Eesti väravavahi prohmakad kinkisid Sloveeniale võidu, Eesti jääb alagrupis viimaseks (0)

Eesti naiste koondise väravavaht Karina Kork. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis kaotas EM-valiksarja eelviimases kohtumises võõrsil Sloveeniale 0:2, mis tähendab, et rahvusnaiskond jääb alagrupis viimasele kohale.

Sloveenia oli domineerivam pool ning omas esimesel poolajal kolme väravavõimalust. Sloveenia ründaja Zala Kuštrin ei realiseerinud 12. minutil üks-üks olukorda ning neli minutit hiljem tõrjus Eesti väravasuul seisnud Karina Kork tema lähilöögi. Sloveenia sai siiski oma tahtmise, sest 27. minutil eksis Kork väljalöögil, kui pall lendas vastu Kristiina Tullust ning esimesena oli jaol Sloveenia ründaja Barbara Kralj, kes kasutas segaduse Eesti karistusalas ära ja avas skoori.

Eesti ainus arvestatav väravavõimalus avapoolajal avanes Liisa Merisalul, kes sai karistusalas löögile, aga pall lendas mõne meetri jagu väravast mööda. Rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud. Teisel poolajal eksis uuesti Kork, kes proovis nurgalöögist tulnud palli karistusalast ära klaarida, aga Eesti väravavaht lõi palli hoopis rusikatega ristnurka. Eesti proovis kaotusseisust välja rabeleda, aga suurt ohtu Sloveenia väravale ei suudetud tekitada.

Sloveeniale allajäämine tähendab, et ühe punkti kogunud Eestil ei ole enam võimalik kuuendalt ehk viimaselt kohalt kõrgemale kerkida, sest üks mäng enne valiksarja lõppu kaotatakse viiendal tabelireal olevale Türgile nelja punktiga. Sloveenia lõpetab valiksarja kolmandal kohal, kuid lahtine on punktisumma, sest viimases voorus kohtuvad omavahel uuesti Eesti ja Sloveenia.

Eesti alagrupis saavutas esikoha valitsev Euroopa meister Holland, kes ei kogus kümne mänguga maksimaalsed 30 punkti. Teise koha sai 24 punktiga Venemaa. Tabeliseis: Holland 30 punkti (10 mängust), Venemaa 24 (10), Sloveenia 15 (9), Kosovo 10 (10), Türgi 5 (10), Eesti 1 (9).