Eesti parim Aserbaidžaanis - pikalt kuhjunud mänguisu valla päästnud Henri Anier (5)

Henri Anier oli kohtumise parim. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis pidas Aserbaidžaanis ära oma teise EM-valikmängu. Sinisärgid sai avapoolajal standardolukorrast küll ette, kuid vastase teise poolaja jõulised käigud päädisid samuti tabamusega. Lõppseisuks sai seega 1:1.

EM-valikgruppi silmates on Aserbaidžaan kõige soodsam vastane. Seda näitas ka esimene pooltund, mil Sinisärgid surusid, aserid olid hädas. Võimalusi oli Eestil mitmeid, ühe neist realiseeris 27. minutil Rauno Sappinen.

Aga pärast seda vajus Eesti mäng ära, teine poolaeg kuulus täielikult kodumeeskonnale. Koos kadunud initsiatiiviga lendas tuulde ka seni taga seisnud null - 62. minutil viigistas Anton Krõvotsjuk.

Kuigi esimese poolaja mängupilti arvestades oleks ehk pidanud võtma ühe punkti asemel kolm, siis teise kolmveerandtunni põhjal läks hästi, et saadi vähemalt silm pähe.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein – 6. Heina jaoks polnud tegemist kõige väljakutserohkeima tööpäevaga, samas vajaliku tegi endale omases mahlas kindlalt ära. Mõne tagasisöödu puhul jäi mulje, et mees laseb vastasel blokki jõuda – ehk peaks neis olukordades grammikese võrra käbedamalt tegutsema. Eriti korralik tõrje 81. minutil, mil Filip Ozobic palli karistuslöögist väravaposti kõrvale ähvardas saata. Aga mitte Heina valveajal! Väravaolukorras polnud kindamehel suurt midagi teha, sest katmata mees sai lähedalt lajatada – reageerimiseks teab mis palju aega ei jäänud.

Rasmus Peetson – 5. Tegemist oli mehe seitsmenda koondisemänguga, sealjuures esimesega valiksarjas. Vastane oli vast kodutöö ära teinud ja selle arvelt prooviti palju just parema ääre kaudu tulla. Mõneti tundus, et nii murtakse Peetson (ja Marco Lukka) ka maha. Juba aasta alguses näitas Peetson, et on õhus väga vinge ning usutavasti seetõttu Thomas Häberli tema suunal aina julgemalt vaatab. Mõnes olukorras paistis Peetson silma paanikasöötudega, kuid nagu öeldud, kompensatsiooniks ohverdas oma peanuppu.

Karol Mets – 6. 2. Bundesligas möllav mees näitas päris kindlalt, et on sõiduvees. Enesekindlust jagus, mõnel korral pakkus vastase ründajatele ka kelmikaid petteid ning sai nii tekkinud survest lahti. Ka teistes palliga elementides oli eeskujulik: leidis nii täpseid diagonaale kui liineläbistavaid püstsööte. Kaitseliini kindlaim mees, sest jõudis ka otsustavatesse duellidesse ja viimase võimaluse blokkidesse.

Märten Kuusk (number kaks) oli kolmese keskkaitseliini vasakpoolne mängija. Foto: Brit Maria Tael

Märten Kuusk – 6. Ei tundnud end kolmese liini vasakpoolse mehena esialgu just kõige mugavamalt, aga õigele mängumehele kohaselt kohanes kärmelt. Ühegi suure kalaga maha ei saanud, kuigi teisel poolajal kippus palju reisima ja jättis Eesti tagaliini mõneti haavatavaks. Kokkuvõttes korralik esitus, sest tormas julgelt ka duellidesse, mille puhul justkui tundus, et Sinisärgil ühtki lootust ei ole – Kuuse jalg või tukk ulatus mänguvahendini ikka!

Marco Lukka – 5. See, et Lukka alustas, oli paras üllatus. Samas näitas see seda, et mees esines treeningutel hästi ning kukutas edukalt konkurentsist ka muidu päris tavapärase mängumehe Taijo Teniste. Jah, Lukka mängis paremkaitses, kus ta pole klubitasandil tänavu rassinud, sest FC Floras on ta pidanud enamasti täitma alumise poolkaitsja kohta. Seetõttu ei tahaks Lukkale liialt liiga teha, kuid praaki tuli sisse, eriti teisel poolajal, kus väsimus lõi jalgadesse ja duellivõidud polnud enam nii sagedased tulema. Lisaks jääb tema südametunnistusele aserite viigivärav, kus vastane sai Lukkast kui soolasambast mööda keerata. Ta andis liini pikkust küll ja proovis selle arvelt olla kasulik nii kaitses kui ründes, oli kahel korral lähedal ka tabamusele. Päris mängu lõpus tõmbasid jalad krampi – ka see näitas, et vahetus pidanuks varem tulema.

