Kalju oli napilt Infonetist üle (6)

Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 11. voorus astusid Kadrioru staadionil vastamisi valitsev meister Nõmme Kalju ja uustulnuk Infonet, kuid kohtumine ei kujunud üldsegi ühepoolseks, nagu oleks võinud eeldada.

Kahe Tallinna tiimi mäng algas üsna tasavägiselt. Esimestel minutitel proovisid mõlemad meeskonnad leida pragusid vastase kaitsemüüris. Kalju ründeliinis alustasid aktiivselt Tarmo Neemelo ja Hidetoshi Wakui, Infonet panustas rohkem oma keskpoolkaitsjate oskuste peale.

Esimene ohtlik moment tekkis Infonetil, kui Maksim Lipin umbes 27 meetri pealt karistuslöögist palli otse väravale saatis. Järgnes ka rikošett, kuid Vitali Teleš suutis soorituse suuremate probleemideta tõrjuda. Kalju vastas sarnaselt: Tanel Melts leidis karistuslöögist oma tsenderdusega Neemelo, kelle pealöök siiski ebatäpseks osutus.

Kalju mängijad tegid heitluse alguses kesktsoonis palju eksimusi ning põhjusteks peeti muruplatsi kehva seisukorda ja vastaste head mängu.

Juba üheksandal minutil teenis Infonet oma teise karistuslöögi, mille Lipin 25 meetri pealt napist väravast mööda saatis. Võõrustajate vasturünnakul proovis paremkaitsja Tihhon Šišov oma jala täpsust, kuid Ilja Kassjantšuk suutis läbi raskuste palli üle lati saata. Hetk hiljem virutas taas Šišov karistusala piirimailt peale, kuid löök jäi ebatäpseks.

Avapoolaja märksõnaks jäid kauglöögid, sest ei Infonet ega Kalju ei julgenud siseneda trahvikasti. Põhjuseks võib-olla mõlema võistkonna otsus alustada ühe ründajaga - vastavalt Neemelo ja Manuchoga.

20. minutil jõudis kodumeeskond lõpuks sihile, kui Andres Koogas vasakult äärelt karistuslöögist palli umbes 25 meetri pealt palli kauni löögiga vasakusse ristnurka saatis. Ei aidanud müür ega Kassjantšuki tiigrihüpe - löök oli ülimalt tugev ja täpne!

Värava järel mäng ei muutunud. Mõlema tiimi ründajad olid neutraliseeritud. Aktiivne oli vaid Kalju parem äär, kus tegutses Allan Kimbaloula, kuid tema tsenderdused ei kujutanud külaliste jaoks suurt ohtu. Avapoolaja teises pooles proovis siiski ka Infonet, kuid Manucho kaks lööki lendasid napilt mööda ning pärast 43. minutil pärast Alo Bärengrubilt palli varastamist suutis Teleš rusikatega elevandiluuranniklase pommlöögi tõrjuda.

Teine poolaeg kulges veelgi rahulikumas ja igavamas rütmis kui esimene. Mõned teravused tekitas Kimbaloula, kes kiirusega kasti murda üritas, kuid 60. minutil vigastuse tõttu platsilt lahkudes kadus mängust seegi. Hetk enne õnnestus aga Janar Toometil seisuks 2:0 teha, kui Neemelo pika palli endisele Levadia ääremängijale jättis, kes kauglöögist mänguvahendi paremasse nurka virutas.

Mängu parim - Andres Koogas

Lõi suurepärase avavärava ning sai kaitseliinis väga hästi oma tööülesannete täitmisega hakkama, hoides Bärengrubiga kahekesi Manucho küllaltki vaka all.