Eesti koondis alustas aastat kena võiduga (6)

Kui algselt pidi mäng algama Eesti aja järgi kell 6.15, siis lükkus see aeg proosalistel põhjustel 15 minuti võrra edasi - nimelt läks eestlaste buss staadionile sõites katki ning koondis pidi uut sõiduvahendit kolmveerand tundi ootama.

Esimene poolaeg möödus küllaltki võrdselt - mõlemad meeskonnad tegid palju lihtsaid eksimusi, mistõttu ise võimalusi luua ei suudetud. Teravaimaks olukorraks oli ilmselt Joonas Tamme teise minuti pealöök, mis üle värava lendas.

Teisel poolajal mäng veidi elavnes ning mõlemal pool väljakut tekkis ka rohkem võimalusi. Kui 69. minutil tabas El Salvador karistuslöögist posti, siis kohe järgmisel rünnakul nõelasid hoopis eestlased - Tarmo Kingi kauge karistuslöögi puterdas väravavaht Portillo väravaesisele, kust eestlaste tänane kapten Ragnar Klavan selle väravasse torkas - 1:0!

82. minutil ründajana mängu sekkunud Raio Piiroja jõudis juba kolm minutit hiljem ka sihile - Joel Lindpere karistuslöögist antud tsenderdus lendas värava alla, kus koondise raudvara kõige kõrgemale tõusis ning Gert Kamsi selja kaudu oma koondisekarjääri üheksanda värava lõi - 2:0!

Teise värava järel salvadorlased midagi enam korda saata ei suutnud ning nii võisidki eestlased lõpuvile kõlades võtta vastu õnnitlusi - kaheväravaline võit oli tõsiasi.

Eesti - El Salvador 2:0 (0:0)
71. Klavan, 85. Piiroja

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger (62. 2-Tihhon Šišov), 19-Alo Bärengrub, 15-Ragnar Klavan, 10-Taijo Teniste, 13-Martin Vunk, 8-Sander Puri, 6-Siim Tenno (55. 11-Gert Kams), 3-Joel Lindpere, 8-Joonas Tamm (70. 16-Siim Luts), 9-Tarmo Kink (82. 4-Raio Piiroja).
Varus: Meerits, Kams, Piiroja, Reintam, Šišov, Luts.

Salvador: Dagoberto Portillo, Xavier Garcia, Elder Figueroa, Steven Purdy, Victor Turcios, Osael Romero, Eliseo Quintanilla, Dennis Alas, Alfredo Pacheco, Jaime Alas, Lester Blanco.