Konstantin Vassiljev kommenteeris poleemika vallandanud Karpini-fotot (59)

Eesti jalgpallikoondise kapten Konstantin Vassiljev Balti turniiri mängus Lätiga. Foto: Brit Maria Tael

Enne aastavahetust avaldas endine Eesti koondise keskkaitsja ja praegune jalgpalliagent Andrei Stepanov oma Instagrami-kontol foto, kus Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga istuvad ühises õhtusöögilauas mitmed endised ja praegused Eesti koondise mängijad.

Nende seas olnud Eesti meeskonna kapten Konstantin Vassiljev kommenteeris tänasel Hõbepalli üritusel esimest korda seda fotot. "Mul ei ole väga rohkem midagi öelda, kui et pilt oli olemas. Kohtumine oli. Normaalne õhtusöök ja jalgpallijutud. Raske on midagi muud adekvaatset vastata," sõnas Vassiljev.

89-kordse Eesti koondislase ja praeguse jalgpalliagendi Andrei Stepanovi postitatud fotol on lisaks talle veel praegused koondislased Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov ning aastaid Eesti koondist esindanud Sergei Pareiko, Artur Kotenko, Andres Oper, Igor Morozov, Aleksandr Dmitrijev ja Jevgeni Novikov. Viimasega koos peab Stepanov praegu agentuuri Nesta Sport Group, mis on viimastel aastatel vahendanud Venemaa liigasse palju Euroopa mängijaid.

Narvas sündinud ja Tallinna Spordis mängijakarjääri alustanud Karpin on Venemaa koondist mängijana esindanud 72 korda ja löönud 17 väravat. Klubikarjääris jõudis ta Moskva Spartaki kaudu välja Hispaania kõrgliigasse, kus mängis Valencia, Celta Vigo ja Real Sociedadi särgis.

Venemaa koondise peatreener sai Karpinist mullu juulis, seejärel pikendati tema lepingut esmalt tänavuse aasta lõpuni ja tänavu novembris 2024. aastani. Alates märtsist juhendab Karpin paralleelselt ka Venemaa kõrgliigas mängivat Rostovi klubi, mis on praegu meistrivõistlustel 17 vooru järel kolmandal kohal. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

