Infonet sai ajaloolise võidu (8)

Foto: Janar PiparEesti Premium Liigas on reeglina harvad juhud, kui meeskond, kes paikneb kohtadel 5-10, suudab alistada tipu ja veelgi harvemad, kui õnnestub võita come-back'ist. 25. vooru mängus Lillekülas suutis Infonet teha nii üht kui teist. Sensatsiooniline 2:3 tulemus Infoneti kasuks näib selline vaid esmapilgul.

Eelmises voorus said mõlemad meeskonnad võidud kirja, lõpetades nendega oma kurvad seeriad, kuid Infonet kaotas mängus Tammeka vastu kaks põhimängijat. Kaartide tõttu jäid tribüünile Konstantin Nahk ja Manucho ning neile hea asendaja leidmine oli Infoneti peatreeneri Aleksandr Puštovi jaoks suur peavalu. Floral aga probleeme koosseisuga ei olnud, vastupidi, pärast mängukeeldusid naasesid Karl Palatu ja Karol Mets.

Mängu alustas aktiivsemalt Infonet. Aleksandr Bebikh näitas Infoneti kavatsused Florale kohe kätte - mees mängis pressingut ja ei lasknud Flora kaitsjatel palli ründajate poole saata. Esimene ohtlik moment oli samuti Infoneti loodud - tsenderdus Maksim Lipinilt paremalt äärelt tuli Flora trahvikasti keskele, Andrei Kallimulin, olles paremas positsioonis, jättis palli siiski Alex Monesele, kuid viimase pealelöök oli ebatäpne. Minuti pärast proovis juba Lipin ise Martõnovi tsenderdusest peale lüüa, kuid tsenderduse kõrgus polnud hea, et Infoneti poolkaitsja sellest midagi suurt korda oleks saatnud. 6. minutil sooritas veel Kallimullin 45 meetrilt karistuslöögi Toomi värava suunas, kuid pall läks napilt mööda.

Flora ärkamine tõi väravad

15. minutiks Flora siiski ärkas unest, milles nad viibisid esimesel veerandtunnil. Kõigepealt hakkas meeskond mängima pisut kiiremini ja pani Infonetile surve peale. Kui enne vabu tsoone, kuhu saaks pika sööduga palli toimetada, Floral ei tekkinud, siis samm sammult hakkasid õnnestuma Irakli Logua tsenderdused ja Albert Prosa läbimurded Infoneti karistusalasse. Just Logua teenis Florale nurgalöögi, mis tõi esimese värava - Andre Frolov saatis vasakult äärelt palli karistusalasse, kus kõige kiirem oli Rauno Alliku. Flora ründaja ilusa pealöök lendas Ilja Kasjantšuki kaitstava värava paremasse nurka - 1:0!

Kuue minuti pärast suurendas Karol Mets skoori. Frolovi karistuslöök sai küll blokeeritud, kuid pall jäi lahti ja Flora kaitsjale jäi viimane sõna - 2:0!

Võis tunduda, et Florat ootab ees suureskooriline võit, kui meeskond oleks samas vaimus jätkanud. Infonet ei tahtnud aga alla anda. Lipin ja Martõnov kontrollisid Toomi tähelepanu ning poolaja lõpuks Infonet hakkas taas seda mängu näitama, mida suutsid esimesel veerandtunnil.

2:3 ehk teine poolaeg toob Infonetile kolm punkti

Vaheajal leidis Infoneti peatreener Aleksandr Puštov riietusruumis just need sõnad, mis andsid tema hoolealustele enesekindlust ja aktiivsust juurde. Samuti tegi Infoneti loots olulise vahetuse - mitte kõige paremat mängu näidanud Alex Mones teist poolaega mängima ei tulnud ning Infonet sai Jevgeni Gurtšioguljantsi sekkumisega väljakule kogemust juurde.

48. minutil tekitas Infoneti rünnak Flora kaitseliinis paraja segaduse ning Aleksandr Bebikh kasutas situatsiooni oma meeskonna kasuks ära - 2:1! Kuid erilist mõju Flora mängule see värav ei avaldanud - endiselt oli väga aktiivne oma äärel Logua, temaga koos üritas paremal äärel momente lüüa Markus Jürgenson. See ei kestnud aga väga kaua. Täpselt 55. minutini, kui sageli hätta jäänud Dmitri Kovtunovitš lahkus platsilt ja tema asemele tuli Infoneti paremale äärele Loguat ohjama Anton Aristov. See vahetus likvideeris viimase ohu Infoneti jaoks - Irakli Logua hakkas tasapisi oma äärel kustuma. Paar korda Gruusia pistoda veel proovis Infoneti kaitseliini läbi torgata ja Aristov sai isegi kollase kaardi, kuid iga järgmise minutiga muutus mees üha närvilisemaks ja kulutas emotsioone rohkem sõnade kui tegude peale.

Infonet aina otsis rajakesi, mis viigiväravani võiksid viia ja Vladislav Ogorodnik oli õige raja leidja. Tema tahe minna mängusituatsioonis lõpuni kinkis Infonetile viigivärava, kuid ei saa mainimata jätta Jevgeni Gurtšioguljatsi pealelööki ja Mait Toomi mitte väga kindlat mängu. Värava sai taas enda nimele aga Bebikh. Mees oli õiges kohas õigel ajal ning tegi ründaja tööd hästi  - 2:2!

Flora sai sellise šoki Infoneti väravast, et mõte mängust haihtus juba lõplikult. Meeskonnal hakkas jube kiire ning Flora mäng muutus närviliseks. Infonetil aga kiire polnud ja külma peaga jõudiski meeskond ajaloolise võiduni - Maksim Lipin leidis 87. minutil koha, kus Flora kaitsjaid ei olnud ja lõi kindlalt alla nurka - 2:3!

Lisaminutitel suutis Flora taas vastata kahe üliohtliku momendiga - Frolovi kauglöögi saatis üle lati Kasjantšuk ja oli temagi see, kes viimasel hetkel suutis Flora nurgalöögi järel jalaga Karol Metsa pealelöögi tõrjuda.

Pärast lõpuvilet tänasid Infoneti mängijad oma fänne ja sugulasi ning teel riietusruumi saatsid Flora fännid Viiendast Sektorist võitjaid aplausiga.

Mängu parim - Aleksandr Bebikh

Raske on valida parimat, kui põhimõtteliselt kõik infonetlased mängisid suurepäraselt. Bebikhi panus oli aga ikkagi suurim. Aktiivne mäng esimesel poolajal ja 2 väravat teisel.

23. augustil kell 19.30 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Tallinna FC Infonet 2:3 (2:0)
26. Rauno Alliku, 33. Karol Mets - 48., 74. Aleksander Bebikh, 87. Maksim Lipin

Hoiatused: 64. Andre Frolov, 87. Karol Mets - 58. Anton Aristov, 78. Vladimir Avilov, 90+4. Ilja Kassjantšuk
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.