Iseseisvunud Paides juhatus uus, mängijad endised (4)

Foto: Gertrud AlatareKahel eelmisel hooajal Meistriliigas kuuenda koha saavutanud Paide Linnameeskond suutis hoolimata sellest, et jätkatakse amatöörmeeskonnana, uueks hooajaks oma mängijate põhituumiku säilitada ja pole koosseisus väga palju muudatusi teinud. Siiski andsid nii peatreener kui ka klubi president mõista, et üleminekuperiood pole läbi ja lootust on veel mõneks täienduseks.

Olulisemateks lahkujateks on Paide eelmise hooaja suurim väravakütt Stanislav Goldberg ja puurivaht Aiko Orgla. Goldberg oli Paides Nõmme Kaljust laenul ning on praeguseks maandunud Soome esiliigaklubisse Seinäjoen JK. Orgla jätkab FC Flora väravavahtide treenerina.

Nende asendajateks toodi FC Viljandi eelmise aasta parima täpsusküti kohta jaganud Jaan Leimann ning FC Kuressaare kindamees Mihhail Lavrentjev. Aastase vaheaja järel on Paide esindusmeeskonnas tagasi Rauno Kööp.

Suured muutused toimusid kahe hooaja vahel klubi juhtimise tasandil. MTÜ Paide Linnameeskonnas enam FC Flora osalust ei ole, mis tähendab, et Paide Linnameeskonnast sai juriidiliselt iseseisev klubi. Koostööd Floraga teeb Paide siiski edasi. Moodustati uus juhatus. "Asjad toimivad hetkel väga hästi. Oleme saanud kokku igati töövõimelise juhtgrupi, kes on vabatahtlikkuse alusel nõus klubisse oma aega ja energiat panustama. Hetkel käib tõsine töö ja ma usun, et arengud lähevad positiivses suunas," kommenteeris klubi president Veiko Veskimäe.

"Kuna meil on sellel aastal palju muutusi olnud juhtimise poolel ja üldse klubi struktuuri poolel, siis hetkel on eelarve täpsustamisel, aga iseenesest jätkame ikkagi sisuliselt amatöörklubina. Suurte klubidega meie eelarvet kindlasti võrrelda ei anna. Aga samas on see piisav mõistlikult toime tulemiseks ja klubi jätkusuutlikkust silmas pidades. Me panustame rohkem noorte peale ja kvaliteedi peale, aga me ei panusta täna väga suures osas selle peale, et mängijatele palka maksta. Meie põhisuunitlus on selline, et hetkel on Paide Linnameeskond amatöörmeeskond."

Eesmärgi täitmine väga raske

1. veebruaril sai Paide jõudu juurde Sergei Ratnikovi näol, kes hakkas meeskonnas treener-konsultandiks. "Me teadsime, et ta oli hetkel saadaval, ta kuskil hingekirjas konkreetselt ei olnud. Rääkisime läbi, rääkisime enda tulevikuplaanidest ja leidsime selle kokkupuutekoha ja tema nägi ka potentsiaali," kirjeldas Veskimäe Ratnikoviga kokkuleppele jõudmist.

Paide peatreener Meelis Rooba ütles Ratnikovi kohta: "Koostöö on hea, eks ta peab poisse tundma õppima ja eks elu näitab [kui palju ta juurde annab]. Kogemustepagas on tal ju väga hea ja ma usun, et saame ka korralikult tema teadmisi realiseerida." Ratnikov oma poegi Eduardit ja Daniili sedapuhku uue klubi juurde kaasa ei too.

Paide eesmärgid uueks hooajaks on Veskimäe sõnul sarnased paarile eelnevale aastale: "Mängida võimalikult võrdsena esiotsa klubidega ja võimalusel olla jälle natuke eespool kui eelmisel aastal."

"Eesmärk peab ikka olema parem kui eelmisel aastal," arvas ka Rooba, kelle hinnangul on antud plaani täitmine siiski keeruline: "Sel aastal on reaalsus ikkagi see, et esimesed neli-viis võistkonda on väga-väga tugevad ja suurte eelarvetega, nii et eks ta on väga raske eesmärk, aga eesmärk tulebki panna kõrge, et oleks, kuhu pürgida, allapoole ei tahaks enam minna."

Tugevaid treeningmänge võinuks rohkem olla

"Treeningutega alustasime detsembri keskpaigas ja trenne oleme teinud viis korda nädalas, pluss mäng," rääkis Rooba.

Vigastatute nimekirjas on Paidel hetkel Ervin Kõll, Timo Lomp, Mait Nõmme ja Urmas Rooba. Operatsioonil käinud Nõmmel läheb taastumiseks umbes poolteist kuud aega. Teiste tervenemise kiirust Meelis Rooba ennustama ei hakanud: "Lomp pidi olema [vigastuspausil] ühe kuu, aga nüüd on asi veninud juba kahe kuu peale. Eks anname aega rahulikult."

"Nende vigastuste tõttu ei ole kõik kutid saanud koos treenida, aga üldjoontes oleme saanud kõik [vajaliku treeningperioodil] ära teha. Ilm on meid väga hästi soosinud ja väljak on hea olnud, nii et selle taha küll pugeda ei saa. Poisid peavad olema mehe eest väljas," ütles Rooba, kes kommenteeris hooajaeelsete kontrollkohtumiste kohta:

"Oleks tahtnud rohkem mängida tugevamate vastastega, aga Eestis ei ole väga neid vastaseid. Ei taha ka Meistriliiga satsidega liiga palju omavahel kohtuda. Nagunii hooaja jooksul tuleb neid mänge vähemalt neli vooru ja siis veel karikamängud, nii et ühe satsiga võib mängida hooaja jooksul kuus korda, see ei ole hea. Kui sa mängid veel hooaja algul ka, siis mängidki seitse-kaheksa korda ühe võistkonnaga. Et sellist asja vältida, siis me pole väga palju nende esimeste satsidega mänginud. Sellest on kahju, et oleks tahtnud mehi teistes olukordades näha, aga mis teha, ega nuriseda pole midagi, tuleb lihtsalt järgmisel aastal oma asju paremini teha ja planeerida."

Parim meeskonnavaim Meistriliigas

Kas keegi hooaja ettevalmistusel positiivselt üllatanud on, nii et võib algaval hooajal arenguhüpet oodata? "Kutte on palju, kes on juurde pannud, näiteks Tõnis Vanna ja Tengiz [Eteria], aga eks hooaeg näitab, kes tõeliselt särab. Ei taha kedagi väga esile tuua," vastas Rooba.

Meeskonna positiivsete külgedena nimetas treener kokkumänginud pundi ühtsust ja kogemust. "Loodame, et me saame oma legendaarsest probleemist üle ja suudame hakata ka oma võimalusi ees realiseerima. Oleme kõik teinud selleks, et seda paremaks saada," lisas Rooba.

"Ma arvan, et see on meeskonnavaimu poolest Meistriliiga parim meeskond, atmosfäär on väga hea," kiitis oma kollektiivi kaitsja Tõnis Vanna.

Rooba märkis Meistriliiga üldfavoriitidest rääkides: "Praegu tundub, et Sillamäe on kõvasti juurde pannud. Kalju, Flora, Levadia, Sillamäe – tõenäoliselt nende nelja vahel jagunevad medalid. Eelarved panevad ilmselt asjad paika."

Meeskonna staar - Tõnis Vanna

Palluritest, kellelt võib eeldada (eelmise aasta ja algava hooaja ettevalmistusmängude põhjal) nädalast nädalasse mängudel käimist, on Paide suurim staar vahest Tõnis Vanna, kes enda sõnul hetkel enam välismaale saada ei proovi. "Meeskondlikud eesmärgid on kõrged, tahaks võimalikult kõrge koha saada, äkki saame ka võitluses medalitele mingi sõna sekka öelda. Isiklikult loodan meeskonda nende eesmärkideni aidata," kostis Vanna oma uue hooaja ootuste kohta isiklikus ja meeskondlikus plaanis.

Kellel silma peal hoida - Jaan Leimann

23-aastane Leimann säras Paide eest juba Aastalõputurniiril, lüües seal neli väravat. Skoori tegi ta ka eelmises kontrollmängus Nõmme Kalju duubli vastu. "Leimann on kindlasti hea täiendus. Ta on seal ääre peal kiire ja tehniline ja Paidele väga vajalik mängija," lausus Vanna.

Suurim küsimärk - oma parima koosseisu kokkusaamine

Samal ajal kui mitmete teiste klubide hulgas on moes poolprofessionaalsuse jutt, rõhutavad paidelased oma amatööri staatust. "Kuna tegemist on amatöörsatsiga, võivad mingitel mängudel näiteks töökohustuste tõttu olulised mängijad puudu olla," sõnas Vanna.

Paidel on olemas suurte kogemustega mängijad Teet Allas, Urmas Rooba ja Martin Kaalma, kes on kolme peale kokku käinud Eesti koondise eest väljakul koguni 178 korda, ent eelmise liigahooaja 36 vooru jooksul märgiti Kaalma nimi protokolli 16 mängus, Rooba 13 ja Allas 9 mängus.

Meelis Rooba sõnul on raske prognoosida, kui palju vanameistrid seekord meeskonda abistada saavad: "Tahaks näha seda, et nad saaksid meid aidata koos, mitte ükshaaval, et mõnes mängus oleks meil ka parim koosseis, et tuleks ka satsi reaalne potentsiaal välja. Millegipärast on tihti nii, et nad ei saa kunagi ühes ja samas mängus väljakule tulla."

Paide Linnameeskond
Peatreener: Meelis Rooba
Kapten: Carl Tubarik
Duubelvõistkond: Paide Linnameeskond II (kolmas liiga)
Eelarve: täpsustamisel
Värvid: sinine ja punane
Koduväljak: Paide linnastaadion / Paide kunstmuruväljak
Kodulehtwww.linnameeskond.com
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14:00 Nõmme Kaljuga kodus (Paide kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Martin Kaalma, Mihhail Lavrentjev, Rauno Uusküla.
Kaitsjad: Teet Allas, Tambet Anso, Timo Lomp, Andre Mägi, Mait Nõmme, Urmas Rooba, Carl Tubarik, Tõnis Vanna, Lauri Varendi.
Poolkaitsjad: Tengiz Eteria, Rauno Kald, Ervin Kõll, Jaan Leimann, Rene Puhke, Eerik Reinsoo, Martin Ustaal, Andrei Veis, Karel Voolaid.
Ründajad: Lauri Ellram, Rauno Kööp, Karl Ivar Maar, Sander Rõivassepp, Tiit Tikenberg.

Eeldatav põhikoosseis:

                        Mihhail Lavrentjev

Andre Mägi       Tõnis Vanna        Carl Tubarik       Timo Lomp
                          Eerik Reinsoo
Sander Rõivassepp    Ervin Kõll    Tengiz Eteria    Jaan Leimann

                         Tiit Tikenberg

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Rauno Kööp (ründaja, Paide Kumakesest)
Mihhail Lavrentjev (väravavaht, FC Kuressaarest)
Jaan Leimann (poolkaitsja, FC Viljandist)
Karl Ivar Maar (ründaja, FC Flora II-st)

Lahtine:
Markus Holst (kaitsja, FC Levadia)

Välja:
Stanislav Goldberg (ründaja, laenuleping Nõmme Kaljuga lõppes)
Mihail Ištšuk (ründaja, Soome?)
Richard Leht (poolkaitsja, laenuleping FC Levadiaga lõppes)
Ville Oskari Lehtonen (poolkaitsja, FC Infonetti)
Aiko Orgla (väravavaht, FC Flora väravavahtide treeneriks)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

20.01. Paide Linnameeskond - Kiviõli Tamme Auto (EL) 7:2 (Kööp 2, Eteria 2, Tikenberg, Kõll, Mägi)
26.01. FC Flora (ML) - Paide Linnameeskond 2:0
02.02. FC Infonet (ML) - Paide Linnameeskond 1:0
09.02. Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju II (ELB) 9:0 (Tikenberg 2, Varendi 2, Veis 2, Anso, Leimann, Rõivassepp)
24.02. Paide Linnameeskond - Narva Trans (ML), Sportland Arena

Võit; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Oskar Pedosk   •  
(85.253.72.***)
Räägitakse, et Richard Leht on liitumas IV liigas palliva JK Suema Cargobussiga.
Arvan, et   •  
(88.196.48.***)
Paide veel üllatab...
u   •  
(195.50.215.***)
keegi oskab arvata, kui suur saab eelarve olema ?
fizth   •  
(95.129.199.***)
JT on olemas artikkel sellekohta aga vajab lehe ostmist või interneti kontot

Sisene
PREMIUM LIIGA
Luup peale |  Blitzkrieg 'i kaevikusõjaga asendanud Kaljul vedas, et Tuleviku käest viik kätte saadi
VÄLISMAAL TOIMUS
KODUMAAL TOIMUS
EESTLASED VÕÕRSIL
FLORA VALMISTUB
Henn otsustava eurolahingu eel: meil on selliseks mänguks kogemus olemas
EESTI KOONDIS
Mis saab Armeenia koondisest? Kapteni üleminek Euroopasse jäi katki, sest
EESTI KLUBID EUROSARJAS
NIMEKIRJAD
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Eurovastane Dinamo on Florale eeskujuks, aga Eesti liigajalgpallile hoiatuseks
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
22
13
4
5
41:13
43
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
22
9
2
11
26:37
29
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
43
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK