Kalev võttis revanši, Infonet sai punaseid (0)

Pärast viimast mängu Tallinna Levadiaga, kus Infoneti eest ei saanud kaartide tõttu mängida Konstantin Nahk ja Maksim Lipin, oli Infonet taas parimas koosseisus platsil. Kalevil oli aga olukord vastupidine - karikamängus meeskonna parim olnud Aladin Šišic ning koos temaga ka Risto Kägo ja Juhan Lilleorg pidid mängu tribüünilt vaatama. Kui Lilleorgi puudumine nõrgendas vaid Kalevi varumeestepinki, siis Kägo ja eriti Šišic on kindlad põhikoosseisu mängijad.

Eelnevalt jäi Infoneti peatreener Aleksandr Puštov oma tiimiga isegi kaotusmängus Levadia vastu rahule, Kalev aga sai hinnalise viigi Nõmme Kaljult ja see pidi enne Kalju mängu neli liigakohtumist järjest kaotanud Kalevile lisajõudu andma. Kalevi jaoks oli tähtis ka revanš valusalt 1:2 kaotatud karikamängu eest ja see revanš tuligi.

Mäng on elu ja surma küsimus

Mäng algas kohe Kalevi rünnakutega - Martin Tšegodajev võinuks Matvei Ignoneni karistada, kui Infoneti väravavaht liiga kaugele oma alast välja tuli. Kalev näitas kohe, kes seekord rohkem punkte vajab, ning valdas esimestel minutitel rohkem palli, millega võttis Infonetilt vajaliku vahendi enda rünnakute loomiseks.

Kuid kümnendaks minutiks ärkas ka Infonet. Trevor Elhi proovis üsna kaugelt peale lüüa, aga see polnud õige otsus - liiga nõrk ettevalmistamata katse. Seejärel, pärast seda kui Daniel Vazquez Evuy sai liigse protesteerimise ja palli viskamise eest kollase kaardi, oli Konstantin Nahkil võimalus karistuslöögist oma 150. värav lüüa, kuid löögi asemel otsustas ta tsenderdada ja see tuli üsna ohtlik välja - söödu sihiks oli kahtlemata Manucho, kuid Mart-Mattis Niinepuu sai suure vaevaga palli kätte.

Mängu iseloom esimesel pooltunnil näitas seda, et mõlema meeskonna jaoks oli võit selles mängus põhimõtteliselt elu ja surma küsimus - Infonet võinuks võidu korral ohutumasse tsooni kerkida ja hea õnne korral isegi viiendast kohast unistama hakata ning Kalevi jaoks tähendas võit ennekõike seda, et FC Kuressaarest saadakse ette juba üheksa punktiga ja järgmises mängus Narva Transiga on võimalik juba üheksandalt kohalt lahkumine.

Oma soovi võita kinnitas Kalev ka ohtlike standardolukordadega - ainult Igoneni oskused päästsid Infoneti, kui Maksim Paponov sooritas hea koha pealt oma karistuslöögi.

31. minutil tegi Infoneti peatreener esimese vahetuse - kui alguses mängiti sellise taktikaga, mis tõi edu karikamängus, siis soovides Manuchole rohkem vaba ruumi ja vähem musta tööd anda, tõi Puštov platsile Aleksandr Bebikhi. Tõepoolest, Manuchol said käed-jalad pisut vabamaks ning see andis ka oma vilja - 34. minutil võinuks segadus Kalevi trahvikastis Kalevi jaoks kurvalt lõppeda, kuid Niinepuu, kes asendas vigastatud Daniil Savitskit, haaras palli kätte. Seepeale vastas Kalev Lauri Välja pealelöögiga, kuid see läks üsna napilt mööda.

Infonet mängib kümnekesi paremini

Poolaja lõpus jäi Infonet vähemusse - Vladimir Malilin, kes sai ka esimese kaardi üsna lihtsas ja reeglite rikkumist mittevajavas situatsioonis, tegi sama asja veelkord, nii et Infonetil tuli riietusruumis mõelda pigem sellele, kuidas nüüd mäng ümber ehitada.