käbi   •  
(91.129.96.***)
Mida ta siis kommenteeris? Wtf selline vastus ongi v, täiesti ajuvaba.
Ise ette ja pikk järele   •  
(88.196.181.***)
Eesti rahvas ootab VABANDUSI sellise käitumise eest rahvuskoondise kaptenilt, abitreenerilt ja endistelt koondislastelt, sest selline käitumine on näkkusülitamine ja piinlik.
IUdutuli   •  
(80.235.113.***)
Mingi pehmotamine käib meedia poolt.
ROMELU LUKAKU   •  
(83.209.11.***)
Igati adekvaatne vastus idiootsele küsimusele. Tubli Kostja!
Lamemaalane   •  
(88.196.65.***)
Kujutagem ette, et Karis, Kallas ja Putin istuksid sõjaajal koos lauataga, tehakse ilus lõbus pilt. Pärast küsitakse pildi kohta, pilt oli olemas, kohtumine oli, normaalne õhtusöök ja poliitilised jutud, raske midagi lisaks öelda. Ajakirjanukud ikka küsigu jah ei stiilis küsimus, kus näha mis inimesega tegu.
jkj   •  
(84.50.124.***)
To Lamemaalane, Karpin pole Putin. Ja kiirelt googeldasin, ei tundu et Karpin toetab sõda.
IUdutuli   •  
(80.235.113.***)
Meenutagem nüüd Järvela MMi-aegseid artikleid, kus ta lakkamatult Infantinot moraalsetel alustel tampis (ei ütle, et õigustamatult). Nüüd, kui teema on kodule lähemal, on vaikus.
Cooked   •  
(84.50.27.***)
Võib-olla on saag liiga käima tõmmatud, aga kas tal oli sellele kommentaarile lisada, et "mõistagi mõistan ma Venemaa sõja hukka"
käbi   •  
(91.129.96.***)
Kui poleks mingi mitu päeva ja mitu võimalust juba olnud vabandada, selgitada jne, jah ytleks et liiga käimatõmmatud aga vend veel õigustas nyyd. Sellega on ju kõik, viimane võimalus imo veel enamvähem soliidselt erru minna jalgpallist. Alustada treenerikarjääri soomes v noortes.
Italy645   •  
(146.255.181.***)
Jkj
Aga kelle rahal Karpin on ? Loomulikult pole ta Putin, aga ära ka ei tule, seega on tema jaoks praegune olukord täiesti okei.
ROMELU LUKAKU   •  
(83.209.11.***)
To Italy645
Miks ta peaks ära tulema? Tema teeb oma töö ja saab selle eest hea palga ja see töö ei ole kuidagi spetsiaalse sõjalise operatsiooniga seotud. Ei näe absul probleemi kui nüüd aus olla.
Martin Lavrov   •  
(90.191.11.***)
Viisakas inimene vastab ka kõige rumalamatele küsimustele väärikalt.
Maarek Pajur   •  
(91.129.103.***)
Võtke ette tema intervjuu Karpiniga aastast 2014, kus tema jaoks Eesti, Leedu, Ukraina, Gruusia endiselt CCCR.
Sellisega ühte lauda istub vaid loll.
Maarek Pajur   •  
(91.129.103.***)
Lõik sellest artiklist:
Karpin lisas, et tunneb end Eestis käies, justkui oleks see endiselt osa Venemaast: "Kui ma käin Ukrainas, Eestis, Leedus, Gruusias - kõik need on endised Nõukogude liidu vabariigid - tunnen, nagu oleks ma Venemaal. Seal räägitakse endiselt vene keelt, kuigi noorte seas vähem, ning kõik saavad sinust aru. Minu jaoks on see kõik üks riik - CCCP."
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
SN-i ajakirjanikud on selgrootud jah. Muidu tulistavad kui pole karta tagajärgesid ja on lõvid. Kui koondise kapten kolistab pangesid siis ei julge midagi öelda.

Seal seltskonnas oli minu silmis väga palju minu jaoks sümpaatseid mängijaid ja seda rõvedam on see minu jaoks. Ei saada aru esiteks mis signaali see saadab koondise fännidele ja et ollakse avaliku elu tegelased.

Oleks see olnud mingi suvaline vene tegelane (kelle pole selliseid vaateid), aga reaalselt Karpin on väljendanud et Eesti riiki ei peaks eksisteerima sellisel kujul ja Krimmi okupeerimine on hea. Sõja vastu olemine ei tähenda ka, et ollakse agressori vastu - siinkohal pole ainult sõja vastu olemisest kasu. Peaks ikkagi tsiviilisikute vastu terrori hukka mõistma ja mitte sõbrustama selle esindajatega. Meil riik kuulutab selle riigi reziimi terroristilikuks (https://www.riigikogu.ee/pressiteated/taiskogu/riigikogu-kuulutas-venemaa-reziimi-terroristlikuks/) ja meie jalgpallurid ei saa mis valesti teevad kui selle riigi esindajaga (ja selle väärtustega) pidutsevad?
ROMELU LUKAKU   •  
(83.209.11.***)
To Hyrax
Usun mind, väga paljudel on suva kes kelleks välja kuulutas. Kui on head suhted, siis ikka saavad kokku, suhtlevad ning veedavad mõnusalt aega.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
ja sellised inimesed ei peaks Eesti koondist esindama. Sest Eesti koondislased on ka vabal ajal Eesti esindajad. Eesti esindajad ei peaks terroristliku reziimi esindajatega mõnusalt aega veetma.
Kadunuke   •  
(80.235.34.***)
@Lukuauk, nimetades olukorda "spetsiaalseks sõjaliseks operatsiooniks" näitad sa ilusti ära keda sina toetad. Koli kenasti venemaale mobilisatsiooni ootama.
cyrusvk   •  
(90.190.218.***)
Lukuaugu kirjutustiil annab samuti infot tema päritolust. Lukuaugu sugused võiksid seda "sõjalist erioperatsiooni" kogeda oma nahal ja vaadata, kuidas nende lapsed ja naine esmalt vägistatakse ja siis tapetakse.
Jonesy Kane   •  
(46.131.27.***)
Kõigi maailmavaade ilmselt venemaa poole, aga mida krdit eesti aegade parim ründaja Oper sinna ronis 🤷🏻
maamesilane   •  
(217.159.176.***)
Jalgpallijobud on seega olemas-esitada nimekirjana ja Oper ja Vassiljev esimesena!
Steve Kullus   •  
(80.235.57.***)
Kküsitlus kas Kostja sobib rahvuskoondise kapteniks, saad anda oma hinnangu siin: https://www.facebook.com/groups/1042090712533675
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Kommenteeris? See ei ole mingi kommentaar ju. See on lalin.
A. Polõnski   •  
(85.253.118.***)
Muide kust olid pärit pildi juurde lisatud Karpini väljaütlemised?

