Eesti kaotas. SERBIA KAOTAS! (fotod & videod) (16)

Emotsioonid staadionil ei piirdunud kaugeltki vaid kohapealse mänguga. Foto: Hendrik OsulaEesti koondis kaotas Ukrainale 0:2 ja Konstantin Vassiljev eksis penaltil, aga mis on palju-palju tähtsam: Sloveenia alistas Serbia 1:0 ja aitas Eesti play-off'i!

Eesti koondis võttis koduses sõprusmängus mõlemal poolajal enda võrgust ühe palli välja ning kaotusest ei suutnud päästa ka teiseks poolajaks sekkunud Vassiljev, kes jättis lõpu eel kasutamata penalti.

Mis aga palju olulisem: pärast Eesti mängu lõppu alistas Sloveenia valikmängus dramaatilisel kombel kodus Serbia ja see jättis eestlased EM-valikgrupis teisele kohale serblaste ette!

Värav koos poolajavilega

Eesti-Ukraina mäng algas luuravalt, kuid pärast viit minutit hakkas Eesti värava all ärevaid olukord tekkima. Sergei Pareiko seisis aga ülesannete kõrgusel. Eestlased jõudsid esimese pealelöögini veerandtunni möödudes, mil Tarmo Kingi kauglöök püüti posti kõrvalt. Viis minutit hiljem proovis mees uuesti ja veel kaugemalt, löögi saatus oli sama.

Enamus avapoolajast kulgeski külaliste initsiatiivil ja puhanguti kasvas surve päris võimsaks. Ennastsalgava kaitse, väravavahi tõrjete ja õnne koostöö tulemusel püsis Eesti väravalukk peaaegu kuni viimase hetkeni kinni.

Sinisärklastel endil jäi poolajavile lähenedes ründeteravust üha vähemaks ja liigne äravajumine sai vahetult enne poolajavilet lõpuks ka karistatud, kui Oleg Gusiev ühe järjekordse ilusa kombinatsiooni järel värava ees vabalt palli sai ning selle Pareikole püüdmatule vasaku posti kõrvale läkitas.

Ohtralt vahetusi, sama tulemus

Teiseks poolajaks tegi Eesti peatreener Tarmo Rüütli koguni neli vahetust, tuues väljakule Konstantin Vassiljevi (Sander Puri), Kaimar Saagi (Jarmo Ahjupera), Dmitri Kruglovi (Taijo Teniste) ja Tihhon Šišovi (Enar Jääger).

Eesti ründemäng muutuski vahetuste tulemusel oluliselt elavamaks, kuid vahetuste teine eesmärk oli ka teisele ešelonile võimaluse andmine ja nii asendas Artur Kotenko peagi väravasuul Pareikot.

Teise poolaja keskel duubeldas Ukraina eduseisu kiirrünnakul, kui Oleksandr Aliiev lõi Kotenko seljataha paremalt äärelt tulnud tsenderduse. Seejuures oli tegemist ukrainlaste esimese pealelöögiga teisel kolmveerandtunnil.

Kostja harvanähtav eksimus

Vassiljev jõudis 80. minuti paiku karistuslöögist lähedale, kui Oleksandr Rybka tõrjus tema tsenderdus-löögi üle otsajoone. Järgnenud nurgalöögi järel teenis Alo Bärengrub penalti ning Vassiljev asus seda lööma.

Nagu tavaks saanud, suunas Eesti standardolukordade spets palli vasaku nurga suunas, aga väravavaht oli ilmselt eelmise mängu videot vaadanud ja hüppas täpselt õigesse kohta, tõrjudes Vassiljevi penalti!

Supervõimalus luhta läinud, ei suutnud sinisärgid end enam piisavalt koguda, et korralikku lõpueelset survet vastastele peale panna ning 0:2 kaotusseis püsis lõpuni. Juba kaks tundi hiljem saabus aga Sloveeniast juba kaotusekibedust pühkivaid uudiseid...