Flora Saaremaal midagi juhuse hooleks ei jätnud (0)

Evald Tipneri karikavõistlustel kindlustas kolmandana koha poolfinaalis Tallinna FC Flora, alistades võõral väljakul FC Kuressaare 7:0.

Aprilli alguses Kuressaare kunstmurul saarlased täpselt sama skooriga alistanud Flora tegi tänaseks mänguks mitmeid muutusi - Märten Kuusk ja vanameister Aleksandr Dmitrijev said vaba päeva, veel neli nädalavahetusel Levadia vastu alustanud meest puhkasid pingil.

Samas naasis algkoosseisu pika vigastuspausi pidanud Mihkel Ainsalu ja tema tekitas ka mängu esimese märgilise olukorra, kui veerandtunni möödudes karistusalas Renno Soosaare jala läbi kukkus. Henri Järvelaid sattus aga vana kamraadi Ingmar Krister Paplavskise vastu, väravavaht arvas õige nurga ära ja lõppeks läks noore ründaja penalti ka posti.

Möödus mõni minut ja Järvelaid heastas eksimuse, lüües ühe puutega posti äärde Zakaria Beglarišvili kaitseliini poolitanud söödu. Beglarišvili säras uuesti 32. minutil, kui mängis madala karistuslöögi samamoodi kaitseliini vahelt läbi ja nüüd jäi lahendamine Joseph Saliste õlule.

Saarlaste mäng oli positiivsem kui kaks nädalat tagasi, aga standardolukorrad raisati ja teisel poolajal jättis soovida ka muude võimaluste kasutamine. Kõrgemad liinid omakorda avasid võimalusi Florale ja Erik Sorga vormistas seitsme minutiga kübaratriki, punkti sättis i-le Markus Poom.

Flora liitub poolfinaalis FCI Levadia ja Narva Transiga. Viimane poolfinalist selgitatakse Flora U21 ja Viljandi Tuleviku vahel, paarid loositakse sel neljapäeval.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Kui suurte vastu on Zakaria tänavu kohati kinni saadud, siis Premium liiga väiksemaid kiusab ta mõnuga. Kuressaarel lihtsalt ei olnud meest, kes oleks kuidagigi võimeline Beglarišviliga hakkama saama.

18. aprillil kell 18.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora 0:7 (0:2)
18. Henri Järvelaid, 33. Joseph Saliste, 57., 62., 64. Erik Sorga, 79. Markus Poom, 84. Zakaria Beglarišvili

Realiseerimata penalti: 16. Henri Järvelaid (lõi posti)
Hoiatused
: 24. Märten Opp, 49. Sander Viira - 25. Anselmi Mikael Nurmela
Mänguolud: +10, pilves vihmane ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 52
Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Tanel Üprus

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Renno Soosaar, Elari Valmas, Sander Viira, Sander Laht, Karmo Paju, Märten Opp, Tõnis Koppel (71. Georg Ander Sild), Eerik Poopuu (63. Alari Saar), Mario Stern (46. Maarek Suursaar).
Varus: Roland Kütt, Mario Pruul, Margus Rajaver, Alari Saar, Sander Seeman, Georg Ander Sild, Maarek Suursaar.

Flora: Magnus Karofeld, Anselmi Mikael Nurmela, Madis Vihmann (61. Marco Lukka), Jürgen Lorenz, Kevin Aloe (46. Herol), Vladislav Kreida, Mihkel Ainsalu (71. Markus Poom), Henri Järvelaid, Zakaria Beglarišvili, Joseph Saliste, Erik Sorga.
Varus: Mait Toom, Gert Kams, Marco Lukka, German Šlein, Markus Poom, Herol, Frank Liivak.