Eesti parim Gruusia vastu - Kostja (13)

Foto: Imre PühvelKuigi Soccernet.ee toimetus leidis, et ka eilses võidumängus Gruusia üle oli parim mees väljakul Kostja Vassiljev, leiab parimate hulgast sel korral ka nimesid, kel sinna varem ehk asja pole olnud.

Eesti koondise viimaste aastate suurim võit ei tundunud esialgu seda rada minevat - kuigi esimesel poolajal loodi kaks suurepärast šanssi Gert Kamsile, läksid meeskonnad puhkama seisul 0:0 ja Gruusia kergel domineerimisel.

Teisel poolajal avas Ats Purje aga luugid ja oma esimese koondisevärava said kirja Artur Pikk ning Maksim Gussev. Suures plaanis võib öelda, et tegu oli ühe sinisärkide viimase aja domineerivama esitusega, kus suudeti luua ka arvukalt võimalusi.

Soccernet.ee toimetuse hinnangud:

Konstantin Vassiljev - 7,5. Väga hea mäng maestrolt, kes oli kogu oma platsiloleku aja vältel aktiivne ning jõudis mitmel korral ka väravale lähedale. Tema teravast tsenderdusest tekkis Purje avavärav, Maksim Gussevi tabamusel sai kirja ka väravasöödu. Eesti hingab Kostja rütmis.

Artur Pikk - 7,5. Kaitses tegi kogu liin sümpaatse esituse, Pikk saab oma üheksandas koondisemängus löödud esimese värava eest veel plusspunkte. On oma koondisekarjääri tõesti hästi alustanud, tunneme headmeelt.

Maksim Gussev - 7,5. Äge! Üks julgustavamaid sekkumisi, mida koondis viimasel ajal näinud. Suurepärane individuaalse meisterlikkuse pealt löödud värav ning kohe üldse mitte kaugele ei jäänud isegi teine värav. Uskumatu mõelda, et sellel mehel on koondise särgis praegu kirjas täpselt 25 mänguminutit!

Ken Kallaste - 7. Hingestatud mäng, kaks väravasöötu, üks nendest küll selles Purje olukorras pooleldi juhuslikult, aga siiski. Väljapaistev, aga jäävad küsimärgid, kas sobib äärele ka tugevamate vastu.

Nikita Baranov - 7. Ei paistnud kuskilt otsast debüüdi moodi, mängis väga kindlalt ning sulandus meeskonna mängu kenasti sisse. Tegi tugeva avalduse ka valikmängudes algkoosseisu piirile pääsemiseks. Vähemalt kindel kolmas number tänase seisuga.

Mihkel Aksalu - 7. Tugev esitus, nagu Saaremaa mehelt tavaks saanud, mitu väga korralikku tõrjet. Ühtegi otsest eksimust meelde ei jäänud, oli väravas väga kindel.

Enar Jääger - 7. Taas koondise eest paremkaitses ning etteheiteid ei ole - kindel esitus ning isegi harjumatult palju oli, eriti avapoolajal, meest näha ka ründefaasis.

Ragnar Klavan - 7. Klavan, kes ühena vähestest eestlastest peaks praegu olema tippvormi lähistel, on lihtsalt niivõrd hea, et ei paista keskkaitses välja. Kui ei oleks teadnud, et kapten väljakul vägesid juhib, ei oleks pruukinud teadagi. Eks teisipäeval ole näha, kui suur roll Rakul tegelikult on, kui teda ennast pole.

Ats Purje - 6,5. Värava sai kirja ja see teeb talle kindlasti tuhat head, aga ülejäänud mäng oli väga purjelik. Esimesel poolajal kadus ära ja kui pildis oli, siis üritas Gruusia kaitsjatest läbi joosta nagu Viljandi Tuleviku või Tartu Tammeka vastu. Raske on nii.

Aleksandr Dmitrijev - 6,5. Tegi oma töö ära nagu ikka, seekord oli paarilisest ka veidi kindlam. Iseküsimus, kas Sanjat on mõtet sõprusmängudes jooksutada, kui ta veebruaris juba 34. sünnipäeva tähistab.

Gert Kams - 6,5. Sama lugu nagu vahepeal Zenjoviga oli - jõuab ja liigub küll õigesti ning õigetesse kohtadesse, kuid kurat, ära tuleb lüüa! Kaks suurepärast võimalust jäi kasutamata, aga plusspunktid selle eest, et ta nendeni jõudis.

Karol Mets - 6,5. Ei olnud kõige parem esitus, eriti avapoolajal tuli päris palju lihtsaid eksimusi sisse. Teisalt julgustas hästi debütante, kui need platsile tulid, tegi selles vallas teistele silmad ette.

Rauno Sappinen - 6,5. Julgustavad veerand tundi tipuründajana. Ootame teisipäeva.

Sander Puri - 6. Šveitsi vastu algkoosseisu mahtunud ja julgustava esituse teinud Puri tuli taas pingilt ja ei olnud nii särav kui teised nooremad poisid. Tundus, et ei saanud hästi mängu sisse.

Joel Lindpere, Andre Frolov - hindeta. Lindpere oleks napilt väga heast kohast löögile saanud, aga üldises plaanis mängisid mõlemad liiga vähe, et hinnangut anda.