Mattias Käit – 5. Käit mängis alumise poolkaitsja kohal ka Austria vastu, kuid võrreldes eelmise koondiseaknaga oli ta pigem tagasihoidlik ja suutis mängu vähem mõjutada. Jäi kuidagi märkamatuks – samas ei pruugi see alati ju ka vaid halba tähendada, lihtsalt Käidi puhul on see haruldane. Liigutas palli küll ja mängis paraja emotsiooniga: kui üleminutitel mehe vastu viga vilistati, krabas maski maha ja viskas selle dramaatiliselt maha. Rahvale!

Konstantin Vassiljev oli aserite vastu töökas - ta läbis mängu jooksul 11,5 kilomeetrit. Foto: Brit Maria Tael

Konstantin Vassiljev – 6. Tegi asju enam-vähem nii nagu viimastel aastatel kombeks. Näitas värava toonud nurgalöögiga, et on võimeline kaaslastega väga hästi kokku mängima, kuid enne seda läks nii mõnigi pall päris rappa. Ka koostöö Vlasi Sinjavskiga paistis paaris episoodis positiivselt silma. Numbrite järgi oli eestlaste aktiivseim mees – jooksis maha 11,5 kilomeetrit – ning päris matši lõpus tegi vast aurude pealt eeskujulikku tagasitöödki. Lõpus, kui Eesti rünnak veel ainult standardite peal elas, pakkus paari päris kesist lahendust. Treenerite jaoks tõsine dilemma: alati võib sähvatada, aga millal tuleb hetk, kus ülejäänud esitus seda enam ei kompenseeri?

Martin Miller – 6. Mängu kokkuvõttes ei teinud Miller end üleliia nähtavaks. Tõsi, avapoolajal traageldas mees kord siin, siis seal. Ära ei saa võtta ka väravaolukorda, sest just Milleri jalad olid need, mis Konstantin Vassiljevi pallile lidusid ning värava poole ka löögi saatsid, võrgusahin tuli küll lõpuks koos Rauno Sappineni abiga. Teisel poolajal, mil kogu Eesti ründetegevus kokku kukkus, kadus pildilt ka Miller.

Vlasi Sinjavski – 6. Sinjavski alustas teravalt ning vihjas päris tugevalt, et tahab oma nime protokolli sokutada. Esimesel pooltunnil leiti vasakäärt palju küll pikemate söötudega, siis erinevate kombinatsioonide tagajärjel. Mõnes olukorras lootnuks mehelt veel rohkem julgust. Teisel poolajal käis vastase karistusala kollitamas justkui harvem kui enda oma kaitsmas, samas oli ta ka seal jõuline ja vajalik. Teisalt näib see raiskamisena, kui Sinjavski peab rohkem oma kasti juures võitlema.

Eesti parim Henri Anier – 7. Mees elas keres podisenud mänguisu kogu täiega välja! Anier trügis ja sättis end pea igasse olukorda, kuhu vähegi jõudis. Ja kui nii väga ei jõudnud, töötles vastast ikka mõnuga. Pakkus kaitsjatele oma suuruse ja liikuvusega kõvasti peavalu – küll jalutas mees kaitseliini taga, siis ajastas sinna võimsa jooksu. Tagantjärele targana: oleks pidanud ikkagi selle üks-üks olukorra ära lahendama, sel tasemel võimalusi liiga palju ei pakuta.

Rauno Sappinenil (number 15) oli rünnakul ohtlik. Foto: Brit Maria Tael

Rauno Sappinen – 6. Sappinen rügas nii nagu jõudis. Pakkus rünnakul erinevaid lahendusi: mõnel korral käis palli madalamal jalga küsimas, kuid oli valmis süstima ka liini taha. Näitas väravaolukorras, et ründajanina on ikka ründajanina ning sutskas vajalikult ära. Kui vahetusse läks, kiirgas sammust, et sai ikka rügatud küll.

Henrik Ojamaa – 5. Ojamaal on vurtsu ja särtsu muidu küll, kuid Aserbaidžaanis saadeti mees tandrile keerulises kohas. Kuna teisel poolajal kasvas vastase surve ning suuremad toimetused leidsid aset eestlaste poolel, siis oli Ojamaal raske märki maha jätta. Kui palli sai proovis küll ning sooritas ka ühe tehniliselt keerukamat sorti pealelöögi, mis lõpetas siiski puurivahi keres.

