Kartmatu Levadia II läheb igat mängu võitma (0)

Levadia duublist on lahkunud muusseas nende eelmise hooaja suurim väravakütt Nikita Koger (keskel). Foto: Imre PühvelAastaid Esiliigat valitsenud, kuid viimasel kahel hooajal koguni medalita jäänud Tallinna FC Levadia II austab küll kõiki vastaseid, kuid ei karda kedagi ja läheb igat mängu võitma.

Aastatel 2005 kuni 2010 tuli Levadia II koguni viiel korral meistriks, viimase kahe hooaja eel on aga koosseisudes tohutult muudatusi tehtud ja nii kindlat kohta tänavu püüdma ei minda.

Kui eelmisel aastal oli Levadias üleüldiselt noorenduskuur, siis tänavu pole ühtlast massilist meeste liikumist toimunud. Ükshaaval või paarikaupa on mängijaid siiski kokkuvõttes päris palju minema tilkunud, kuid nende asemele on toodud veel suurem hulk uusi pallureid.

Võrreldes eelmise hooaja algusega on nimekirjast kadunud näiteks Anton Tšuikov, Nikita Martõnov, Hindrek Ojamaa, Kaspar Paur, Nikita Koger, Ola Lennart Hagberg ja Marten Saarlas. "Päris palju on neid läinud. Ja nad on kõik ikkagi põhikoosseisu mängijad olnud," kommenteeris Levadia duubli peatreener Argo Arbeiter Soccernet.ee'le.

Koos on löögivõimeline sats

REKLAAM

"Meeskond on muutunud jälle natuke siin võrreldes eelmise aastaga. Osa on lahkunud Infonetti (Tšuikov ja Martõnov - toim.), osa on üles läinud (Koger, Paur, Saarlas ja Lauri Välja - toim.) ja eks oli vaja vaadata uusi mehi, kes on alt peale tulnud, et teada saada nende oskustest ja võimetest," rääkis Arbeiter, kelle silme alt käis ettevalmistusperioodil läbi üle 35 erineva mehe.

Kirju valik siiski lootsi kimbatusse ei ole ajanud ning sats on suuremas osas komplekteeritud. "Enam-vähem on olemas see koosseis. Aga muidugi duublis sõltub üleval mängivate meeste vajadustest ka palju asju, aga usun, et päris löögivõimeline seltskond on olemas, kui nii võib öelda."

Peamiste talviste täiendustena võib välja tuua keskkaitsja Madis Vihmanni, kes treeneri sõnul on huvitav poiss Elva metsade vahelt, treeningutel mõnele isa eest oleva 28-aastase endise Lasnamäe Ajaxi poolkaitsja Robert Sadovski, universaalse Dmitri Jegorovi, kes võib mängida kõikjal, noore Vladislav Iljini, esindusmeeskonda pürginud Rando Leokini ja Keilast pärit imemehe Henry Rohtla.

"Kui ma teda esimest korda nägin, siis ma ausalt öeldes ei uskunud oma silmi, et kus see mees varem on olnud. Mis ta seal teab? See ei ole ilmselgelt taseme poolest tema koht, kus mängida," kirjeldas Arbeiter, kuidas jaanuari lõpus Keila JK vastu mängides vastaste leerist ründaja Rohtla avastas.

Igat mängu võitma, kuid koht ei ole eesmärk

Algavaks hooajaks Liivo Leetma asemel omale abiliseks Urmas Hepneri saanud peatreener pajatas hooaja eesmärkidest: "Duublil ei ole nagu kohast vahet - kas oleme esimene, kolmas, viies - kui ei ole just väljakukkumistsoonis. Oluline on, et järgmine aasta saab samamoodi mehi üles minna."

"Ma ei ütle, et me ei taha saada esikohta - see on vale. Igat mängu minnakse võitma ja ma ei näe põhjust, et me üldse peaksime kartma kedagi Esiliigas, aga eesmärk omaette, et sellepärast mingit taktikat pannakse või mida iganes tehakse, et võita, seda ei ole."

Oma konkurentideks peab Arbeiter kõiki vastaseid, sest mängud hakkavad 0:0 seisult ja kedagi ei saa alahinnata. Liiga favoriitideks aga Flora duublit, lisajõude saanud Rakvere Tarvast ning Ida-Virumaa seltskonda. Enda poiste tugevuseks peab endine koondise ründaja just edurivi: "Kui vaadata [treeningmängude] statistikat, siis oleme igas mängus löönud päris korraliku koguse väravaid. Usun, et see saab kindlasti üks meie tugevusi olema."

Samuti peab Arbeiter kaitseliini kindlaks, kui esindusmeeskonnast tugisammast kasutada saadakse. Tugevuseks on kindlasti ka meeskonna ühtlane tase, sest staarid puuduvad ja ühtegi asendamatut meest ei ole. Nõrkusi ei soovinud treener nimetada, jättes nende välja uurimise vastaste teha.

Koolipoisilik ettevalmistus näitab potentsiaali

Selle aastanumbri sees Tartu Tammekat ja Keilat võitnud, Viljandi Tuleviku ja FC Puumaga viigistanud ning Rakvere Tarvale ja Tallinna Kalevile kaotanud Levadia II ettevalmistusperioodi peab loots rahuldavaks. "Alati võiks paremini minna, arvestades ilmastikku ja hallide vähesust, aga rahuldav võib öelda selle kohta."

