Infonet sai Tammeka vastu hilise võidu (0)

Foto: Rein MurakasMeistriliiga 24. vooru kohtumine FC Infoneti ja Tartu Tammeka vahel lõppes Tallinna meeskonna 3:1 võiduga. Infoneti eest olid täpsed Jevgeni Harin, Manucho ja Trevor Elhi. Tammeka ainsa värava lõi Heiko Tamm.

Avapoolaeg kujunes vägagi võrdseks - põhiline madin toimus keskväljal. Esimese poole tunni jooksul ei suutnud kumbi pool luua suuremaid väravavõimalusi. Infonet istus väga distsiplineeritult kaitses, ega lasknud Tammeka mängijatel tervusi luua. Pika palliga otsiti Manuchot, kes küll mitmel korral ärevusi tekitas, kuid mitte millegi tõsiseni ei jõudnud.

Värav ei kuskilt

Pärast esimest poolt tundi lükkas Infonet sisse järgmise käigu. 33. minutil sai Manucho Tammeka karistusalas ohtlikult löögile, kuid tema sooritus vuhises väravast mööda. Järgmisel hetkel oli ootamatult Infonet 1:0 ees. Siim Sillaotsa tagasisööt Kaido Koppelile jäi nõrgaks ning jaol oli Infoneti Jevgeni Harin, kes palli külmalt võrku saatis.

Värav oli Tammekale suureks šokiks ning seda oli neil raske alla neelata. Eduseisus Infonet võttis ohjad enda kätte ning dirigeeris mängu poolaja lõpuni.

Tammeka uus tulemine

Teisele poolajale tuli Tammeka palju vihasemana. 46. minutil kihutas Kristjan Tiirik võimsa löögi posti. Juba järgmisel minutil sai kaugelt löögile Heiko Tamm, kes põrutas palli latist väravasse. Pärast viigiväravat sarnanes mängupilt esimese poolaja omaga - Tammeka valdas palli, kuid Infonet oli kaitses kindel.

Hilised väravad

79. minutil läks Infonet taas juhtima. Tallinlased näitasid head söödumängu, tänu millele Manucho väravavahiga silmitsi sai, kust aafriklane ei eksinud. Sellest väravast enam Tammeka toibuda ei suutnudki ning taaskord haaras ohjad Infonet.

86. minutil lõi Infonet oma kolmanda värava, mis oli vastastele tõeliseks kirstunaelaks. Tsenderdus, mis pealtnäha oli mõeldud Manuchole lendas ründajast mööda ning ette posti jäetud Trevor Elhi lõi nahkkera väravasse, vormistades seisuks 3:1.

Kuigi kohtumises rohkem väravaid ei löödud, tekitas lõpuminutitel põnevust Manucho väljakult eemaldamine. Ründaja teenis mängu jooksul teise kollase kaardi, kui võttis rumalalt maha Tammeka Martin Hurdi. Mängija peab selle tõttu vahele jätma kohtumise FC Floraga, mis on kindlasti Infonetile suureks probleemiks.

Mängu parim - Jevgeni Harin

Infoneti poolkaitsja lõi kohtumise avavärava ning oli meeskonna üks põhitegijaid. Tegi Tammekale kõvasti peavalu oma kiiruse ja tugevate löökidega.