A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Käimasolev MM on juba kogu täiega lõpusirgele jõudnud ning maha on pidada veel kaks kohtumist. Vaatame, mida imelist on see turniir pakkunud numbrite maailmas.
1 - Didier Deschampsist sai esimene Prantsusmaa koondise peatreener, kes on jõudnud finaali mõlemal suurturniiril (EM 2016 ja MM 2018). Ühtlasi sai temast Venemaal ka Prantsusmaa rekordimees - ta on nüüd juhendanud 82 koondisemängu, Raymond Domenech on 79 peal.
2 - Mäletate teist juulit? See oli MM-ide ajaloos alles teine päev, kui mõlemad mängud otsustati ära penaltiseeriaga. Esimene oli 21. juuni aastal 1986, kui Prantsusmaa alistas Brasiilia ja Lääne-Saksamaa Mehhiko. Tänavu soosis õnn Venemaad ja Horvaatiat.
2 - Kõigile meeldivad väravarekordid ning ka see MM pani omamoodi märgi maha. Tänu alagrupiturniiri viimasel päeval löödud Panama väravale sai käimasolevast MM-ist esimene, kus on iga meeskond suutnud lüüa vähemalt kaks väravat. Enne viimast vooru oli veel nulli peal Costa Rica, ent nemad viigistasid Šveitsiga 2:2.
7 - Mehhiko fänn on ilmselt tõeliselt frustreeriv olla. Ükskõik, millega ka alagrupis hakkama ei saadaks, langetakse alati juba kaheksandikfinaalis. Nii on läinud lausa viimasel seitsmel MM-finaalturniiril.
38 - Tänaseks juba karjääri lõpetanud Sergei Ignaševitšist sai MM-ide ajaloo vanim omavärava löönud mängija. Legendaarsel keskkaitsjal oli turjal 38 aastat ja 352 päeva, kui ta Hispaania vastu kannaga palli Igor Akinfejevi võrku saatis. Tema õnneks läks koondis sellest kohtumisest penaltiseeria järel siiski edasi. Kui Venemaa oleks aga Horvaatia alistanud ja nende asemel finaali jõudnud, siis oleks ta saanud Lužnikil mängida enda 39. sünnipäeval.
39 - Ignaševits polnud aga sugugi selle MM-i kõige vanem algkoosseisus alustanud väljakumängija. Selle au sai endale Mehhiko legend Rafael Marquez, kes alustas kurikuulsas kaheksandikfinaalis Brasiilia vastu 39 aasta ja 139 päeva vanuselt. 1954. aastal pääses Stanley Matthews Marquezist kuue päeva võrra vanemana Inglismaa koondise algkoosseisu.
108:03 - Just sel hetkel ületas pall Mario Mandžukici löögi järel Inglismaa koondise väravajoone. See oli kõige hilisem värav, mille Horvaatia kunagi MM-il löönud ja samuti ka kõige hilisem, mille Inglismaa endale lubanud lüüa. Ilmselt jääb see mängijatele (ja fotograafidele) eluks ajaks meelde.
1998 - Enne Jordan Pickfordi suutis viimanti mõni Inglismaa koondise väravavaht suurturniiride penaltiseerias vastase löögi tõrjuda aastal 1998, kui postide vahel oli veel legendaarne David Seaman. Pärast 1998. aastat ja enne seda turniiri osales Inglismaa koondis kolmes seerias (kaks korda Portugali ja korra Itaalia vastu), vastased on eksinud küll neljal löögil, ent kõik need lendasid sihtmärgist mööda. Ühtlasi oli see ka Inglismaa koondise ajaloo esimene penaltiseera võit pärast 1996. aastat.
2500 - MM-finaalturniiridel on nüüd löödud juba üle 2500 värava. 2500. tabamuseks oli Tuneesia koondislase Fakhreddine Ben Youssefi löök Panama võrku. 2000. värav sündis 12 aastat tagasi ja selle lõi rootslane Marcus Allbäck Inglismaale.
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?