Kehva realiseerimisega Levadia võttis revanši (4)

Foto: Rein Murakas (arhiiv)Ilusal laupäeva sügisõhtul võtsid Kadrioru staadionil mõõtu FC Levadia ja Tartu Tammeka. Levadia ülesandeks oli kahtlemata oma edumaa säilitamine ja võimalusel magus kättemaks suvise kaotuse eest - see neil ka õnnestus, sest võeti 2:0 võit.

Kindla favoriidina alustas Levadia mängu aktiivselt ning haaras koheselt initsiatiivi enda kätte. Esimene ohtlik moment sündis 4. minutil kui Dmitri Kruglovi karistuslöök leidis Rimo Hundi, kes pääses löögile, kuid pall lendas napilt Kaido Koppeli värava ristnurgast mööda.

10. minutil eksis Levadia kaitsja Maksim Podholjuzin, kuid enne Kristjan Tiirikut jõudis pallini Levadia väravavaht Roman Smiško. Meeskonnad pakkusid seejärel publikule kenat võrdset mängu, kuid Levadia klassi tõttu olid ohtlikud momendid ja pealelöögid just nende poolt tekitatud. Tartlastel tuli aga oma õnne edasi otsida.

22. minutil oli Rimo Hunt taas heas väravapositsioonis, kuid võitluses kahe Tartu kaitsjaga kukkus Hunt viimasel hetkel maha ning hea tsenderdus vasakult äärelt jäi tartlastele kergeks saagiks.

Pooltunni lõpuks domineeris Levadia juba totaalselt, kuid paljud katsed lõpetasid oma teekonna juba trahvikasti piiril - Tammeka mängijad tegid kõik, et pall ei jõuaks Kaido Koppelini. Kuid kaitsetöö väsitas Tammeka mängijaid niivõrd, et rünnakuteks neil enam eriti jõudu ei jätkunud.

Esimene värav sündis 41. minutil, kui võõrustajate keskkaitsja Jahhimovitš tegi ilusa soolo, jättes selja taha kolm-neli tartlast. Seejärel lükkas ta palli vasakule äärele, kus avanenud Dmitri Kruglov tugeva pealelöögiga palli postipõrkega Koppeli väravasse saatis - 1:0.

Teist poolaega alustas Levadia samuti aktiivselt. Juba 47. minutil võis vahetusest sekkunud Artur Rättel skoori duubeldada, kuid jättis heast kohast löömata ja Kruglovi madal pall langes juba Koppeli saagiks.

Kruglovi nurgalöök 53. minutil oli ka üliohtlik, kuid olles kolme kaitsja vahel, saatis Hunt palli napilt postist mööda. Tammeka ründajad olid selles mängus aga väga hambutud. Smiško jäeti tööta ning Tiirikul ja tema kaaslasel õnnestus paremal juhul vaid kesktsoonis pall vastu võtta, misjärel Levadia kaitsjad ja poolkaitsjad külmavereliselt mehed pallita jätsid.

Seega pigem oli Levadia lähedal teisele väravale kui Tammeka viigiväravale, kuid Rättel, Ilja Antonov, Kruglov ja Hunt jätsid lugematul kordadel kõik momendid realiseerimata, kuni lõpuks värav siiski ka sündis. 89. minutil saatis Artur Rättel pealöögiga palli nurgalöögist tartlaste väravasse ning lõppseis 2:0 oligi tablool.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Koondislane oli esimesel poolajal tiimi mootor ja aju. Lõi värava ja andis hulganisti häid tsenderdusi, millest meeskonnakaaslased parema osavause korral oleksid võinud mitu väravat lüüa. Teisel poolajal kustus natukene ära.

Tallinna FC Levadia - Tartu JK Tammeka 2:0 (1:0)
41. Dmitri Kruglov, 88. Artur Rättel

Hoiatused: 38. Andreas Raudsepp, 51. Aleksandr Dmitrijev, 54. Dmitri Kruglov, 67. Rimo Hunt - 32. Maxime Mboungou, 45+1. Heiko Tamm, 57. Gabriel Carvalho Alleoni
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.