Paraku enam ei üllata, et valdavalt Z-mordori kultuuriruumis viibivad tüübid muutuvad varem või hiljem orkideks. Isegi need, kes ennast 'demokraatideks' peavad. Möödunudaastane skandaal just kui opositsioonilise telekanaliga Dožd on ilmekaks näiteks, et impeeriumimeelsus/üleolek on selle rahva eksistentsi osa.

Janesy Kane'iga sama meelt - mida rsk Oper selles seltskonnas tegi? Mis sellel mehel nüüd öelda on?
Martin Lavrov   •  
(90.191.11.***)
Ma vaatasin eile Ovechkini 30ndat hat tricki siis avastasin, et mul Karelini antud pühendusega ja tervitusega pilt, mingi päev rääkisin venelasega...
Ma nüüd ei teagi kuidas sellest jamast välja tulla, olen püüdnud iga tunni tagant hümni laulda, magama läksin sinimustvalgesse mässituna ja loomulikult hümni saatel. Hommikuti teen tuljakut, hetkel üksi. Äkki saan tagasi eestlaseks. Eesti eest.
ROMELU LUKAKU   •  
(83.209.11.***)
To A. Polõnski
Mis Doždil viga? Sina oled ise zombie kui sellist sitta ajad.
cart mees   •  
(46.131.45.***)
Halenaljakas vaadata kuidas siin osad proovivad veel välja vabandada midagi. "Karpin ei toeta sõda". Jah, sellisel ametikohal saad kindlasti olla hull sõjavastane. "Et halb võidutseks piisab vaid sellest, et head inimesed ei tee mitte midagi." Kostja minu jaoks null koht peale sellist pilti. Samamoodi kõik teised seal, Pareiko, Oper & Co. Mingi taktitunne peaks praegusel ajal ikka olema. Rõve. Ott millal artikli vorbid?
nonoh   •  
(85.253.27.***)
Ma ei tea, kas ma oma Kostjalt saadud särki (Eesti-Türgi 2008 mängu järel) põletama lähen, aga selga ma seda praegu küll panna enam ei taha :/
käbi   •  
(91.129.96.***)
Mida kauem ta vabandamata edasi laseb, seda suurem tõenäosis et see särk põlema läheb ka. Mingi nädal vms minujaoks kõik ok veel, mine erru ja oled legend mängult ikka.
Cistut Muna   •  
(90.191.178.***)
Steve Kulluse jagatud küsitluse lingil Jürgen Henni nimeline kasutaja on vastanud, et kostja ei sobi meie koondise kapteniks. Ei tea kas päriselt ka tema oma aga huvitav igaljuhul
käbi   •  
(91.129.96.***)
Jah, tema päriselt.
pereleib   •  
(146.255.182.***)
Italy645   •  
(85.196.207.***)
To lukaku
Mis riigi heaks ta tööd teeb ? Riigi jaoks kes tapab lihtsalt süütuid inimesi ja ta ei oleks seal hetkel treener kui see oleks tema arvates vale. Raha saab muidugi, lõhnab ka hästi.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
Pohlakult oodata midagi mõistlikku on üsna optimistlik. Tasub vaadata, kuidas ta ise lahendab olukorda, kus ta "kohtub teistmoodi mõtlevate inimesega" Kose vallavolikogus.
Oma 2st staarmängijast meeskonnas loobuda põhimõtete tõttu pole äriliselt kasulik. Samuti on Zenjov ja Vassiljev koondise jaoks tähtsad mängijad ka.

