Debüütide õhtu: kolm meest tegid olulise sammu uues klubis (0)

Täna oli välismaal mängivate eestlaste jaoks üsnagi edukas õhtu, kui kaks mängumeest tegid täieliku debüüdi ning üks pääses esimest korda algkoosseisu. Seejuures polnud ka tulemused kehvad, kuna neljast pallurist kolm teenisid täna võidupunkte.

28-aastane Artur Pikk, kes mahtus täna esmakordselt Riia FS algkoosseisu, aitas omadel võtta oluline 2:1 võit FK Liepaja üle. Sellega kerkis pealinnas paiknev võistkond ka liigatabeli tippu ning hetkel edestatakse teisel kohal olevat Valmierat kahe punktiga. Teisalt on mullu hõbedasele tulnud võistkonnal veel kaks mängu varuks ehk edu jälitajate ees võib käriseda veelgi suuremaks. Eestlane vahetati pingile 82. minutil, mil seisuks oli veel 1:1.

Üleüldse esimest korda pääses platsile Mattias Käit (23), kes lasti karikamängus väljakule 84. minutil, mil ta vahetas välja vasakpoolse poolkaitsjana mänginud Hugo Vetleseni. Eestlase koduklubi Bodö/Glimt oli tolleks hetkeks juba 2:0 eduseisus ning kuigi lõpuminutitel suutis Alta ühe tagasi lüüa, siis karikasarja järgmisesse vooru pääses siiski Norra kõrgliiga esinumber.

Sarnaselt koondisekaaslasele tegi oma uues koduklubis debüüdi ka Henri Järvelaid (22), kuid tema ametivennad pidid täna Norra karikasarja kolmandas voorus Asanele alla vanduma. Tõusva äärekaitsjana mänginud Järvelaid vahetati Sogndali eest platsile 65. minutil, mil kaotusseis oli veel üheväravaline. Paar minutit hiljem skooris võõrsil mänginud võistkond ka oma teise.

Kuigi ka Karol Mets jõudis alles hiljuti Sofia CSKA-sse, siis temal täna debüüdipäev ei olnud. Mees mahtus jällegi kaheses keskkaitses algkoosseisu ning suutis oma seljataguse tühjana hoida. Edukad olid ka edurivis tegutsevad mehed, kuna lõppkokkuvõttes teeniti karikasarja avavoorus Pazardžiki Hebari üle kindel 3:0 võit.