Kalev lõi võrku, Tammeka latti (0)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)Tallinna Kalev sai meistriliiga 25. vooru kohtumises, mida jälgis koguni 574 pealtvaatajat, võõrsil 1:0 võidu Tartu Tammeka üle ja jõudis üheksandalt tabelirealt pääsemisele oluliselt lähemale.

Värava lõi 17. minutil Stefan Tripkovic, kes saatis keskväljalt tulnud Ats Sillaste karistuslöögi võimsa peapuutega alla nurka.

Parim viigivõimalus tekkis suvel Kalevist Tammekasse naasnud Rasmus Tomsonil 66. minutil: Carvalho Alleoni tõstis palli kaitseliini seljataha ja Tomson sealt omakorda kindlalt üle vastutulnud Mart-Mattis Niinepuu, kuid mänguvahend tabas latti.

Selles olukorras pidi Niinepuu vaid õnne tänama, et pall õigepisut madalamale ei langenud, aga ülejäänud mängus oli Kalevi väravavaht peremees, tõrjudes Siim Tenno, Kristjan Tiiriku ja Rasmus Tomsoni väga täpsed kauglöögid.

Ka Kaido Koppel teises väravas tegi head tööd, tõrjudes avapoolaja lõpus jalgadega Tripkovici ja Aladin Šišici lähilöögid. 63. minutil pettis Risto Kägoga paar seinasöötu teinud ja seeläbi palliga karistusalasse pääsenud Tripkovic küll Koppeli murule pikali, ent siis jäid serblasest tipuründaja pealelöögile ette Tammeka kaitsja jalad.

Pärast esimest poolaega, mil mäng kulges võrdselt vahelduvate rünnakutega, kuid mil Kalev sooritas rohkem pealelööke ja tekitas rohkem ohtlikke olukordi, ründas kaotusseisus olev Tammeka teisel poolajal aina marulisemalt ja tõi 79. minutil vahetusest ründesse Martin Hurda, kes asendas keskkaitsjat Marvin Prempehit, aga 17. minuti värav jäi ikkagi kohtumise ainsaks.

Seega said arvukad Kalevi poolehoidjad, kes sõidutati võõrsilmängule tasuta, pärast mängu heas tujus murule joosta ja koos meeskonnaga ühispilti teha.

Järgmist kohtumist silmas pidades asjad kummagi meeskonna jaoks hästi ei läinud - kuuest mängukeelu ohus olevast mängijast neli (Prempeh ja Mboungou Tammekast ning Šišic ja Kägo Kalevist) teenisid kollase kaardi ja peavad järgmise kohtumise vahele jätma.

Statistika (Tammeka:Kalev):