Taijo Teniste ja Sten Reinkort mängisid hinde teenimisks liiga vähe, kuid jõudsid oma energiaga vihjata, et vangerdused võinuksid varem tulla.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Sebastian Koljak   •  
(194.36.162.***)
kas ma olen ainuke kes nägi eilsest mängust peamiselt seda, et Hein jalaga mängus jõhkralt juurde pannud? Ei istunud pastakas ja paber käes, ning igat kohale läinud või mitte kohale läinud söötu üles ei märkinud, aga meeles on reaalselt ainult üks liiga pikaks läinud avamine Heinalt.

PS! Coach, anna keskväljal noorematele võimalust ;)
SunWolf   •  
(85.253.74.***)
Heina väljalöögid olid eile tõesti head ja õigeaegsed.
ton666   •  
(90.191.77.***)
Need hinded on osaliselt ikka naljanumbrid. Vastaste värav oli ikka väga selge Lukka ja Peetsoni käkk. Kuidas siis Käit saab nendega sama hinde. Saan aru et pole mängija süü et väsib ära aga peatreener ei saa tundub er ainsana aru et mehe peaks välja vahetama, aga miskit pole teha. Mehe pealt kärises korralikult.
Sama Kostjaga, ta ei jaksa ju ennast liigutada 90 minutit. Andis ilusa tsenderduse aga ei tohi unustada ära mis lollusi ta tegi teisel poolajal.
Meie peatreener kuidagi ei saa pingeliste mängudega hakkama ja seal kuidagi ei julge teha vahetusi. Võiks rohkem nooremaid usaldada
vigastus   •  
(87.119.178.***)
liiga kõrged hinded ja liiga positiivsed kommentaarid. ootaks juba soccernetilt natukene spetsiifilisemaid analüüse, võtke näiteks mõni treener/endine mängija appi.
Suvaline Jope   •  
(85.72.89.***)
Loen hinnetest välja et mäng lõppes raske võiduga 😐

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
OTSEPILT RAHVUSSTAADIONILT
TÄNA OTSEPILT: kas Kuressaare alustab võidureele naasnud Flora vastu uut seeriat?  (kell 19!)
VÄRSKEIM PREMIUM LIIGAST
MAESTRO!
Ühe võimsa ajajärgu lõpp: Kroos lõpetab koduse EM-i järel mängijakarjääri!
EESTLANE IIRIMAAL
SN Dublinis | Kartmatu Roversi masinavärk tuksub Markus Poomi tõhusa panuse toel
JUTTU JAGUB!
Pikk ette (ja ise järele) | Õpipoisist meistriks! Mida muudab Henn koondises?
UUDISEID KOONDISTEST
MÕTTEID SAARELT
Udune Albion | Klopp taastas Liverpooli võimu, löömatu Guardiola pea kohal ripub 115 kirvest
EESTLANE HONGKONGI MEISTER
Liiga parimaks väravakütiks tõusnud Anier aitas koduklubi Hongkongi meistriks  (video!)
SKANDAAL III LIIGAS
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Penalti mõlemas väljaku otsas? Ei, sukeldumine ja loomulik käsi
LANG 200
Tanel Langi teekond 200. mänguni: 180-kraadised pöörded testisid ihu ja vaimu, kuid verstapost oli mõeldud püstitamiseks!
KOONDIS VAHETAB PEATREENERIT
Ametlik! Thomas Häberli lahkub Eesti koondise eesotsast, uueks peatreeneriks saab Jürgen Henn  (alustavad uued abitreenerid)
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
13
10
2
1
32:4
32
2.
Paide Linnameeskond
13
8
1
4
21:12
25
3.
Nõmme Kalju FC
11
7
3
1
25:11
24
4.
Tallinna FC Flora
13
6
4
3
24:17
22
5.
JK Tallinna Kalev
13
4
3
6
14:20
15
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
16:25
12
7.
Tartu JK Tammeka
11
3
3
5
13:14
12
8.
Pärnu JK Vaprus
11
3
2
6
10:18
11
9.
JK Narva Trans
11
1
3
7
9:30
6
10.
FC Nõmme United
11
1
2
8
5:18
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
32
Paide Linnameeskond
25
Nõmme Kalju FC
24
Tallinna FC Flora
22
JK Tallinna Kalev
15
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
12
Pärnu JK Vaprus
11
JK Narva Trans
6
FC Nõmme United
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • K 19.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • N 18.00 United - Trans (Premium liiga)
  • N 20.00 Vaprus - Tammeka (Premium liiga)
  • R 19.00 Kalev - Trans (U19 Eliitliiga Meistriliiga)
  • L 13.00 Flora - Tabasalu (naiste karikafinaal)
  • L 19.00 Levadia - Paide (meeste karikafinaal)
  • P 12.30 Harju - Tabasalu (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!