Infoneti viigilootusest sai selge kaotus (3)

Infoneti seekordne rõõmupidu jäi ära. Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga 26. vooru kohtumisest lootis Infonet Sillamäe Kalevi käest viigi kätte mängida, ent sai hoopis 0:2 kaotuse.

Mäng algas tasavägiselt. Mõlemad meeskond, kes olid platsil oma parimates koosseisudes, üritasid kohe enda kätte initsiatiivi haarata. Õnnestus see aga Kalevil.

Nagu Sillamäele kombeks, rünnati äärtelt ja sedapuhku leiti ka Infoneti nõrgim lüli - paremkaitsja Dmitri Kovtunovitš. Nikolai Mašitšev, Aleksandr Volodin ja Kassim Aidara üritasid Infoneti trahvikasti tungida just oma vasakult äärelt, kus Kovtunovitš meestega selgelt hätta jäi.

Pallivaldamise domineerimise viis loogilise lõpptulemuseni - väravani. Infonet vajus liiga madalale ning üks Sillamäe rünnakutest tõi 13. minutil vasakult äärelt nurgalöögi.

Volodin ei tsenderdanud, vaid andis söödu keskväljale, kus Igor Dudarev uhkes üksinduses palli ootas. Kaitsja saatis 30 meetrilt teele löögi, mida Ilja Kassjantšuk püüda ei suutnud - 1:0!

Pärast väravat jätkas Kalev survet ning mängupilt oli võrreldes esmaspäevase Kalju mänguga nagu kaks tilka vett. Martin Vungil avanes võimalus ka skoor duubeldada, kuid tema soorituse karistuslöögist sai Kassjantšuk pärast pudistamist kätte.

24. minutil tabas Volodini karistuslöök latti ja kolm minutit hiljem sai ta Vungilt hea söödu, ent saatis mänguvahendi napilt raamidest mööda.

Kuid see ei olnud veel lõpp. Infonet ei saanud mängu käima. Ei Manuchol ega Maksim Lipinil ei tulnud mitte midagi välja. Sillamäe nautis seda olukorda ning head momendid olid nii Vjatšeslav Zahovaikol kui ka Mindaugas Bagužisel, kuid mõlemal juhul jäi mõnest sentimeetrist täpsusel puudu.

Teise poolaja algust mängis Infonet juba palju aktiivsemalt ja kohati oli näha seda mängu, mida meeskond näitas Flora vastu. 46. minutil mängu sekkunud Jevgeni Gurtšioglujants tõi paremale äärele rohkem rahu ja kindlust ning infonetlaste pressing võttis Kalevilt ära vabaduse, mida sillamäelased esimesel poolajal nautisid.

Mängu suutis Infonet viia küll oma karistusalast kaugemale, ent esimene ohtlikum moment sündis alles 75. minutil. Vladimir Avilov pääses Konstantin Nahki nurgalöögist 12 meetri pealt löögile, kuid saatis nahkkera ülimalt napilt mööda. Paar minutit pärast seda oli sarnane võimalus Vladimir Malininil, ent viigivärav jäi taas tulemata.

Kui aga ise ei löö, lüüakse sulle - Infoneti viigilootused kustutas 87. minutil Daniil Ratnikov. Paremalt äärelt tulnud tsenderdusest veeretas Ratnikov palli üsna vaikselt Kassjantšukist mööda väravaraamide vahele. 2:0 seisuga kohtumine ka lõppes, mis tähendab, et Infonet pole tänavu veel Sillamäele väravat lüüa suutnud.

Mängu parim - Mindaugas Bagužis

Leedukas oli kaitses kasulik ja rünnakutes ohtlik. Mees kontrollis kindlalt oma karistusala õhuruumi ja vajadusel käis ees ründajaidki edukalt abistamas.