A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Narva Transi peatreener Aleksei Eremenko nentis pärast 0:6 kaotust Levadiale, et vastane oli neist seekord selgelt parem. Küll aga ei mahtunud talle hinge kohtunike otsus anda 62. minutil Levadia kasuks penalti, millest Til Mavretic tegi seisuks 4:0 ja kohtumise saatuse lõplikult otsustas.
Penaltiolukorras üritas Transi kaitsja Šalva Burjanadze takistada karistusala suunas spurtinud Richie Musabat, kes kukkus. Ent kas Burjanadze tegi Levadia talvise täienduse vastu tõesti vea? Ja kui tegi, siis kas see toimus karistusala sees? Väljakul määras peakohtunik Martti Pukk esialgu penalti, ent VAR asus seda üle vaatama. Videokohtunike Kristjan-Eric Lääne ja Tauno Rämsoni kontroll kestis pikalt, selle jooksul jõudis Pukk käia kahel korral Transi pingi juures kaarti näitamas.
Esimesena sai kollase kaardiga hoiatada valjuhäälselt protestinud Vaja Nemsadze, teine ja värvilt juba punane läks Eremenkole endale. Nimelt soovitas pingil videokordust vaadanud Transi peatreener kohtunikel sama teha - niisugune pöördumine kvalifitseerub reeglite järgi aga punast kaarti väärivaks teguviisiks, nagu sai üle-eelmise hooaja käigus teada ka näiteks Flora toonane juhendaja Jürgen Henn. Penalti jäi lõpuks jõusse ja Mavretic realiseeris selle, minut hiljem lõi Felipe Felicio viiendagi värava ja mattis Transi lootused lõplikult.
Levadia-Transi penaltiolukord videos (alates 1:28:10):
"Ma lihtsalt ei teadnud seda reeglit! Nüüd tean," lausus Eremenko pärast kohtumist ajakirjanikega rääkides. Tema hääletoon oli rahulik ja näol püsis naeratus, aga oma seisukohad vormistas Transi peatreener veendunult väga kriitilisteks: "Vaatasin olukorda ekraanilt. Esiteks ei olnud see viga. Teiseks, kui kohtunike meelest ikkagi oli, siis oli see väljaspool karistusala. Selgelt," sõnas ta ja jätkas.
"Milleks meile siis see VAR? Milleks see poolteist tundi kestnud arutelu meie hooajaeelses treeninglaagris, kus tegime kohtunikega küsimuste-vastuste ringi? Ja nüüd selline olukord. Olgu, seis oli juba 0:3. Aga äkki oleksime löönud ühe värava tagasi? Äkki oleks midagi veel muutunud? Nüüd tuli selline vastuoluline penalti. See on katastroof. Ja see on häbilugu. Kui otse öelda. Häbilugu! Kui sul on kasutada VAR, ei saa sellist penaltit anda. See on mu küsimus alaliidule."
"Siis tuli see kaart. Ütlesin, et palun vaadake! Ma ei vandunud, ei öelnud midagi halvasti. Ütlesin, et vaadake ometi, see on selge. Olin emotsionaalne. Nüüd tean, et nii ei tohi - reeglite järgi ma tõesti väärisin kaarti. Aga reeglite järgi peab VAR ka seda olukorda nägema. Ta (peakohtunik Pukk - K. J. K.) ju isegi ei läinud olukorda vaatama. Ainult kuulas. Keegi istus VAR-toas ja ütles, et see on penalti.
Halb tunne jääb hinge. Tõesti halb tunne. Ja muide, alati liiguvad kõlakad, et kohtunikud eelistavad suuremaid meeskondi. Ja nüüd ongi jälle nii. See vaid kinnitab, et inimestel ongi õigus. Kas äkki oli teises karistusalas ka käega mäng? Seda isegi ei vaadatud või vaadati ainult hetkeks - ah, see ei ole penalti. Aga äkki oli? Nad ise tekitavad ja kinnitavad niisuguseid kuulujutte," lõpetas Eremenko oma sõnavõtu.
Kingitused tuleb likvideerida
Kõige eelneva juures ei hakanud ta eitama, et talvel põhjalikult uuenenud Transi kokkumäng jättis soovida ja prohmakaid kogunes palju. "Loodan, et see oli lihtsalt esimene mäng. Aga oma kolm-neli väravat kinkisime Levadiale enda vigadest - tõsi, nad sundisid meid selliseid vigu tegema. Kui jääd juba viie minutiga tagaajaja rolli, on raske. Muidugi oli see ka väga hea tsenderdus täpselt surnud tsooni, kuhu väravavaht ei saa tulla, ja nende mees jooksis hästi palli peale, aga see oli ikkagi meie kaitsetöö viga," viitas ta 5. minutil sündinud avaväravale, mille lõi Joao Pedro karistuslöögi järel peaga segamatult Levadia kapten Rasmus Peetson.
"Meil võis ehk hakata tekkima tunne, et oleme omadega kuskile jõudnud, aga elu tuletab tihti meelde, et see pole nii," lisas Eremenko. "Me pole sel hooajal veel nii hea meeskonnaga mänginud - nad liiguvad suurepäraselt ja teevad kõike hästi. Nad olid paremad. Kohati hakkasime ka ise tegema asju, mis polnud kokku lepitud. Kuid esimene mäng on nüüd selja taga, saame peeglisse vaadata ja leida üles asjad, mida peame parandama," tõdes ta.
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Pohlak võtab Klavani kandidatuuri tõsiselt: oleme mõlemad Eesti jalgpalli patrioodid
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?