Kalju nahutas Kuressaaret (0)

Kaljul tabeli viimasega probleeme ei tekkinud. Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 26. vooru viimases mängus tegi Nõmme Kalju seda, mida pretendent kullale ja valitsev meister pidigi tegema - kindlalt ja suureskooriliselt alistati tulemusega 4:0 FC Kuressaare.

Nii Kalju kui ka Kuressaare vajasid sellest mängust maksimumi. Kalju jaoks on punktid tähtsad, et Levadia ei tunneks end vaid üheksa vooru enne hooaja lõppu esikohal mugavalt ja Kuressaare vajab punkte väljalangemisest pääsemiseks.

Sel hooajal on meeskonnad juba kahel korral kohtunud ning oleks Kurel rohkem õnne ja vedamist olnud, siis poleks nendevahelised kohtumised saarlaste jaoks kaotusega lõppenud.

Nõmme suurimaks probleemiks oli enne mängu asjaolu, et meeskond näeb vaatamata oma euroteekonna lõpule väga väsinud välja. Seda näitas näiteks ka viimane liigamäng Sillamäel, et pidevalt 13-14 mehega mängida ei ole sugugi kerge.

Kuressaare koosseisuprobleemid avaldusid kolme põhimängija mängukeeldudes, lisaks jäi antud kohtumine viimaseks Bert Klemmerile, kes siirdub Inglismaale õppima.

Tormiline algus toob kiire värava

Kalju alustas soosikuna mängu väga kiirelt ja agressiivselt ning peagi muutus Kalju domineerimine totaalseks. Selline totaalne üleolek pidi varem või hiljem muutuma väravaks ja just see juhtuski 8. minutil, kui Janar Toomet saatis seitsmelt meetrilt palli Rait Hanseni võrku.

15. minutiks suutis Kure lõpuks nokdaunist toibuda ja hakkas ka ise momente looma. Kõige ohtlikumad momendid tulid viikingitel kahest järjestikusest nurgalöögist, kus pall maandus kord isegi peaaegu väravasse, kui poleks seal olnud Vitali Telešit.

Eriti hästi ei suutnud vastata ka Kalju - kord ei jõudnud kiirele Allan Kimbaloulale järgi tema tiimikaaslased, kord luhtas hea võimaluse Vladimir Voskoboinikov. Just Vosko oli see, kes ei suutnud palli väravasse virutada, kui Hansen talle söödu otse jala peale kinkis -  Voskoboinikovi pealelöök lendas hoopis Lasnamäe poole.

Kindla sammuga võidu poole

Teine poolaeg algas nagu esimenegi – Kalju asus ründama, kuid paljud rünnakud lõppesid just seal, kus olid Kuressaare kaitsjad. Sellegipoolest tegi Kalju haamrilöögid Kuressaare kaitsesse prao ja selle kasutas ära Ken Kallaste 54. minutil. Tsenderdus paremalt äärelt jäi Kure kaitsjate jaoks märkamatuks ning Kalju kaitsja oli värava ees täpne - 2:0.

Peale teist väravat valis Kuressaare avantüürse taktika 3-4-3, kuid see tõi neile rohkem pettumust kui õnne. Kaitseliinist sai läbisõiduhoov ja taas oli selleks Voskoboinikov, kellele jäeti mitu head võimalust väravaks.

63.minutil see tal lõpuks ka õnnestus - pikakasvuline ründaja jättis kiirusega Kure kaitsjad seljataha ja ka väravavaht polnud takistuseks - 3:0.

Vaid seitsme minuti pärast lõi Vosko ka oma teise värava – mees sai paremalt äärelt hea söödu ning saatis ühe liigutusega palli Hanseni värava vasakusse ristnurka, tehes lõppseisuks 4:0.

Mängu parim - Ken Kallaste

Kure vasak äär ei suutnud seekord mitte midagi luua ning selles oli süüdi Ken Kallaste. Lisaks heale kaitsetööle kustutas just tema värav ka saarlaste viimasedki võimalused.

2. septembril kell 18.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)
Nõmme JK Kalju - FC Kuressaare 4:0 (1:0)