Karikafinaalis Ajaxit teinud Tammeka otsib järve äärest meelerahu (0)

Tammeka loodab pärast mitmeid hoope uuesti jalad alla saada. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 14. voorule tõmbab teisipäeva õhtul joone alla tõeline põnevuslahing, kus lähevad vastamisi südikad, kuid kehva käekäiguga Viljandi Tulevik ja Tartu Tammeka.

Tulevik on liigas kaotanud viimased viis mängu järjest, püsides seejuures ees baranka peal - üheski neis matšides pole suudetud väravalukku avada. Kuna Tammeka on tabelis täpselt nende ees, on Viljandi jaoks tegu väga selge kuue punkti mänguga - kui suudetaks võita, oleks vahe tartlastega kaks, kui kaotatakse, kaheksa silma.

Tammeka on näidanud väga vinget mängu, kuid neilgi on rünnakul probleeme olnud. Üks Kristjan Tiirik kuluks sinna ette ära küll, sest laupäevases karikafinaalis Infoneti vastu mängiti nagu Amsterdami Ajax Euroopa liiga finaalis Manchester Unitediga - tuld anti vastasele kõvasti, aga viimasel ründekolmandikul jäädi impotentseks. Kas triblati üle või ei mindud lihtsalt löögile. Täpselt nagu Ajax!

Tammeka on liigas oma karikateekonda silmas pidades teinud mitmeid ohverdusi - on mindud kergemalt peale ja on saadud lüüa. Näiteks viimati Sillamäel. Enne seda juhiti võõrsil suure osa teisest poolajast Levadia vastu ja veel üleminutitele minnes oldi kinni viigis - lõpuks aga kaotati. Tartlased on saanud vaimselt palju nüpeldada. Viimane normaalaja võit pärineb neil eelmise kuu algusest, kui võõrsil alistati just Viljandi.

Nüüd on neil võimalus end lõpuks korralikult käima tõmmata - enam pole ühtegi muud segavat faktorit -, täpselt samas kohas, sest Tamme staadioni hõivatuse tõttu vahetati omavahel kodumängud ära ja Tammeka sõidab taas maalilise Viljandi järve äärde.

Aga Tulevikul on tegelikult üks väga suur eelis: nad on nädal aega puhanud. Tammeka mängis aga alles kolm päeva tagasi väga kõvad 90 minutit ehk puhkepäevi on neil olnud täpselt kaks, mida on ülivähe. Pühapäeval oli veel ka nende duublil matš ehk Viljandisse ei sõida erinevatel põhjustel ei Reio Laabus, Erki Mõttus ega ka duubli eest vigastuspausi väravaga lõpetanud Kevin Rääbis. Ja kuigi ülejäänud kahurvägi on kohal, on Tammeka peatreenerite Mario Hansi ja Kaido Koppeli käekiri sel hooajal varasemalt sellistes olukordades olnud selge: mida rohkem ja kõrgemal väljakul mees viimati mängis, seda suurem on tõenäosus, et nüüd saab ta alustada pingilt.

Kas sedasi suudetakse stressirohke perioodi lõpetuseks meelerahu leida või virutab Tulevik neile veel ühe rusikahoobi, selgub täna alates kella veerand üheksast õhtul.

Tuleviku peatreener Aivar Lillevere: "Meile annab ehk väikese eelise see, et Tammeka pidas just paar päeva tagasi raske lahingu karikafinaalis ja meie saime veidi hinge tõmmata. Kavatseme selle eelise ära kasutada ja kolm punkti koju jätta."

Võõrustajate väravavaht Karl-Romet Nõmm: "Mäng Tammekaga. Meie jaoks kindlasti väga-väga tähtis mäng. Meeskond tahab teha vigade paranduse eelmisest Tartu mängust ja kodupublikule kolm punkti kinkida. Alla kolme punkti me mängima ei lähe!"

Tammeka kaaspeatreener Kaido Koppel: "Teisipäeval ootab meid ees põnev mäng Viljandi meeskonnaga, kes teeb alati ühtselt tööd. Seega on oodata võrdset ja vaatemängulist lahingut, kust võitjana väljumiseks peame ennast hästi häälestama."

Külaliste poolkaitsja Kaspar Paur: "Karikafinaal on nüüd seljataga, keskenduda tuleb Premium liigale ja Viljandi mängule. Peale võidu muu meid ei rahulda ning oleme selleks valmis andma endast kõik."

Piletiinfo: 3 eurot, pensionärid ja klubikaardi omanikud tasuta.

11 (2 võ, 5 vi, 6 ka), vv 12:23
6 (2 võ, 0 vi, 5 ka), vv 6:13 Punktid kodus/võõrsil 5 (1 võ, 2 vi, 4 ka), vv 7:16
15.05.15 (k) 3:1
Omavahelised mängud 11.04.17 (v) 0:0* (karikas)
14.07. vs Infonet (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe; * - normaalaja skoor.

Betsafe'i koefitsiendid:

Tuleviku võit - 3,20
Viik - 3,40
Tammeka võit - 1,97

Huvitavaid fakte:

• Tammeka võitis Tulevikku 7. aprillil liigamängus 3:1 (5., 56. Martin Jõgi, 59. Kaarel Kiidron - 45+1. pen. Kasim Talasbajev) ja 11. aprillil karikamängus lisaajal 1:0 (120. Martin Aasmäe). Karikamängu 112. minutil teenisid Martin Allik (Tulevik) ja Martin Jõgi (Tammeka) punase kaardi.
  • Kokkuvõttes on 29 omavahelisest meistriliiga mängust 12 lõppenud Tammeka võiduga, 8 viigiga ja 9 Tuleviku võiduga.
  • Tammeka on teinud tänavu meistriliigas kõige rohkem (5) ja Tulevik kõige vähem (0) viike.
  • Tulevik on löönud kõige vähem väravaid - 7. Tammeka on löönud 12 väravat.
  • Tammeka on teinud kõige rohkem pallikaotuseid - keskmiselt 81 pallikaotust mängu kohta. Tuleviku vastav näitaja on 76.
  • Tulevik on teinud kõige vähem edukaid triblinguid - keskmiselt 11 edukat triblingut mängu kohta. Tammeka vastav näitaja on 20.
  • Tulevik on jäänud kõige vähem suluseisu - keskmiselt 1,3 korda mängu jooksul. Tammeka vastav näitaja on 2,0.