Kalju murdis Tuleviku teise poolaja alguses (0)

Nõmme Kalju alistas Premium liiga 12. vooru viimases kohtumises võõrsil Viljandi Tuleviku 2:0. Otsustava murrangu tõid mängu Tarmo Neemelo sekkumine ja teise poolaja alguse surve.

Avapoolajal domineeris Kalju täielikult ja teenis kaheksa nurgalööki. Karl-Romet Nõmm pidi esimesel veerandtunnil tõrjuma kaks Carlose lähilööki. Viimane oli pärast kolmemängulist vigastuspausi tagasi Kalju põhikoosseisus.

Nagu kahes ülejäänud tänases meistriliiga kohtumises, jäid ka viljandlaste ja nõmmekate heitluses avapoolajal väravalukud suletuks.

See sundis Kaljut tegema esimese vahetuse juba vaheajal. Igor Subbotini asemel sekkus mängu Neemelo ja kohe hakkas juhtuma. Külalised surusid teise poolaja alguses kõvemini kui esimese 45 minuti jooksul.

61. minutiks lõi Kalju kaks väravat ära ja mõlemas olukorras oli Neemelo tähtsas rollis. Esmalt võttis vahetusründaja Maximiliano Ugge pika söödu rinnaga vastu ja virutas palli latti, misjärel Carlos suunas tagasipõrganud palli viiekastist võrku. Lõppskoori vormistas Neemelo madalast tsenderdusest Tuleviku kapten Janar Õunap, kes lõi omavärava.

Pärast 0:2 kaotusseisu jäämist hakkas ka Tulevik aktiivsemalt jalgpalli mängima ja tegi 67. minutil topeltvahetuse. Võõrustajate parimateks võimalusteks jäid Martin Alliku trahvikasti joonelt sooritatud löök, mille Vitali Teleš tõrjus, ning Rainer Peipsi potentsiaalne läbipääsemine, mille Ugge viimase mehena veaga maha võttis ja kollase kaardiga pääses.

Samas oli Kalju korduvalt ohtlik, kuid Neemelo ja Artjom Dmitrijevi pealöögid läksid napilt mööda ja Artur Valikajevi jalalöök napilt üle.

Kümme minutit enne lõppu pääses väljakule Tuleviku 16-aastane debütant Herbert Velleste.

Mängu parim - Tarmo Neemelo

Neemelo võttis Tuleviku karistusalas palle maha ja suutis pöörata. Kuigi tema enda löögid võrku ei sahistanud, oli ta mõlema värava olukorras kesksel kohal ja tema sekkumine tõi mängu pöörde.