Andreas Aniko eelistab liiva murule (27)

Andreas Aniko meistrikullaga. Foto: Heiki RebaneEesti rannakoondise ning meisterklubi Unibet/Nõmme Kalju mängija Andreas Aniko peab rannajalgpalli palju atraktiivsemaks ja põnevamaks mänguks kui suurt jalgpalli.

30-aastane endine Nõmme Kalju põhimeeskonna mängija on viimased kolm aastat tegelenud põhiliselt rannajalgpalliga ning andis ühe parima pallurina Eesti Rannajalgpalli Liidule pika intervjuu.

"Kuna väravaolukordi tekib rannas väga palju ning samuti ka väravaid lüükase palju rohkem kui suures vutis, siis on see ala ka oluliselt vaatemängulisem," võrdles ta. "Samuti käärlöögid ning muud keerulised sooritused, mida suures vutis niipalju ei kohta."

Samal ajal tõstis ta esile võimalust Eesti koondise tasemel rahvusvaheliselt läbi lüüa. Eestlastel on hoolimata ala noorusest ette näidata häid tulemusi ning kohtutud on juba mitmete maailma tippudega.

Järgmiselt aastalt ootab ta lisaks kodusele tiitlikaitsmisele Unibet/Kaljuga edu ka koondise tasemel. "Enda eesmärgiks on kindlasti pääseda koondisesse ning suvel toimuvatel valikmängudel Eesti koondis 2011. aastal toimuvale finaaltrurniirile mängida!" lausus Aniko.

REKLAAM

Täispikka intervjuud saab lugeda siit!

Kommentaarid

Brass   •  
(81.21.250.***)
Rannajalgpall ongi maailma kõige populaarsema spordiala kuumem ja kiirem versioon :D
noorus   •  
(90.190.255.***)
varletoni ja ka reali noored peaksid aniko endale treeneriks värbama, saaksid oma potentsiaali rohkem ära kasutada
Rzn.   •  
(84.50.140.***)
realis juhatab vägesid ju Haavistu, Tiidus teeb ka vist tähtsat nägu.
Pealegi, varleton treenib - nii palju kui ta seda üldse teeb - Pärnus, seega raske on kedagi värvata ja ega rahadega ka kiita ei ole.
Brass   •  
(81.21.250.***)
Kui eelarve suuremaks saame, värbame ka treeneri :)
Andreas   •  
(92.13.140.***)
ITS ME KIDS!
umbuskuja   •  
(84.50.129.***)
rannajalkpall on jama,
playa   •  
(90.190.255.***)
rannajalgpall on tegija
don   •  
(88.196.17.***)
umpuskuja on ilmselgelt asja süvenenud :D
mann   •  
(92.13.140.***)
ta liiga sitt muru jaoks niikuinii, aga muidu kõva sell ;)
Brass   •  
(81.21.250.***)
Jalgpall on igalpool hea, mis vahe kus sa seda mängid :D nauding igalpool, kas või triobetis :D:D
tiriam   •  
(88.196.244.***)
aniko on tegija lihtsalt!
Master002   •  
(82.147.184.***)
Minu jaoks on huvitav üks asi, miks sellised mehed nagu Anniko, üldse saalijalgpallis teevad? Las nad mängivad rannajalkat mida neil enam vähem tuleb välja! Ja nüüd jalle sõidavad koondisega, häbi tegema, loodan et saalijalgpallis hometi tuleb see aeg kus reaalselt kõige tugevamad hakkavad mängima!
kukekas   •  
(90.190.255.***)
ega anniko ise ei vali ennast kuhugi, ju siis pole eestis saalis mehi, kes oskavad mängida.
Master002   •  
(82.147.184.***)
Ei mehi on, lihtsalt võetakse ainult endaomi, ja selle pärast tulemust ei ole gi, tean millest räägin!
mpmp   •  
(90.190.18.***)
peab vist masteriga nõustuma küll...
kukekas   •  
(90.190.255.***)
kui nad nii head mehed oleks, jääksid nad silma ja võetaks nad samamoodi, kus nad on, kes nad on?
Brass   •  
(81.21.250.***)
onupoja poliitikat on kindlasti rannas ja saalis, see alles arenev ala!!!
don   •  
(88.196.17.***)
tra oinad, rahunege maha. aniko loobus aasta tagasi saali koondise esindamisest peale balti turniiri. mis kuradi endaomi? kes need enda omad siis on? kui sa vihjad sellele, et eesti kutte võtab haavistu siis vaata eelmise valiktsükli nimekirja, kui koondis bulgaarias käis. seal oli minu mälu järgi siska ja veskimäe ja ülejäänud araratist ja anzist ja mujalt. krt lahmite siin nagu kuradi stoke citys...
Master002   •  
(82.147.187.***)
2 kukekas

