Adama Traore ja Adama Traore vedasid Mali suure võiduni (0)

Aafrika Rahvuste Karika esmaspäevastes mängudes saatis edu turniirile noorte ja potentsiaalikate koosseisudega tulnud Elevandiluurannikut ning Malit.

Elevandiluurannik astus juba avamängus ülisuure sammu veerandfinaali suunas, kui alistas potentsiaalse konkurendi Lõuna-Aafrika Vabariigi 1:0. Ainsa värava lõi 29-aastane Aston Villa ründaja Jonathan Kodija, kes on senise karjääri veetnud Prantsusmaa ning Inglismaa esiliigades.

Peamiselt 2015. aasta U20 MM-i pronksimeeskonnal ning sama aasta U17 MM-i hõbedameeskonnal tuginev Mali näitas juba avamängus kindlat minekut, kui 4:1 purustati debütant Mauritaania.

Nii selle mängu kui ka ehk jalgpalliajaloo üks omapärasemaid momente sündis 61. minutil, mil Adama Traore vahetas välja oma nimekaimu ja eakaaslase (kahe mängija vanusevahe on 23 päeva). Kõige tipuks said mõlemad mängijad selles mängus kirja ka värava. Algkoosseisus mänginud ning ka ühe väravasöödu andnud Traore kuulub Monaco hingekirja, kuid mängis mullu Brügge Cercle's. Vahetusest sekkunud ning paari päeva pärast 24. sünnipäeva tähistav Traore esindas viimati Orleans'i.

Mullusel MM-il Inglismaale peavalu valmistanud Tuneesia turniir sai kehva alguse, kui Angola vastu lepiti 1:1 viigiga.

Elevandiluurannik - Lõuna-Aafrika Vabariik 1:0 (0:0)