Aga no Eesti riigi alustalasid mingi kahe jalgpalluri ja abitreeneri pärast ikka ei reedaks ju? Samuti ei hakka ju ukrainlaste tapmist pehmendama, et äkki pahandame käputäie sportlasi?
Asjaosalistel piisab hukka mõista Ukrainas toimuv ja üle korrata et ollakse Eesti riigi eksisteerimise poolt. Kui pidutsed sellise kahtlase vennaga, siis tekivad kahtlused inimese vaadetes ja lojaalsuses. Miks seda pole tehtud? Sest tõenäoliselt ollaksegi ühel meelel Karpiniga kahjuks.
Pints   •  
(176.46.83.***)
Paraku mõnel on see "russki mir" nii tugevalt sees, et seal saab abi ainult ussi- ja püssirohust (nõrgemate sümptomite puhul võib ka klistiir aidata). Ebamäärased loosungid "meie" venekeelsete ning trollide/ullikeste poolt "hoiame spordi ja poliitika lahus", "ma ei toeta sõda/olen rahu poolt"(ilma hukkamõistuta) ja/või "ma ei jälgi poliitikat" (tihti järgneb sellele mingi ähmane aga NATO, 8 aastat pommitamise või mõne muu fantaasia kohta kremli käsiraamatust, ei ole minu hinnangul enam ammu lausutud siiras usus/teadmises või teadmise puudumises, lihtsalt pole julgust oma seisukohta väljendada "vales" seltskonnas. Paraku on Eesti Jalgpalli Liit korduvalt tõestanud, et semutsemine autoritaarsete riikide/režiimidega neile vastukarva pole, seega ei muutu ka tulevikus midagi. Valides tegevusetuse ja vaikimise on nad kurja kaasosalised ning oma valiku teinud. Seni kuni antud isikud on koondisega seotud, mina enam mänge ei külasta/vaata (pole neile ilmselt teab mis suur kaotus).