Kui kellegel on huvi ma kõik kirjutan tänapäeva situatsioonist! Ja kõik objektiivselt. Lihtsalt küsimus on selles kellel seda näiteks saalijalgpalli vaja on, ma arvan kõik teavad kes meil jalgpallis otsustab, ja kui sellel inimesel pole huvi ala vastu, selle pärast need tulemused on gi sellised, lihtsalt need inimesed kes ei jaga jalgpallis ja lihtsalt kommenterivad järgneva kautuse, et meie mehed ei oska mängida ja bla...bla... Mul lihtsalt endal on huvitav kaua üldse need eksperimendid hakkavad kestma. Kui Eesti koondis mängis ei taha öelda kus, siis need samad mehed kes praegu on rannajalgpallis, terve saal nairis, et kust kohast need mehed üldse on! See sama Annika küsige ta käest, kuidas ta mängis?
Mehi on, lihtsalt kui sa ei ole jalgpalli juures siis on päris raske sulle seletada kuidas käib inimeste valimine, kui loogiliselt võtta siis jah sull on õigus, et vaatad kes on paremad võtad koondisesse ja suhteliselt kõik, aga asi on hulga keerulisem!
Master002   •  
(82.147.187.***)
2 don

Rahune maha, kui sa jagad saalijalgpallis siis ma saan sulle seletada ära, milles probleem, küsimus selles et need mehed olid üleliiksed, kellest sa kirjutasid, kui saa vaataks mängu siis sa saaks sellest aru, mull ei ole isiklikult kellegi vastu midagit, aga nad ei saa mängida sellisel tasemel, 80% väravaid oli nende süü. Veel kord ütlen mitte midagit isikliku. Ja veel tahan öelda seda et , kolme aastaga Eesti koondis lõi kaks väravat!!!! Ja kui me vaatame Kuidas mängis Bulgaarias koondis, siis kõik nägid et oli reaalne progress, lihtsal seal veel olid üleliigsed inimesed. Saab teha normaalse meeskonna lihtsalt vist ei ole kellegil huvi! Ja veel ütlen ühe asja välja, et enne Bulgaaria sõitu tuli koondisesse mingi 4 head mängiad, nad ise tulid, keegi neid ei kutsunud lihtsalt tahtsime näidata et saame mängida! Vot selline olukord! Aga nüüd jääme ootama järgmisi tulemusi koondise poolt sest on jälle valitud valed mehed, täitsa valed mehed, kus juures kõik absoluutselt viimseni!!!!!! Kahju küll!!!!
don   •  
(194.126.116.***)
Mu jutu point oli pigem see, et enne Bulgaaria valiktsüklit tehtigi päris suuri muudatusi koondises ja tõesti oli tulemus küllaltki positiivne, tulemused paranesid päris korralikult. Seda, kes seekord koondises on kahjuks ei tea. Unibet/Kaljust loobus enamus koondise esindamisest ja seda just sellel põhjusel, et jah, tegemist on siiski rannajalgpalli meeskonnaga, kes mängib talvel ka futsali. Mõlemad alad on eestis paari viimase aastaga teinud korraliku arengu ja see olekski vähe ebareaalne, kui mõlemas koondises mängivad samad mehed. Kui kunagi ilmselgelt polnud koondise treeneril selget ülevaadet kõikidest mängijatest ja seetõttu valiti mängijaid, kelle taset teati. Siis miks nüüd kedagi futsali koondisesse valitakse ja mille järgi, seda ma tõesti öelda ei oska. Kindlasti oleks kasu sellest, kui koondise treener tegeleks ainult futsali koondisega ja futsaliga, aga mitte veel rannakoondisega jne.
Master002   •  
(82.147.174.***)
Nõus, veel tahaks lisada, et Rannajalgpallis, miks on päris head tulemused võrreldes saalijalgpalliga, sest Rannajalkas kui sull on korralik löök, siis sa juba saad edukalt mängida, eriti mingit keerulisiasju seal ei ole, aga saalijalgpall see on hoopis midagi muu.
Ja kui treener valib täitsa valeid mehi, siis tekib küsimus kas ta ise ei ole kompetentne, või on siis mingeid teisi põhjusi!
Minu arvates on nii esimest kui ka teist!
Kui ausalt öelda meil üldse ei ole ühtegi saalijalgpalli spetsialisti Eestis, selle pärast on gi need probleemid.

