Kaheldav penalti tõi Eestile Walesist kaotuse (112)

Eestlastel jäi Walesis värav löömata. Foto: Heiki Rebane (arhiiv)Eesti koondis kaotas võõrsil toimunud sõprusmängus 0:1 Walesi koondisele. Ainsa värava lõid vastased avapoolajal penaltist.

Eestlaste algkoosseis oli täpipealt selline nagu koondise peatreener Tarmo Rüütli mängu eel lubanud oli.

Wales lähks mängule 5-3-2 formatsiooniga. Esiründaja Craig Bellamy puudumisel oodati  väravaid ründeduolt Robert Earnshaw-Sam Vokes.

Neist esimene selle ka kirja sai, kui ueilslased 25. minutil penalti teenisid. Alo Bärengrubile võeti käega mäng, kuigi videokorduse järgi blokeeris ta vastase pealelöögi küll pigem rinnaga. Earnshaw ei eksinud, saates palli Artur Kotenkost paremale.

Eesti avapoolaja üks parimaid võimalusi avanes mõni minut enne väravat, kui Taijo Teniste ja Dmitri Kruglovi söötude järel pääses viimane äärelt tsenderdama, kuid Alo Dupikov ei suutnud palli peaga hästi tabada.

Poolaja lõpus sihtis väravat poolkaitsja Konstantin Vassiljev, tema kauglöök lendas aga paari meetri jagu üle Boaz Myhilli kaitstava värava lati. Teisel poolajal keskenduti rohkem palliveeretamisele ning seega olidki eestlaste märkimisväärseimad saavutused Kristian Marmori ning Eino Puri koondisedebüüt.

kell 21:30 Parc y Scarletsi staadionil

Wales - Eesti 1:0 (1:0)
25. pen. Earnshaw

Hoiatused: 61. Church - 25. Bärengrub, 57. Puri, 86. Vassiljev

Wales: Boaz Myhill (46. Wayne Hennessy), Chris Gunter, Gareth Bale, Ashley Williams, Craig Morgan, Lewin Nyatanga, Joe Ledley, Aaron Ramsey (67. David Edwards), Sam Vokes (60. Simon Church), Robert Earnshaw (60. Chad Evans; 89. Andy King), Jack Collison (80. Joe Allen)

Eesti: Artur Kotenko; Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov ja Taijo Teniste; Sander Puri (66. Gert Kams), Konstantin Vassiljev, Martin Vunk, Dmitri Kruglov (79. Eino Puri); Alo Dupikov (73. Kristian Marmor), Vitali Gussev (65. Oliver Konsa)

(.***)
ei vassiljev on äge kutt ...a joosta ei oska!
koondisefan   •
(.***)
sa oled ikka päris jobu, vassiljev on võtmemängija pm ja väga osav keskväljal.Minule jäi küll silma tema tahtmine,pidevalt tahtis söötudega mängida ette (seina söötudega jne) aga sai päris tihti halva söödu tagasi mis jooksutas ummikusse.
(.***)
Vassiljevi ei saanud nurgalöökidele kll pihta...2 korda järjest otse auti..puujala mulje jätab...ja jookseb ka nagu vanaema..
sirge seljaga vennad peavad ikka koondises olema ja kes joosta oskavad :C
Nõel   •
(.***)
Individuaalselt on meie mängijad ikka päris nõrgad.
Ühtegi 1:1 olukorda oma kasuks ei suudeta kallutada. Ainult kaitses tullakse enam-vähem toime.
Eks see koondis peegeldas peaasjalikult meie koduliiga taset.
Seega kui arvestada, et Wales pole eriline tipp jalgpallis, siis annaks mängule keskpärase kolme...
Jarts   •
(.***)
Täitsa hea mäng oli tegelt. Kotenko oli väravas üle ootuste hea. Kaitse oli vähemalt kuni väsimiseni hea. Enim meeldis kaitseliinist Teniste ja Bärengrub, kuid ka Šišov ja Morozov olid normaalsed. Poolkaitsest olid parimad S.Puri ja Vassiljev. Puri võitles pidevalt esimesel poolajal kuid sai kollase lõpuks. Vassiljevil oli esimesel poolajal võimalusi ka, kuid teine poolaeg andis tunda väsimus. Kiitust saab ka Kruglov kes mängis koos Tenistega vasakul äärel väga hästi. Mitmed head tsenderdused olid head tema poolt mis teenisid kiitust ka kommentaatorite poolt. Aint Vunk oli jälle nagu kala lõikelaual:D
Siukseid eksimusi ikka ei lubaks kui vaadata et tegu oli eelmise aasta Tarmo Rüütli ja Meistriliiga parima mängijana. Ründes oli vähemalt alguses Dupikovil ja Gussevil kiirusega, kuid kui Walesi kaitse väsis said ka nemad oma šanšid.
Tegelt oli mäng viie palli süsteemis täitsa tugev neli.
Che   •
(.***)
Kaitse oli OK, kuid ründes oli olukord ikka viletsavõitu. Miks endiselt pidevalt pikka palli ette tambitakse? Kõrval on mees vaba aga ikka ette walesi kaitsjatele.
Pennal oli muidugi lambist aga shit happens..
Parim Vassiljev, Kotenko
ROOTSI KUNN   •
(.***)
Meie parim oli Teniste. Dupikov oli ees nõrk ja aeglane,kui üks pealöök ,mille ta Gussevi nina alt mööda lõi välja arvata siis ülejäänud mäng oli kahjuks pettumus. Nii aeglaselt võib eesti liigas joosta aga mitte rahvusvahelises mängus. Vunk ei ole eelmise hooaja tasemel üldsegi. Vassiljev oli Teniste kõrval üks meie parimaid. Kohtuniku jäme viga oli jällegi meie kahjuks ,muidu suht võrdne , Walesi kerge ülekaaluga mäng.
Selgelt torkab silma ,et me ei suuda üks ühele kordagi kedagi üle mängida. Meie edu saab olla vaid pallita mängus ja pidevas liikumises ja täpsetes söötudes.
Kokkuvõttes võib panna hindeks 3
wenur111   •
(.***)
Kahju jah, et selle taha kaotus jäi :S
SunWolf   •
(.***)
Nojah. Suht sitt mäng mõlemalt poolt aga seda pennut poleks võinud ikka olla. OK, teeks ka möönduse, et Eesti oli väljas B koondisega.
EstSoccer(L).   •
(.***)
Jälle kohtunik otsustas mängu. Kahju. :(
raz   •
(.***)
Wales mängis ka sitasti ju. Pmst terve mäng mitte midagi ei toimunud.

Gary Speed ütles ka peale mängu, et mingit penaltit ei olnud seal. Kohtunik omas ära.
hannes93   •
(.***)
mõttetu mäng
Beckham7   •
(.***)
no tra Eesti mängis ikka ülisitasti !!:@ lihtsalt kellegil platsi peal ei olnud tuju mängida , ÜLISITT!!!

(.***)
kle põrkega sündinu,vaata mängu ja hoia palun madalt reziimi,aitäh.
(.***)
to vaata: Persse,tule vahetame netid era,siis räägime kes vaatab või vaata.

(.***)
Wales hoiab palli rohkem aga teisel poolajal erilisi võimalusi pole kummagil olnud.
(.***)
kas http://www.justin.tv/alfakher1/popout ülekande nägemiseks on tarvilik sisestada mingi access code või see ainult minul niimoodi, et pole võimalik ilma koodi sisestamata pääseda ligi ülekandele?
(.***)
0:1, tegelt oli täitsa hea. Kotenko oli väravas päris hea, eriti väljalõõkidel, samuti tuli rusikatega hästi välja ning lõi puhtaks palle. Kaitses oli ka kõik täitsa okei. Kõik võitlesid ning Šišov ja Teniste andsid häid tsenderdusi. Penalt oli tegelt kahtlane kuna pall läks Bärengrubile ribidesse, ka Morozov oli päris hea. Poolkaitses meeldis mulle enim Sander Puri. Hästi võitles, kuid vigu tuli sisse. Ka Vassiljev oli vähemalt lõõkidel super, eriti see lõõk mis läks umbes 40 minutil nati esimesest ristnurgast mõõda. Kruglovil olid täitsa head tsenderdused ka. Aint mullle ei meeldinud Rüütli lemmik poiss Vunk kes tegi jälle lapsikuid vigu nagu ta ka viimasel ajal Floras teeb. Ründes oli Gussevil ja Dupikovil kiirusega probleeme. Kuid peaga oleks võind ikka oma võimalused realiseerida, tegelt polnd paha. Kui nii edasi jätkata tuleb kaotus kuid vähemalt vaadates Eesti koosseisu siis täitsa hea tulemus.
(.***)
vähemalt head kommentaatorid on, teavad mis räägivad on korraliku eeltöö ära teinud
(.***)
Kui keegi teab mõnda normaalset kohtuniku, siis ütelgu! :S närvi ajavad juba, et sellised eksimused kohtunikelt. no tõesti, see ei olnud käsi! ja ka pall polnud vahepeal üle otsajoone. :S
Meintz   •
(.***)
wales ongi põhiga
PaTholoucs   •
(.***)
Kaitse on minuarust täitsa tubli olnud siiamaani, aga rünne.. Mis rünne see kah on? Vassiljev peab ikka näitama kuidas asi käib,väike pete ja löök :)
raz   •
(.***)
Ja kui Wales oleks ka põhisatsiga?
(.***)
eesti mängib suht korralikult ju, noh poolaja lõpus oldi aktiivsemad ja ei ole see Wales midagi võimatut.. ma ei tea mis oleks kui me mängiksime põhisatsiga ikka..