Eesti parim Dohas Islandi vastu - Hindrek Ojamaa (8)

Hindrek Ojamaa tsenderdused olid Eesti üks ohtlikumaid ründerelvi. Foto: Jana Pipar / EJL

Eesti rahvuskoondis lõpetas Katari turnee väravateta viigiga Islandi vastu. Soccernet.ee toimetus valis koondise parimaks Hindrek Ojamaa, kes avamängu Soomega pingilt jälgis.

Tegu oli igas mõttes kontrastide mänguga - Eesti valdas terve esimese poolaja palli ja oli aktiivsem meeskond ka minutitel 75-90, kuid mängu ehk parimad väravavõimalused sündisid just meie värava all. Oli taas õpetlik mäng.

Kontrastsust näitab ka fännide reaktsioon - võrdselt kiidetakse ja laidetakse. Ühest küljest on märkimisväärne, et suutsime kahel viimasel suurturniiril mänginud Islandi vastu mängu nõnda domineerida, samas jäime ka hätta rünnakul võimaluste loomisega.

Järgmised mängud ootavad koondist ees märtsis, kui esmalt alustatakse uut EM-valiksarja Põhja-Iirimaal ja seejärel ootab kontrollmängus Gibraltar.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Eesti parim Hindrek Ojamaa - 7. Eelmisest võimalusest oli möödunud üle aasta, aga näitas, et on tõepoolest Soomes sammu edasi teinud. Kaitses olid asjad kontrolli all, meenub ka üks fantastiline libistamine vastase kontra peatamiseks. Lülitus hästi ettepoole ja tema tsenderdustest tulid Eesti parimad momendid, neist ühe oleks Anier pidanud ka ära kasutama.

Marko Meerits - 7. Soliidne partii. Väga palju tööd ei olnud, eriti esimesel poolajal, aga kaks väga head tõrjet sai lõpuks kirja. Päris mängu lõpus eksis ka jämedalt, kuid pääses puhta nahaga. Mängu avamisega tuli korralikult toime, leidis mitmeid kavalaid käike.

Märten Kuusk - 6. Nähtud mängude põhjal võib nii mõnelegi arusaamatuks jääda, miks Floras mängib Pürg ja pingiotsal istub Kuusk. Oli eile keskkaitsjatest parim, mis on parasjagu uskumatu, arvestades kõiki asjaolusid. Mõned ragnarklavanlikud nõksud ja petted, jalaga mängus väga hea. Kaitses väga silma ei paistnud, mida võib vist komplimendiks pidada.

Konstantin Vassiljev - 6. Kiigutasime esimesel 45 minutil rohkem taga ja pall ei jõudnud Kostjani piisavalt, aga kui jõudis, oli näha, et sealt võiks midagi tulla - otsis käike, aga Island seisis ja meie mehed eespool Kostjat samuti. Töötas kõvasti tagasi ka. Ei olnud tema mõistes hiilgav mäng, aga siiski üks meie ohtlikumaid mehi.

Joonas Tamm - 6. Esimese mängu jättis tervisemuredega vahele ja kuigi sai teiseks korda, hakkas jalg uuesti valu tegema. Need 45 minutit, mis mängis, tegi oma ära - mõned väikesed apsakad lipsasid sisse, aga terve avapoolaeg oli meil väga hästi kontrolli all. Tugev kontrast sekkunud Pürgiga.

Frank Liivak - 6. Meie ründava suunitlusega mängijatest parim. Oli aktiivne ja ebaeestlaslikult nahaalne, võttis julgelt ette ja üritas midagi luua. Lahenduste kvaliteet ei olnud piisavalt heal tasemel, aga samas tabas korra läbi rikošeti isegi posti.

Taijo Teniste - 6. Meie esimene valik paremkaitsesse mängis sedakorda siis ühe mängu kesk- ja teise vasakkaitses. Probleeme ei tekkinud, aga eelkõige ründefaasis oli näha, et ei ole vasakul mängimisega harjunud. See oli väikestviisi murekoht, sest avapoolajal oli ta meie suurim ründeväljund.

Madis Vihmann - 6. Nagu viimasel ajal tavaks saanud, oli palliga üpris soliidne ja millegi katastroofilisega hakkama ei saanud. Avapoolaja keskel hindas palli lendu valesti ja lubas Islandi mehe Meeritsaga silmitsi, samas pani käigu juurde ja tegi ründajale olukorra ebamugavaks, kui kohale jõudis, et ei jõua esimesena pallini. Mõni kõrgema klassiga ründaja oleks selle samas võib-olla ära kasutanud.

Artjom Dmitrijev - 6. Võitles palju ja lükkas usinalt söötu, aga tegutses natuke eikellegimaal, sest oma tavalise töö ehk lõhkumisega suurt tegeleda ei saanud. Nii oli ta tihti avapoolajal Kostjast isegi kõrgemal, mis ei ole tema trump. Tema head omadused paistsid eredamalt välja Soome vastu.

Markus Poom - 5. Mõnes mõttes sarnane mäng Kostjaga, kelle saapaid täitis, aga teisalt ei suutnud maestro kombel mängu ohjata. Ei dirigeerinud asjade käiku. Polnud paha, aga Soome vastu oli rõõmustada selgelt rohkem.

Henri Anier - 5. Tuli pingilt teiseks poolajaks, üritas ja oli kaitsjatele suurem nuhtlus kui Koskor, aga ei olnud ka temal hea päev. Ojamaa tsenderdusest tulnud pealöögi oleks pidanud vähemalt raamide vahele saatma.

Sander Puri - 5. Isu taha midagi ei jäänud - otsis vabu tsoone ja liikus pidevalt ringi. Samas jättis palliga mäng soovida, mitmel puhul hoidis üle või jättis söödu õigel hetkel andmata. Need söödud, mis ettepoole teele läksid, lõpetasid liiga tihti ka kaitsja jala peal.

Mark Oliver Roosnupp - 5. Alustas aktiivselt, aga mida poolaeg edasi, seda rohkem ära kadus. Islandi kaitsjad olid tema jaoks füüsiliselt natuke liiga võimsad, ta ei suutnud end kehtestada. Võrreldes Puriga, liikus ka vähem, oleks ehk võinud rohkem ruumi otsida.

Trevor Elhi - 4. Ei olnud suurem asi päev ja sai sellest vist ka ise aru. Kaitses paar halba eksimust, rünnakut väga toetada ei jõudnud. Väga anonüümne. Ei olnud võib-olla kõige paremini valmis pingilt teravust tooma.

Henrik Pürg - 4. Oli õige pisukese grammi etem kui Soome vastu, aga lubas mitmel korral ründaja lubamatult enda ja värava vahele. Pabinat oli endiselt märgata, enesekindlusest jäi puudu nii kaitsetöös kui ka palliga mängus. Peab ilmselt eelkõige vaimse poolega tegelema.

Tristan Koskor - 4. Nagu isegi pärast mängu ütles, siis sai koondiselaagriga aru, et ühekülgsena ei ole rahvusvahelisel tasemel võimalik läbi lüüa. Paistis küll võrreldes Soome-mänguga rohkem silma, aga lõpp-produkt oli ligilähedaselt sama. Võiks pikkusega olla koondises huvitav kuju, aga hetkel ei mängi taset välja.

Rasmus Peetson - hindeta. Mängis liiga vähe, et hinnata.

Fotograaf: JANA PIPAR