondunud nime King Street taha. Nad seavad kahtluse alla 2018. aasta suvel klubi omandanud grupi motiivid - viimatiste kuulduste kohaselt tahetakse mitu meest talvises üleminekuaknas rahaks teha, et oma taskuid täita. Tegutsemisest annab aimu Gaetan Laborde'i müümine eelmisel suvel, mida peatreener Gus Poyet'ga ei arutatud; päev hiljem meediale kurtma läinud loots sai seepeale sule sappa.

"King Streeti ja nende kahe käpiknuku Longuepee ja Thiodet' vastu," teatas üks lahti rullitud plagudest, mis fännidele alles jäeti. Nii president Frederic Longuepee kui kommertsdirektor Antony Thiodet ei kavatse nõudmistele alluda. "See on klubi jaoks kurb olukord, vastuvõetamatu," tõdes Longuepee L'Equipe'ile.

"See ei ole see imidž, mida tahame Bordeaux' jalgpalliga seostada; eriti kahju on seetõttu, et oleme korduvalt üritanud ultratega dialoogi astuda. King Street on klubi enamusomanik ja pühendunud pikemaks ajaks. Kinnitan ühtlasi, et ma ei kavatse tagasi astuda."

Palliplatsil on 2008/09 hooajal Prantsusmaa meistriks kroonitud klubi aga igati viisakalt mänginud, 6:0 võit kergitas nad 16. vooru järel lausa kolmandale tabelireale. Liidrist PSG-st jäädakse kümne ja Marseille'st viie silmaga.

Bordeaux - Nimes 6:0 (2:0)