Point , et ma üldse kirjutasin siia on, see et inimesed teaksid mis moodi asjad liikuvad saalijalgpallis, et ei nõuaks mingeid tulemusi koondise poolt. Need inimesed kes reaalselt saavad mängida võeti koondisest ära.
Vot sellised need asjalood on kes otsustab, tal on enamvähem ükskõik ja see tõttu ta annab rooli kätte nende inimestele kes saalijalgpalis on -0-.
don   •  
(194.126.116.***)
Kui sa nüüd nii ütled, et rannajalgpalli mängimiseks piisab sellest, kui sul on korralik löök ja sa võid rahulikult mängida seda mängu siis ma pean ütlema, et ilmselt pole sa mitte kunagi seda mängu mänginud ja kui sa seda teinud pole, siis ole hea ja ära avalda ka siin oma arvamust sellel teemal. Rannajalgpall on väga tehniline samuti nagu ka saalijalgpall, lihtsalt nad on 2 erinevat mängu siiski ja tehnilised oskused, mida kumbagi ala valdamiseks vaja on ka väga erinevad.
Tugeva ja korraliku löögiga mehi on igal pool ja iga maa koondises aga millegi pärast on mõlemal alal maailma parimad brasiillased, miks see on nii huvitav? sest et neil on korralik löök?
to Master002   •  
(90.190.255.***)
ma arvan, et eesti koondise esindamisest ei piisa sellest, et oled endameelest hea mängija. tähtis lisaks oskustele on ka suhtumine, eesti keele oskus ja muud tegurid, Rannajalgpall on olnud saalijalkast edukam ka sellepärast, et alaga on tegeletud eestis juba üle 8 aasta. Rannajakgpall on neist aladest võibolla kõige tehnilisem, keerulisem, kuna aeg on näidanud, et tavajalgpallist tulnud staarid pole rannas läbilöönud. Harjumine alaga võtab ikka aega ja tuleb kõvasti harjutada.
Master002   •  
(82.147.174.***)
"et eesti koondise esindamisest ei piisa sellest, et oled endameelest hea mängija. tähtis lisaks oskustele on ka suhtumine, eesti keele oskus ja muud tegurid"

Esiteks, naeruväärne küll, et on tähtis jalgpallis, et sa räägid eesti keelt ))))))) ma mõtlesin et ikka oskused, peab olema see kriteerium!
Teiseks "suhtumine", kõikge tähtsam suhtumine on tulemus, mida teie ei sa näidata, suhtumine ei ole see et sa kõige kõvemini karjud riietus ruumis "Eesti" vaid sinu lõplik tulemus!

Huvitav mis need muud tegurid on! Hea küll võtke keda tahate, vaatame tulemust, varsti tuleb balti turniir. Muidu praegu pole mõtet siin rääkida.
Aga see küll mind üllatas et saalijalgpallis, on tähtis eesti keele oskus, kuigi me teame eesti keelt, aga noh see selleks, ma mõtlen et sa ikka tegid nalja! Vähemalt loodan!
Master002   •  
(82.147.174.***)
2 don

Sa ära võta neid sõnu ni otseselt, rannajalkas loomulikult sa peab olema ikka jalgpallur, ma sellest nagu ei räägigi, ma räägin sellest et Rannajalgpall on kergem mängida kui saalijalgpalli, sest väravaid võib lüüa ka oma poolepealt eriri kui veel pall põrkab enne väravahi ja vaata värava suurust kah. Saalijalgpallis seda teha ei saa. Saalijalgpallis on väga palju nüanse. Sellepärast lühikese ajaga Eesti koondis sai rannajalks päris korralike tulemusi, aga seda ei saa öelda saalijalgpallist, kus on katastrof, miks sa mõtlen nii juhtus, kindlasti mitte selle pärast et Eesti nüüd panustas selle mängule rohkem kui saali. Ta on reaalselt kergem, kergem mitte füüsilise mõttes vaid intelektuaalses!
don   •  
(88.196.17.***)
kle heaküll, see "iga lits kiidab oma p***i" vaidlus ei vii ilmselgelt kuskile.

Sisene
KÕVA LAHING
Luup peale | Kuressaare ähvardas kõvasti, aga Kalju jaksas kannatada ja võitles end tähtsa võiduni  (galerii!)
AKTUAALNE
VAHEFINIŠ
Viimsi, Lasnamäe või hoopis Saaremaa – kes neist on enim kõrgseltskonna nägu?
EESTLASED VÕÕRSIL
SUUR MUUTUS
AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest!
KANNAPÖÖRE ELUS
Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
18
16
2
0
49:9
50
2.
Tallinna FCI Levadia
19
15
3
1
45:9
48
3.
Nõmme Kalju FC
18
12
3
3
34:15
39
4.
Paide Linnameeskond
19
10
3
6
44:20
33
5.
FC Kuressaare
19
7
4
8
22:27
25
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
3
11
18:37
18
7.
JK Narva Trans
17
4
2
11
17:29
14
8.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
16:52
12
9.
Tallinna JK Legion
18
3
5
10
19:33
10
10.
Pärnu JK Vaprus
18
2
2
14
18:51
8
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
50
Tallinna FCI Levadia
48
Nõmme Kalju FC
39
Paide Linnameeskond
33
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
18
JK Narva Trans
14
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: