Juuni saagiks jäi võit, viik ja kaotus (0)

Foto: Hendrik OsulaEesti koondis koges juunikuise sõprusmängude seeria jooksul kõiki võimalikke tulemusi: kaotusele Valgevenele ja võidule Trinidad ja Tobago üle järgnes viik Kõrgõzstaniga. Tõsi, sellise vastasega maitses 1:1 viik pigem kaotusena.

Kohtumise avapoolaja põhjal olnuks võit ainus võimalik lõpptulemus, ent teisel poolajal lubati kaugetel külalistel ohtlikuks muutuda ning FIFA edetabeli 143. riik kasutaski kolmest kingitud võimalusest ühe ära.

Sander Puri särav esitus päädis avapoolaja lõpuminuteil peaga löödud väravaga. Veel rohkem võimalusi jäi avapoolajal aga kasutamata ning teisel poolajal ei olnud ohtrate vahetuste järel mängupilt enam nii rõõmustav. Ebakõlad kaitseliinis ulatasid kirgiisidele kolm head väravavõimalust, millest keskmise realiseeris 67. minutil Vadim Hartšenko.

Juunikuiste sõprusmängudega on suuremad katsetused ära tehtud ning enne septembris peetavaid valikmänge Hollandi ja Ungariga ootab ees veel vaid augustikuine peaproov sõprusmängus Lätiga.

Puri paneb heale poolajale punkti

Eesti koondis pani oma eeldatava paremuse mänguliselt kohe maksma, ent tulemust tuli oodata avapoolaja lõpuhetkedeni välja.

Sinisärklaste ülekaal oli esimestest minutitest alates selge ning kuigi Kõrgõzstani palluridki näitasid kohati head pallivaldamist või individuaalset meisterlikkust, ei saanud nad Artur Kotenko valvatavale väravale kordagi ohtlikuks.

Seevastu eestlased lõid ühe väravavõimaluse teise järel, sundides isuka survega vastaste kaitsjad pidevalt eksima. Korduvalt said proovida Sergei Zenjov ja Rimo Hunt, kuid ründajate sihikud ei olnud paigas. Head tehnikat näitas Tarmo Kink, kes konksutas end kolmel korral kaugelt löögile – kord riivas löök posti, kord lendas väravavahile sülle ja kord napilt mööda.

Juhtvärava au kuulus poolaja lisaminuteil hoopis Sander Purile, kes oli selle seninäidatu põhjal ka täielikult välja teeninud. Kaaslastele mitmeid häid võimalusi loonud äärepoolkaitsja pääses nüüd ise Sergei Mošnikovi karistuslöögi järel kuuelt meetrilt peaga löögile ning panigi võrgu sahisema – 1:0!

Kaitse hakkab lekkima

Teisel poolajal muutus kodumeeskonna mäng lohakamaks. Oma osa oli selles kindlasti ka ohtratel vahetustel, mis lõid mängurütmi segamini, esimese hea šansini jõudsid külalised aga juba enne suuremat vahetustelainet. Vadim Hartšenko sattus 54. minutil ootamatult 7 meetri kaugusele peaaegu tühjast väravast, ent virutas palli täie jõuga üle lati.

Eesti poolelt jätkas säravat õhtut Puri, kes võttis pidevalt vastaseid üks-ühele ette ning tegi seda pea eranditult ka edukalt. Tal endal avanes kaks šanssi eduseisu duubeldamiseks, ent jalalöök blokeeriti kaitsjate poolt ning pealöök maandus väravavahi süles.

Kirgiiside mäng oli küll ähvardavalt elavnenud, kuid sellegipoolest tabas 67. minuti viigivärav kodumeeskonda kui välk selgest taevast. Karistuslöögi järel ei saanud eestlased kuidagi olukorda klaariks ning läbi paraja segaduse pääses koos palliga plehku taas Hartšenko, kes veeretas nahkkera talle vastu viskunud Kotenkost mööda – 1:1!

Lõpu eel võõrustajate ründemäng taas elavnes, kuid mängutempot jahutas külalismeeskonna maaspüherdamine iga füüsilise kontakti järel. Võimaluste puuduse üle Eesti siiski kurda ei saa, sest kord pääses Joel Lindpere eespostist ja kord Siim Luts tagapostist peaga löögile, kord põrutas Martin Vunk kaugelt peale, ent väravavaht sai kõik üritused kätte.

Vahepeal avanes hoopis kirgiisidel hea võimalus mäng enda kasuks pöörata, kui Klod Kummaka pääses kiirrünnakul Kotenkoga üks-ühele ja otsustas palli väravavahist üle tõsta, aga meie õnneks lendas see ka üle värava.