Aeglaselt käima läinud Flora rong veereb edasi (vaata galeriid!) (14)

Martin Miller lõi Florale võidu toonud kolmanda värava. Foto: Oliver Tsupsman

Premium liiga 14. vooru avas põnevuslahing Lillekülas, kus Tallinna FC Flora võttis kaotusseisu jäämise järel Sillamäe Kalevi üle 3:2 võidu.

Sillamäe tegi unelmate mängu alguse, kui juba viiendal minutil sai Daniil Ratnikov 20 meetri peale Maksim Lipinilt söödu, kus Ratnikov florakad kohvile saatis ning madala tugeva löögi Mait Toomi kaitstava värava vasakusse alla nurka virutas - Kalev asus juhtima.

Floral kulus kümme minutit, et seis viigistada. Värava sai enda nimele Zakaria Beglarišvili, kes Rauno Alliku jalavigastuse tõttu sel kuul esmakordselt algkoosseisu pääsenud Maksim Gussevi vasakult antud söödu 13 meetri pealt madalalt raamide vahele suunas. Seejuures eelnevalt olid Sillamäe poolelt nii Lipin kui Aleksei Jepifanov võõrustajate väravat ohustanud.

Pooltunni täitumiseks oli aga juba ka Mihhail Starodubtsevil Sillamäe väravasuul mitu head tõrjet kirjas. Korra udis Flora palli isegi külaliste võrku, kuid kohtunik Siim Rinken fikseeris eelnevalt vea. Kohe hetk hiljem tõrjus Toom joone pealt Jepifanovi löögi. Selle järgnes omakorda Starodubtsevi poolt enda karistusalas kätte võetud oma mehe sööt, kuid järgnenud Brent Lepistu vabalöögi suutis puurilukk tõrjuda.

Põnev poolaeg sai ka põneva lõpu, sest kolmandal üleminutil virutas tänavu suurepärast väravavormi näidanud Flora keskkaitsja Madis Vihmann Gussevi nurgalöögist palli ülemisse nurka - 2:1 Florale!

Teine poolaeg ei olnud enam nii tormiline, kuid jätkus mõlemapoolsete võimalustega mäng. Sillamäe valdas esiti ehk isegi enam palli ning Flora panustas kiiretele vasturünnakutele. Ühes sellises sai Starodubtsev korraliku kalaga hakkama, kui pallist mööda lõi, kuid Rauno Sappinen löögini ei jõudnud, sest Jepifanov murdis ta oma tugeva haardega maha. Viga aga ei järgnenud ja Starodubtsev jõudis oma apsu paikama.

56. minutil lõi Flora võib-olla veidi vastu mängukäiku oma kolmanda värava. Beglarišvili riputas mõnusa palli värava ette, kust Martin Miller mänguvahendi peaga võrku koksas. 70. minutil keeldus Toom pikka palli ette löömast ning tema lühike tõste langes vasakule äärele täpselt Lipini jalale. Lipin leidis sööduga Ratnikovi, kes karistusalasse murdis ja siis lühikese passi Lipinile tagasi andis - vasak äärepoolkaitsja lahendas mõnelt meetrilt olukorra külmavereliselt, tuues viimaseks paarikümneks minutiks matši põnevuse tagasi.

Floral hakkas oma ründekolmandikul tekkima ebakõlasid ning mitte kuidagi ei suudetud pingeid uuesti maha võtta. Kõige lähemal oli sellele Sappinen, kelle 16 meetri pealt sooritatud löök õige napilt üle lati vuhises. Sillamäe seevastu otsis isukalt viigiväravat, tõi viimasteks hetkedeks veel ühe ründajagi juurde, kuid see neid ei päästnud - üllatus jäi sündimata ja vastu tuli võtta 2:3 kaotus.

Flora ei teinud küll väga head mängu, kuid sellest hoolimata suudeti kolm punkti ära võtta. Ja teha seda juba 12. korda järjest. Seega jätkavad nemad vähemalt homseni tabeliliidrina. Sillamäe aga tõestas, et eelmises kahes voorus koduväljakul võetud võidud ei olnud juhuslikud ning nendega tasub edaspidi ikkagi arvestada kui tugeva keskmikuna - vähemalt seniks, kuni neil igale mängule 11 meest võtta on. Vahepeal klubist minema kupatatud Denis Vnukov on igatahes tagasi, esialgu küll mõnenädalase katseajaga.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Flora grusiinist poolkaitsja lõi värava ning andis resultatiivse söödu. Sarnaselt tervele Florale ei olnud ka tema mäng täiesti perfektne, kuid suutis teistega võrreldes piisavalt esile kerkida, et rohevalgetele vajalikud kolm punkti tuua.