Kalev ja Paide võitlesid välja väravateta viigi (lisatud video!) (0)

Paidele oli see viimasest neljast mängust juba kolmas viik, Kalevi jaoks lõpetas viigipunkt kahemängulise kaotusseeria.

Tabelis oli punkt väärtuslikum kindlasti Kalevile, sest see tõstis nad viimasel kohal olevast Tammekast kaheksa punkti kaugusele ning kaheksandal kohal olevast Kuressaarest vaid ühe silma kaugusele. Paide jääb aga Narva Transist nüüd vaid neli punkti maha.

Head võimalused mõlemal poolel

Esimese poolaja algus kuulus Paidele, kes esimestel minutitel domineeris ja teenis mitu karistuslööki, millest siiski midagi erilist ei suudetud tekitada.

Esimene tõeliselt hea võimalus oli hoopis Tallinna Kalevil, kui vastaste poolkaitsja Rejal Alijev sai sooritada tugeva löögi, mille Paide puurilukk Aiko Orgla suutis kaitsta, kuid tagasipõrkunud palli sai uuesti Alijev, kuid nüüd olid juba Paide kaitsjad omal kohal.

Paidelaste mängu parima võimaluse eest hoolitses Linnameeskonna ründaja Stanislav Goldberg, kes kiirust ja osavust kasutades triblas kahest Kalevi kaitsjast mööda ja umbes 25. minutil tugeva kauglöögi vastu posti saatis.

Paide hoiab palli, Kalev üritab

Esimese poolaja teine pool oli suhteliselt sündmustevaene ning kuigi Paide suutis hoida veidi rohkem palli, olid paremad võimalused siiski vastastel. „Suutsime küll palli hoida, kuid korraliku löögini ei jõudnud, eks meil on enne ka realiseerimisega probleeme olnud“, sõnas paidelaste kaitsja Mait Nõmme.

Mitu korda sai poolaja lõpu poole hästi löögile Kalevi mängumees Martin Kase, algselt 25 meetri pealt, kuid paidelaste väravavahile ei tekitanud see probleeme. Paar minutit hiljem oli Kase uuesti aktsioonis, kui paidelased kaotasid palli ning kalevlastel oli tekkimas hea võimalus, kuid Kase saatis palli veidi üle värava. Kase lausus ise, et pole midagi teha, kui enda võimalusi ära ei kasutata.

Teise poolaja alguses oli domineerivamaks pooleks Paide. Kohe poolaja alguses sai karistuslöögist värava ees peaga löögile Mait Nõmme, kes palli napilt üle värava lõi. Järgmisel Paide karistuslöögil tuli pall hästi värava alla, kus Kalevi kaitsjatel tekkis väike segadus, kuid Paide poolelt ei õnnestunud kellegil korralikult löögile saada.

Paar minutit hiljem tekkis Paidel uuesti võimalus, kui Kalevil tuli keskväljal pallikaotus, kuid Paide ei suutnud seda ära kasutada. "Meil oli mitu rumalat pallikaotust, kuid õnneks ei suutnud vastased seda ära kasutada," kommenteeris Kase.

Kalev haarab initsatiivi

"Teine poolaeg väsisime ära ja andsime mänguohjad Kalevile," sõnas Paide kaitsja Mait Nõmme. Teise poolaja lõpus oli Kalevil mitu head võimalust, kuid ka Paide proovis teravalt nõelata.

Paide poolt mängu tulnud Rauno Kaldil oli hea võimalus, kuid tallinlaste väravavaht oli valvel. Üldiselt oli poolaja lõpus rohkem võimalusi Kalevil, kuid midagi üliohtlikku ei suudetud tekitada.

Mängu järel olid mõlema meeskonna esindajad viigipunktiga võrdlemisi rahul. "Tulime küll kolme punkti järele, kuid tuleb leppida ühe punktiga, sest teisel poolajal olid nad meist paremad," arvas Nõmme.

Kalevlane Kase arvas, et tuleb punktiga leppida, sest üldiselt mängisid tema meeskond üle pika aja jälle hea mängu.