Infonet kaotas Florale ja peletas skaudi (0)

Infoneti koosseis oli seekord optimaalne, Flora koosseisust puudusid puhkusele läinud Marko Meerits ning vigastatud Rauno Alliku ja Andre Frolov.

Flora valdab palli 90 protsenti

Mängu alates haaras Flora kohe initsiatiivi. Pall oli kogu aeg florakate käes ning vaatamata Infoneti pressingule, ei olnud neil võimalik esimestel minutitel palli üldse endale saada. Esimene ohtlik moment tõi ka esimese värava: Konstantin Nahk tegi vea Sander van de Streegile ning Irakli Logua karistuslöök leidis üksijäetud Karol Metsa, kelle pealöök oli täpne - 0:1.

Aktiivne Logua võinuks 10. minutil saada endale veel ühe resultatiivse söödu - tema tsenderdus vasakult äärelt leidis Infoneti kastis Albert Prosa jala, kuid Prosa pealelöök ebaõnnestus.

Peab märkima, et umbes 15 minutit oli Flora pallivaldamise protsent lausa 90%, kuid seda ilma ohtlike momentideta. Florakad veeretasid palli kas keskväljal või omal poolel ning isegi kui infonetlastel õnnestus head pressingut näidata, siis nende söödud paremal äärel mänginud meestele - Maksim Lipinile või Jevgeni Harinile - olid ebatäpsed, seega Markus Jürgensonil polnud suurt probleemi pall oma tiimile võita. Samas oli ka Flora ründeliin natuke passiivne - ääred töötasid hästi, kuid keskel olid Prosa ja Sander Post nii suure tähelepanu all, et ainsaks võimaluseks jääda palliga oli sööt tagasi kas poolkaistjaile või jällegi ääremängijatele.

Infoneti esimene pealelöök juhtus alles 24. minutil: Manucho hakkas paremalt äärelt keskele liikuma ning lõi 18 meetrilt peale, aga pall läks väravast väga kaugelt mööda.

Teine värav esimesega sarnane

Esimene poolaeg lõppes kahe vigastusega - Lipin sai rünnates viga ja Infoneti loots Aleksandr Puštov otsustas ta kohe välja vahetada ning umbes minut hiljem sai paremal äärel kokkupõrkes Infoneti kaitsjatega trauma Maksim Gussev, kes mängis küll poolaja lõpuvileni, kuid vaheajal otsustas Marko Lelov temaga mitte riskida ja vahetas ta välja Rauno Sappineni vastu.

Just Sappinen oli teise poolaja alguses Flora aktiivseim mängija - tema suurepärane sooritus kolm minutit pärast teise poolaja algust pidi lõppema väravaga, ent pall tabas Infoneti värava posti.

Flora teine värav juhtus 52. minutil. Nikita Baranov jooksis uhkes üksinduses palliga keskjoonelt mööda paremat äärt Infoneti trahvikasti piirini ja tsenderdas. Värav tuli esimesega väga sarnane välja, seekord jäeti üksinda Post, kes saatis palli vasakusse nurka - 0:2.

Ühtlasi oli see mängu viimane huvitav moment. Lõpuvileni oli jäänud küll veel 40 minutit, kuid Flora eriti ei soovinud rünnata ja Infonet omakorda ei osanud midagi kreatiivset välja mõelda. Tekkis selline tunne, et Infonetil puudub plaan B - kogu taktika seisneb selles, et rünnatakse paremalt äärelt või pall lendab Manucho suunas, kuid Flora kaitsjate klass ja arv ei lubanud Manuchol sel õhtul isegi palli normaalselt vastu võtta, momentide loomisest rääkimata.

Mängul viibis ka Peterburi Zeniidi peaskaut Balti riikides ja endine Sillamäe Kalevi peatreener Vladimir Kazatšjonok, kelle ülesandeks oli noorte infonetlaste jälgimine. Tema sõnul ei näidanud infonetlased sel õhtul mitte midagi ning skaut lahkus staadionilt umbes 15 minutit enne lõpuvilet.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

17. juunil kell 19.30 Sportland Arenal

Tallinna FC Infonet - Tallinna FC Flora  0:2 (0:1)
2. Karol Mets, 52. Sander Post

Hoiatus: 50. Nikita Martõnov
Mänguolud: +15, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.