Eesti parim Uus-Kaledoonias – Henri Anier (0)

Eesti koondis lõpetas Okeaania turnee ja aasta 1:1 viigiga Uus-Kaledoonia vastu. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks Eesti ainsa tabamuse löönud Henri Anieri.

Eesti sai kõige euroopalikuma vastase vastu ruumi ja aega, et palliga mängida, kuid see jäi veidi ümmarguseks. Mängiti liialt kindla peale ja otsiti natuke liiga vähe riskantsemaid käike ette. Kuigi kohtunikud mängisid tulemuse osas selget rolli, oleks pidanud ka Eesti ise paremini tegutsema.

Mängust kumas läbi väsimuse märke ning seni kindlana püsinud kaitse oli teisel poolajal ootamatult suures hädas Emile Ouneiga, kes korduvalt löögile sai. Samuti puudus seni alati äärtelt tulnud teravus. Nii saigi Eesti palli lükata, aga ei muutunud sellega liilt ohtlikuks ja lasi end ära karistada.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Eesti parim Henri Anier - 7. Tegi sarnase matši nagu Fidžil, kus võttis enda peale ja otsis julgelt ja isukalt väravat. Lõi väga kauni värava ja oli eelnevalt osaline selle osavas ülesehituses. Kahel korral oli veel üsna lähedal võrgu sahistamisele. Vägagi loogiliselt sobivad ründajale mängud, kus Eesti palliga on ja tuleb vähem tegelda kaitsetööga.

Sergei Mošnikov - 7. Esimest korda kapten ja oli ka liidrivääriline. Dikteeris tavapärase nõtke stiiliga keskvälja, väravale super eeltöö ja korra toodi ta löök ka ristnurgast ära. Pärast juhtväravat vajus võib-olla veidi pildist ära, aga üldkokkuvõttes oli ikkagi üks tublimaid.

Marek Kaljumäe - 6,5. Tegi keskväljal musta tööd ja lükkas söötu. Mängis sanjadmitrijevlikult kindlalt. Tema heast söödust algas värava toonud rünnak. Suuremaid eksimusi vältis.

Joonas Tamm - 6,5. Näitas lühikese aja jooksul oma võimsat õhuvõitlust ja filigraanset peatunnetust, aga oli väravat lüües paraku suluseisus. Võib-olla söödud olid kohati veidi rutakad, aga erinevalt teistest kaitsjatest otsiski ta konkreetselt variante ettepoole. Seeläbi tõi mängu muutuse.

Trevor Elhi - 6. Lülitus hästi rünnakutele ja kaitses olid asjad üldjoontes korras. Tema on kindlasti üks, kes võib enim selle turneega rahule jääda, sest sai treeneritele näidata, et temaga võib arvestada. Teisel poolajal sai ka ühe kauglöögi kirja, mis läks väravast veidi mööda.

Mark Oliver Roosnupp - 6. Toimetas palliga üldiselt keskmisel kolmandikul ja ei osutanud väravale väga suurt ohtu. Sappineni suluseisuväravale andis küll kauni söödu, aga kuna see tulemust ei toonud, polnud sellest väga tolku. Eelnevates mängudes vahetusest sekkudes oli teravam, kuigi suutis ka pühapäeval vastaste kaitsjad sundida ta veaga maha võtma.

Martin Miller - 6. Teenis vea, kust Mošnikov ristnurka vajutas. Muidu oli ta suhteliselt varjus ja ohtlikes olukordades suurt rolli ei mänginud. Mõnel korral näitas äärel tehnikat, aga tundus, et sarnaselt teistele Premium liiga mängijatele oli temalgi kumm juba päris tühi.

Rauno Sappinen - 6. Seekord alustati Sappineniga tipus ja Anieriga äärel, kuid Sappinen ei olnud keskel oma kohal nii särav kui oleks oodanud. Kattis mõnel korral hästi palli, aga löögid ja mõnel korral ka kaitsja pealt mahapööramised ei õnnestunud kõige paremini. Lõi ühe värava suluseisust ja oli platsil nähtav, aga mitte domineeriv.

Deniss Tjapkin - 5,5. Paar korda pani end ise keerulisse olukorda, aga igal juhul suutis ise ka lappida. Pikkuse tõttu oli hea õhuvõitluses, kuid tegutsemine ei olnud kõige kindlam.

Andreas Vaikla - 5,5. Oli püüdmiste osas väga hea, sai ka tõrje kirja, aga värava puhul ei tegutsenud kõige õnnestunumalt. Tuli vastu, aga siis jäi kõhklema ja pani end ise raskesse olukorda. Ka paaril teisel korral ei olnud positsioonivalik kõige parem.

Madis Vihmann - 5,5. Üldjoontes mängis hästi, aga värava puhul unustas vastaste ründaja omale selja taha. Just teisel poolajal oli veel olukordi, kus ei suudetud ära jagada, kes Emile Ouneid katma peaks.

Sören Kaldma - 5,5. Rünnakute ülesehituses andis paar väga head diagonaalpalli. Samas kaitsefaasis kaotas temagi Ounei ära ja väravaolukorras ei jõudnud ka enam paikama. Hea oli näha, et ei kartnud sööte ettepoole otsida, aga tundub, et mängijana sobib keskväljale ikkagi paremini.

Hindrek Ojamaa - 5,5. Fidži vastu tehtud väga hea mängu järel oli kuidagi eksinud, äärelt ei tulnud seda loodetud teravust, tsenderdused olid nigelad ja ka kaitsefaasis jäi krobeliseks.

Mihkel Ainsalu, Karl Mööl, Joseph Saliste, Frank Liivak – mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.