Mul vajub tihti mokk töllakile ja käed rüppe, kui kuulen/näen kuidas üldse ei aduta verelaste olemust, samas ei taheta ka Eestis mõista, et kui keegi on Putini vastu, siis see ei tähenda, et ta sõda ei toetata, kui keegi sõja vastu, siis see ei tähenda, et ta ei toeta veremaa laienemist naabrite arvelt, ja kui keegi on mobilisatsiooni vastu, siis ollakse lihtsalt pettunud ebaõnnestunud erioperatsioonis ning ise ei soovita rindele sattuda (seni kuni vaesunud vähemusrahvad väetiseks jahvatatakse on kõik po planu). See ei ole ainult Putini sõda, Putin pole hälve, Putin on sümptom ja seni kuni verelastele ei saa osaks rahvuslik alandus nagu sai sakslastele/jaapanlastele, ei katke see tsükkel. Seni kuni eksisteerib "russki mir"(suurvere šovinism), ei kao meid kummitav oht. Sibul jääb sibulaks, väeta teda palju tahad.
raudidas   •  
(90.191.16.***)
tahaks veel allar levandi ja urmas välbe perepilte ka näha :D
saaks kena ruskimir pere pildi kokku panna
AreYouReady   •  
(217.159.171.***)
Mis teil viga on, inimesed? Miks te haarasite relva Kostja Vassiljevi vastu, kes on aastaid meie ühiskonda koondada püüdnud? Ta on tõeline riigi kangelane ja patrioot ning seda ei muuda ükski õhtusöök. Igas suures intervjuus räägib Kostja Vassiljev, et Karpin on lihtsalt tema tuttav, võib-olla ta isegi ei teadnud, et ta sellel õhtusöögil osaleb. Ja et Kostja toetab igati Eestit.
Jah, mulle ei meeldi ka see, et Valeri Karpin ei suutnud end ületada ega loobunud veebruaris oma tööst. Kuid te ei saa teda nimetada Putini režiimi kaasosaliseks, isegi kui kaevate tema sõnu Krimmi kohta 2014. aastal. Siis oli mu vanaemal selle üle hea meel, kuid nüüd vihkab ta Putinit väga ja soovib tema surma.
Jah, Karpin ei saa täielikult aru, et Venemaa meeskond on praegu propaganda täies mõttes, ta teenib jätkuvalt raha ja loodab, et kõik tuleb tagasi. Aga midagi ei tule tagasi.
Abikaasa Daša on mõistvam, viis oma vanema tütre Rostovi koolist suvel Narva, sest ei tahtnud, et tal ajud kinni jääksid. Ühel päeval räägivad Valeri Karpin ja tema naine kõike, mida nad praegu öelda ei saa. Peaasi, et nad armastaksid Eestit ja tahaksid edaspidi siin elada. Tema sõnad ühe riigi ja NSV Liidu kohta? See on probleem, mida lahendatakse.
Kas teate, miks Eesti venelased selle foto suhtes leebemad on? Sest nad annavad inimestele võimaluse. Kui Venemaal elav inimene ei pooldanud sõda, siis pole kõik veel kadunud. Vaid vähesed olid avalikult vastu ja lahkusid Venemaalt, nemad on meie aja superkangelased. Peaaegu ükski sportlane seda ei teinud. Valeri Karpin vähemalt ei propageerinud sõda, oletame, et ta on meie spioon Venemaa jalgpallis. Võib-olla tulid kõik need Eesti jalgpallurid sellele õhtusöögile, et Valerilt tõesti küsida, mida ta tegelikult arvab, mitte aga seda, mida ta meedias räägib.
Andres.   •  
(146.255.183.***)
To AreYouReady, ent ometi levitab jätkuvalt Kremli jutupunkte ja lükkab iga kuu n-ö verise papi taskusse. Hästikindlustatud ja Euroopa passiga inimesena on tal olnud rohkem kui üks variant vastanduda, aga ta on oma valikud teinud. Ei oska küll talle kaasa tunda, muu tundub pigem soovmõtlemine kahjuks. Koolivahetuski võib olla pelgalt kalkuleeritud omakasu otsus, pole kaugelt mitte esimene eliidi laps, kes läänemaailmas koolis, annab tulevikuks oluliselt paremad väljavaated.
ROOTSI KUNN   •  
(1.0.240.***)
AreYou Ready meil ei ole midagi viga ja me ei ole Kostja vastu. Ta on ikkagi Eesti aasta inimene ja kindlasti väga palju sellele kaasa aidanud ,et vana aasta õhtul ei lastaks rakette mitte 23.00. vaid 24.00 AGA....oled sa midagi kuulnud holocaustist ja genotsiidist ? Need ei ole lihtsalt sõnad need on kohutavad sõjakuriteod. Putin on sama ,mis Hitler oli teise maailmasõja ajal. Karpin saab väga hästi aru ,mis toimub ta on võimude poolt kontrollitud inimene ,sest jalgpallil on venemaal liiga suur poliitiline tähtsus ja sinna etteotsa ei panda apoliitilist tüüpi. Selle peale võin ma mürki võtta ,et Karpin on sõja toetaja ehk siis eitab holocausti ja genotsiidi Ukraina rahva kallal.Kui Kostja räägib ,et Karpin on tuttav siis on ta kindlasti tuttav ka teistele lauataga istuvatele , vaevalt ,et nad Karpini sõbrad on . Sellisest tutvusest ütleb normaalne inimene viisakalt lahti. Söö oma söök , aja juttu ,kuid loobu viisakalt ühispildist ,mis tekitab paljudes viha ja nördimust ja ,kui sa seda ei suuda oma peaga välja mõelda ,et natsireziimiga koostööd tegev spordifunktsionäär ei meeldi Eesti jalgpallifännidele siis kahjuks pead kriitika ja hukkamõistuga leppima. Tuletage meelde ajalugu . Natsireziimiga koostööd teinud kunstnikel,heliloojatel ,sportlastel jne jne ei olnud mingit respecti peaaegu ,kuni nende elu lõpuni. Ajakirjaniku küsimuse peale oleks piisanud ,kas või väiksest vihjest/lausest ,et jh me sel hetkel ei mõelnud selle peale aga me oleme kindlalt venemaa agressiooni vastu,oleme Ukraina rahvaga nagu kõik Eesti jalgpallifännid ja see teema oleks nüüd ammendatud.
maisi lapsed   •  
(217.159.180.***)
Oper istub nagu kult rukkis! Otsige ta üles,vaatame mida kostab!
Ise ette ja pikk järele   •  
(90.190.19.***)
Eelpool mainitud FB küsitlusele oli veel eile õhtul vastanud Henn, et Kostja ei sobi rahvuskoondise kapteniks. Täna hommikuks on kahjuks oma vastuse eemaldanud. Teadagi miks. Pelle tegi kõne peale ja nii on.
https://sport.postimees.ee/7682876/vassiljevi-ja-zenjovi-klubi-flora-austame-inimeste-oigust-valida-endale-tuttavaid-ning-sopru#_ga=2.195148204.1233455230.1672646111-797387795.1672532668

