Balkani duo alistas Tammeka (3)

Foto: Imre PühvelPremium liiga 30. vooru avanud ülipõnev heitlus Tallinna Kalevi ja Tartu Tammeka vahel lõppes kolme värava, Kalevi võidu ja kohustusliku punase kaardiga.

Hommikut võrdselt 25 punkti peal alustanud Kalev ja Tammeka ei tulnud kumbki seisu betoneerima: juba avaminutitest oli selge, et mäng käib täna värava alt värava alla.

Hoolimata murukatte kehvast kvaliteedist pakuti jalgpallifännidele üks senise hooaja põnevamaid lahinguid. Avapoolajal hoidsid Andrus Lukjanov ja Daniil Savitski küll skoori nulli peal - kolme maailmaklassist tõrjega hiilgas Tammeka puurilukk - kuid enne tunni täitumist võrk siiski sahises.

Kevadel Kalevit esindanud Rasmus Tomson lõi liigamängus oma esimese värava sinises särgis üle pikkade aastate, suunates jalaga võrku Heiko Tamme nurgalöögist tulnud palli.

Sellest aga Tammekale lõpuks ei piisanud: sünnipäevalapse Aladin Šišici suurepärane läbisööt 72. minutil vabastas Stefan Tripkovici ja palli noppis selja tagant ka Lukjanov. Seitse minutit hiljem aga sai Šišic ise samasuguse palli Maksim Paponovilt ja viis Kalevi juba 2:1 juhtima.

Kuigi Risto Kägo hooaja 21. ja 22. kollane kaart saatsid poolkaitsja 81. minutil duši alla, ei suutnud Tammeka enam arvulist ülekaalu maksma panna ja väga heade momentide loomiseni jõuda. Väärt võit - ja kerkimine seitsmendale tabelireale - jäi Kalevi saagiks.

JK Tallinna Kalev - Tartu JK Tammeka 2:1 (0:0)
72. Stefan Tripkovic, 79. Aladin Šišic - 59. Rasmus Tomson

Hoiatused: 30. Hans Hansberg, 35. Maksim Paponov, 51. Aladin Šišic, 70., 81. Risto Kägo - 78. Rasmus Tomson
Eemaldamine: 81. Risto Kägo
Mänguolud: +10, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.