"2-2-2, ilusad koolipoisi numbrid ju! Jah, asjaga võib enam-vähem rahul olla. Mida mäng edasi, seda paremaks on pilt läinud ja ma arvan, et oleme päris hästi valmis selleks hooajaks, mis nüüd kohe-kohe hakkab," lisas juhendaja.

Kuigi ettevalmistusperioodil olid vigastatud nii Kenet Vuks, Endrik Raun, Rando Leokin, Oliver Heliste, Joonas Laurits ja Vladimir Vassiljev, kellele lisaks oli ka mitu meest haiged, siis tänaseks päevaks on seisud palju paremad. Tõsisem on olukord veel veel vaid põlvevigastusega kimpus olnud Lauritsal, kes peaks naasma treeningutele uuel nädalal, Vuksil, kes juba taasliitus meeskonnaga, ja Vassiljevil. 

Viimase puhul on situatsioon isegi nii tõsine, et tema põlve ristsidemete trauma nõudis operatsiooni ning hetkel pole teada, kas ja millal ta palliplatsile naasta saab. Kõik need probleemid tõid väljakule tagasi ka Levadia noortetreeneri ja endise koondislase Liivo Leetma ning on võimalus, et ka tema kantakse hooajaks meeskonna koosseisu, kuid väga tõenäoline see siiski ei ole.

Tallinna FC Levadia II
Peatreener: Argo Arbeiter
Kapten: Kristjan Tamme, abikapten Gregor Aru
Eelarve: ~540 000 eurot kogu klubi peale
Koduväljak: Maarjamäe kunstmuru
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: Levadia III (III liiga idatsoon)
Koduleht: www.fclevadia.ee
Esimene mäng: 3. märtsil kell 14 Tartu Tammeka II-ga (Maarjamäe kunstmurul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Kristjan Tamme, Henri Valma
Kaitsjad: Oliver Heliste, Marko Kabel, Madis Vihmann, Alger Džumadil
Poolkaitsjad: Gregor Aru, Joonas Laurits , Harles Läst, Kenet Vuks, Robert Sadovski, Rando Leokin, Vladislav Iljin, Johannes Magnus Aule, Ralf-Viljar Väljas, Endrik Raun, Rain Aasmäe
Ründajad: Henry Rohtla, Dmitri Jegorov, Mauri Levandi

Treeneri avaldatud eeldatav algkoosseis:

                          Kristjan Tamme

Oliver Heliste    Madis Vihmann    Mauri Levandi     Harles Läst

Rando Leokin     Robert Sadovski    Gregor Aru     Vladislav Iljin

                  Henry Rohtla     Dmitri Jegorov

Koosseisumuudatused:

Sisse:
Madis Vihmann (kaitsja, Elva JK-st)
Robert Sadovski (poolkaitsja, Lasnamäe Ajaxist)
Rando Leokin (poolkaitsja, FC Flora II-st)
Henry Rohtla (ründaja, Keilja JK-st)
Vladislav Iljin (poolkaitsja, Baltika Keskerakonnast)
Dmitri Jegorov (universaal, Visadus JK-st)
Alger Džumadil (kaitsja, noortest)
Johannes Magnus Aule (poolkaitsja, noortest)
Ralf Väljas (poolkaitsja, noortest)
? Liivo Leetma (poolkaitsja, -)
? Vladimir Vassiljev (poolkaitsja, Infonetist)

Välja:
Anton Tšuikov (kaitsja, Infonetti)
Nikita Martõnov (poolkaitsja, Infonetti)
Lauri Välja (poolkaitsja, esindusvõistkonda)
Nikita Koger (ründaja, esindusvõistkonda)
Kaspar Paur (poolkaitsja, esindusvõistkonda)
Marten Saarlas (ründaja, esindusvõistkonda)
Hindrek Ojamaa (kaitsja, saatus teadmata)
Valjo Kütt (kaitsja, Inglismaale õppima)
Mikk Jürisson (poolkaitsja, loobus jalgpallist)
Ola Lennart Hagberg (kaitsja, läks juba suvel tagasi Rootsi)

Hooajaeelsed kontrollkohtumised:

14.01. FC Levadia II - Viljandi Tulevik (EL) 2:2 (Koger, Käit)
21.01. FC Levadia II - Rakvere Tarvas (EL) 3:4 (ov. Tovstik, Sadovski, Jegorov)
28.01. FC Levadia II - Keila JK (II) 3:2 (Jegorov, Leokin, Koger)
04.02. FC Levadia II - Tartu Tammeka (ML) 3:2 (Leokin, Koger, Jegorov)
11.02. FC Levadia II - Tallinna FC Puuma (EL) 3:3 (Rohtla 2, Iljin)
18.02. Tallinna Kalev (ML) - FC Levadia II 3:2 (Koger, Rohtla)

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - Esiliiga; II - teine liiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Tehva: Premium liiga vajab reformi. Asjad on nii tehtud, et meie klubid ei saaks kunagi olla edukad Euroopas  (+ muud põnevat!)
PIKEMALT
JALGPALLIGALA 2018
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
36
25
11
0
114:32
86
2.
36
26
6
4
109:26
84
3.
36
25
8
3
116:32
83
4.
36
18
7
11
76:57
61
5.
36
14
9
13
64:74
51
6.
36
14
7
15
56:58
49
7.
36
8
5
23
37:100
29
8.
36
7
7
22
54:68
28
9.
36
6
3
27
34:115
21
10.
36
2
7
27
25:123
13
FÄNNITURNIIR 2018

Fänniturniir jõuab suure juubelini. Juba 22. detsembril Kalevi spordihallis!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas lõppenud hooajal otsepilti kokku üle 80 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK