Kaljul ei tekkinud Vaprusega probleeme (vaata ka galeriid!) (0)

Nõmme Kalju alistas meistriliiga 18. voorus Pärnu Vapruse kindlalt 3:0. Skoori avas Artur Valikajev ja kaks tabamust lisas Liliu.

Mäng algas pisut uimaselt, aga mida aeg edasi, seda rohkem Kalju surus ja madalamale Vaprus vajus. Nõmmekad tegid juba 30. minutil esimese vahetuse, kui Vlasi Sinjavski asemele sekkus Igor Subbotin. Seejärel väravaluugid avanesid.

Avavärava lõi Valikajev 32. minutil, rammides kõrgelt hüppelt peaga Nikolai Mašitševi tsenderduse posti kõrvale.

Kümme minutit hiljem andis Trevor Elhi järjekordse tsenderduse, Valikajev pikendas peaga ning Liliu võttis kastis palli maha ja saatis selle võrku.

Teisel poolajal jätkas Kalju domineerimist ning pärast Vapruse kaitse eksimust pääses Liliu 58. minutil üks-ühele ja veeretas palli väravasse - 3:0. Artjom Dmitrijev oli peagi lähedal neljandale kollile, kuid tema pommlöök 30 meetrilt tabas latti.

Pärast 99 järjestikust meistriliiga täismängu andis Kalju täna kapten Vitali Telešile puhkust. Tema asemel kindad kätte tõmmanud Pavel Londakul palju tööd ei olnud. Vapruse mängijatest pääses ründaja Ronaldo Tiismaa esmakordselt Premium liigas põhikoosseisu.

Täpselt poole hooaja järel paikneb Kalju kolmandal ja Vaprus viimasel, kümnendal kohal. Kalju vähendas tänu Tallinna Levadia ja Tallinna Flora viigile liidritega pisut vahet. Flora on hetkel üheksa ja Levadia viie punkti kaugusel.

Mängu parim - Artur Valikajev

Valikajev jagas aeg-ajalt rünnakute ehitamisel häid sööte ja ajastas karistusalas hästi tsenderduste peale minekut. Kõiki võimalusi ta ei realiseerinud, aga skoori avas just tema. Teise värava olukorras oli Valikajev samuti osaline, pikendades peapalli Liliule.