Tuleb tunnistada, et kümnekesi mäng tuli Infonetil palju paremini välja kui üheteistkümnekesi - Puštov leidis sellise variandi, kus Nahk hakkas mängima kaitses, ent see-eest sai Andrei Kalimullin rohkem võimalusi ründama minna.

47. minutil võinuks Infonet juhtima asuda - Kalevi kaitsjad ja väravavaht ei leidnud ühiskeelt ja Manucho pidi skoori tegema, kuid pall lendas siiski värava taha.

Paari minuti pärast juhtus selline episood, mis ajas Infoneti juhtkonna marru - Paponov sõitis täiel kiirusel Elhile sisse ning infonetlaste arvates vääris see tegu punast kaarti, kuid kohtunik piirdus vaid hoiatusega. Reeglite rikkumisele vastas Nahk pika sööduga Manucho suunas, ent Niinepuu oli taas Infoneti ründajast osavam.

Kalev ei jäänud võlgu - Johannes Kukebal võttis infonetlaselt palli ja Ats Sillaste saatis selle üsna kaugelt kohalt napilt-napilt üle värava.

See andis vist mõlemale tiimile märku, et on aeg tegutsema hakata, ja momendid hakkasid sündima. Dmitri Kovtunovitši tsenderdus võinuks lõppeda väravaga, kuid Bebikh saatis palli üle värava. Minuti pärast lõi sama mees taas pisut mööda. Infoneti viieminutilise aktiivsuse kroonis Lipini pealelöök keskelt, 21 meetrilt, kuid selle võttis vastu samuti turvavõrk.

Kalevlaste kallistused vigastavad väravalööja

Ja siis see juhtuski - Kalev lõi värava. Ats Sillaste jõudis komistades siiski palli oma venna suunas saata ja Mikk Sillaste teenis oma tiimi jaoks nurgalöögi. Tšegodajev lõi palli Stefan Tripkovici suunas ja serblane söötis pehmelt sinna, kuhu jõudis esimesena Paponov, kes saatis nahksfääri väravasse. Kalevlaste rõõm väravast oli niivõrd suur, et nad kallistustega oma tiimikaaslase traumeerisid.

Infoneti treener läks täispangale - Vladimir Avilovi asemele tuli äärepoolkaitsja Vladislav Smirnov, soovides mängida rohkem Kalevi poolel ja skoor viigistada. Ja kohe selline võimalus tekkiski, kuid ei leidunud õiget meest, kes teeks viimase löögi, kui pall 69. minutil Kalevi trahvikastis kõigi vastu põrkas.

Infoneti lootused võinuks lootusetuteks muuta Tšegodajev, kes pääses 83. minutil Igoneniga üks-ühele, kuid noor väravavaht väljus sellest duellist võitjana.

Infonet pani kõik oskused ja jõud punkti päästmiseks, kuid midagi väga ohtlikku tiim siiski luua ei suutnud - olid üsna ohtlikud läbimurded, kuid seda viimast otsustavat pealelööki ei osanud keegi sooritada ja ka Kalevi kaitsjad olid sel õhtul head.

Viimastel minutitel jäi Infonet üheksakesi - olukorras, kus põrkasid kokku Manucho ja Niinepuu, näitas kohtunik ründajale teist kollast, mis muutus punaseks. Kuid see kaart võinuks ka andmata jääda - Niinepuu polnud veel palli kätte saanud ja Manucho ei teinud viga tahtlikult.

Kokkuvõttes olid Infoneti mängijad ja treenerid saamata punktide pärast väga kurvas meeleolus ja veelgi kibedamaks teeb Infoneti elu see, et mängust Paide Linnameeskonnaga ei võta osa mitmed tähtsad mängijad. Kalev sai aga kuhjaga häid emotsioone ja järgmise vooru mäng Transiga tõotab tulla väga põnev.

Mängu parim - Maksim Paponov

Paponov on värava autor ja ohtlike standardite sooritaja. Kahju, et mees ei mänginud trauma tõttu mängu lõpuni, kuid loodame, et vigastus pole tõsine.