Eesti parim Põhja-Iirimaa vastu - Konstantin Vassiljev (1)

Eesti koondis kaotas oma aasta esimeses kodumängus eduseisust 1:2 Põhja-Iirimaale. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks Konstantin Vassiljevi.

Eesti läks avapoolajal Vassiljevi meistrlikust karistuslöögist juhtima, aga teisel poolajal tehti kolme minuti jooksul kaks kollektiivset jama kaitses ning see sai meile kalliks maksma.

Kui põhja-iirlased lisasid teisel poolajal vahetustega mängu kõrgema käigu, siis Eesti peatreener Martin Reim viivitas kahe viimase vangerdusega hetkeni, mil olime juba kaotusseisus. Mäng tõotas rõõmsat õhtut, sest üle pika aja Eesti ründas ja oli ka vastaste kolmandikul aktiivne, aga negatiivne tulemus röövis ka lubava mänguga kaasnenud head emotsioonid.

Hinded Eesti koondislastele:

Sergei Lepmets – 6. Lepmets tegi ühe supertõrje, kui lükkas lati alla tulnud palli näppudega üle raamide. Tsenderduste puhul tegutses kindlalt ning jalaga mäng oli korralik. Meistriklassi näitas ajavenitamises. Väravad löödi talle mõlemad üsna lühikese distantsi pealt, kusjuures väravate põhjuseks ei olnud tema. Esimese tabamuse puhul muutis rikošett tõrjumise sisuliselt võimatuks.

Jordan Jones tekitas oma väledate jalgadega Eestile probleeme. Foto: Liisi Troska

Taijo Teniste – 5. Teniste sai mängu eel treeneritelt korralduse rünnakutel mitte tavapäraselt kõrges mahus osaleda ja seetõttu oli ta panus harjumuspärasest väiksem. Samas sellest hoolimata olid just ettepoole läinud söödud need, kus Teniste täpsus kannatas. Teisel poolajal oli tal Jordan Jonesi väledate jalgade ohjeldamisega mitmel puhul raskuseid ning kuigi teise värava puhul suunas ta mängija õigesti väravast kaugemale, siis väsimuse pealt lasi ta Jonesil endast mööda minna, misjärel viimane sööduga Josh Magennise leidis.

Madis Vihmann – 6. Martin Reim eelistas algkoosseisus Karol Mets kõrval Joonas Tammele just Vihmanni, kes on õhus isegi natuke võimsam kui Tamm. Kui võis eeldada, et seeläbi lasub mängu tagant alustamise kohustus just Metsal, siis hoopis Vihmann näitas paaril korral ragnarklavanlikke diagonaalpalle. Vihmann oli duellides korralik ja lõi ka värava, mida tema õnnetuseks ära ei loetud. Avavärava puhul lendas natuke liiga kergelt Conor Washingtoni eest läbi.

Karol Mets – 6. Oli tegemas suurepärast mängu, kuniks teise värava puhul Magennise totaalselt ära kaotas ja see tema selja tagant külaliste võiduvärava lõi. Oli mänguks üsna agressiivselt häälestunud ning mõnel hetkel tundus, et see võib ka kätte maksta, kuid õnneks ta selle nurga alt ei ületanud piiri. Jalaga oli hea ja väga enesekindel, kuid põhja-iirlased oskasid seda oodata ning ei lubanud Metsal liiga mugavalt mängu juhtida.

Artur Pikk – 7. Saime näha vana head Pikka. Oli innukas ja aktiivne. Kaitses seisis hästi, rünnakule panustas aktiivselt, kuivõrd seda nägi ka mänguplaan ette. Tuli vastastega üldjoontes hästi toime, jaksas võidelda ka mängu lõpus.

Artur Pikk. Foto: Oliver Tsupsman

Artjom Dmitrijev – 6. Viimasel minutil jättis löömata suurepärase Gert Kamsi tsenderduse, mille peaga posti kõrvalt mööda suunas. Veidi varem näitas ka head kauglööki. Üldjoontes tegi oma töö ära ja suutis kaitsjate eest ruumi ära võtta, mis suunas vastased äärtele.

Mattias Käit – 5. Oli mängust justkui välja lülitatud. Ei saanud väga palli ning ülesehituses isegi ei otsitud teda. Sellest tulenevalt ei muutunud rünnakul ka ohtlikuks. Vastaste esimese värava puhul oli ta kohavalik veidi vale, mistõttu magas maha Washingtoni jooksu.

Sergei Zenjov – 6. Mängis optimistlikult ja oli näha, et hea periood klubis oli andnud enesekindlust, aga täpid i-lt jäid puudu. Nii avapoolajal kui ka mängu lõpus takerdusid ta löögid vastastesse. Samas teenis värava toonud karistuslöögi ja pingutas ka kaitses, kuigi teisel poolajal väsis selgelt, mistõttu oli värskete jalgadega vastastel rohkem ruumi Eesti paremal äärel toimetada.

Mängu parim Konstantin Vassiljev – 8. Kahju, et meil on vaid üks Kostja Vassiljev. 34-aastane maestro mängis nagu end tõestada sooviv noor talent. Üdini hingestatud võitlus nii kaitse- kui ründefaasis. Maailmaklassi värav, lattilöök, kaaslaste leidmine hiilgavate söötudega, mängu rahustamine, rünnakule tõttamine, vaheltlõiked, korralikud tsenderdused. Vassiljevi mängus oli kõik pea perfektne. Näitas, et kui Floras saab muidu heaks inimeseks, siis ka suurepäraseks jalgpalluriks. Vassiljevi füüsiline vorm oli eeskujuks teistele, sest suutis ka rahvusvahelisel tasemel 90 minutit väsimatult töötada. Võtmesõnaks siin tarkus ja oskus energiat jagada.

Vlasi Sinjavski – 6. Tubli debüüt, aga ei enamat. Julges proovida ja ette võtta, kuigi ei teinud seda ülemäära palju või efektiivselt. Korra mängis end ka hästi löögile. Füüsiliselt oli tal raske, aga pingutas lõpuni. Oleme näinud debüüte, kus Premium liigast tulnud kutid liiguvad ringi värisevate jalgadega, aga tema puhul oli asi sellest kaugel. 1:1 värava eel oleks võinud kaitsefaasis kohavalik parem olla, et pidurdada veidi vastaste vasakkaitsja Jamal Lewise tegutsemist.

Rauno Sappinen – 6. Suurte ja tugevate keskkaitsjate vahel on tal raske, aga kuna oskab oma keha kasutada, sai nendega päris hästi hakkama. Suutis palli hoida ka mitme mehe vahel, kuniks kaaslased appi jõudsid. Löögile aga paraku ei jõudnudki, sest nii mugavat söötu ründefaasis ei saanud. Suutis vastastele pinda käia ja see oli ta üks peamisi ülesandeid. Tegi kogemata Madis Vihmanni värava eel vea, aga kuna seal ei olnud midagi sihilikku, vaid juhuslik puude, ei ole tal siin süüd.

Erik Sorga – 5. Debütant ei suutnud mängu murrangut tuua. Alustas küll kohe hea vaheltlõikega, aga rünnakul palli ülemäära jalga ega ka jooksule ei saanud ja seetõttu ei õnnestunud end näidata. Kui Sappinen jättis pallid ette pidama, siis Sorgaga selliseid hetki ei tekkinudki. Jalg ei värisenud, aga suurt lisaväärtust ei loonud samuti.

Gert Kams ja Joonas Tamm – hindeta. Mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.