Väga rõve!
Pints   •  
(176.46.83.***)
Rootsi Kunniga ühes paadis. Vabandus/selgitus stiilis: "me sel hetkel ei mõelnud selle peale aga oleme kindlalt veremaa agressiooni vastu, oleme Ukraina rahvaga nagu kõik Eesti jalgpallifännid" ning teema oleks laualt maas. Aga kuna tuli mingi ebamäärane soga, siis inimene kas ei hooma või ei hooli millist sõnumit see pilt endas kannab - ei teagi kumb on hullem. Ilmselt pani Stepanov oma kamraadid tanki, et potentsiaalsete klientide ees flexida ja veremaal äri ikka libedamalt läheks.
käbi   •  
(91.129.96.***)
+1, ma isegi eeldasin rumalana, et selline vabandus v pildi eemaldamine vms tuleb päevaga. See mis praegu on, see on 100% juba nende syy, see kõik on olnud vâga leebelt lahendatav, seni kuni suud avati ja okset hakati väljaajama kambakesi(Vassiljev+Pohlak ruudus)
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Huvitav valik Flora ja liidu poolt, selleasemel, et kaitsta paljude Eestlaste vaatenurka, tehakse lihtsalt selliseid avaldusi, mis teevad kurvaks. Tegime ühe mängu Ukraina toetuseks ja mis ülejäänud toimub pole oluline, varsti istub sõbra Putiniga keegi ja mis ikka teha. Venelased nagunii lämmatavad kõike kuhu nad ka ei lähe ja hoiavad omaette, keegi kuskil ei integreeru, mujal maailmas ei lasta neid kuskile puldiäärde nad teavad mis hakkab juhtuma., tuleb üks, siis kaks ja siis terve armee. Praegu kaitsta 2 mängijat nii tugevalt kui võiks öelda kasvõi, et räägime ja jälgime tähelepanelikult kõike, et klubi ja jalgpalli maine ei saaks kahjustada jne
Hyrax   •  
(80.235.105.***)
EJL ja Flora - meie väärtused on meie jaoks olulised ainult, siis kui need meile kasulikud on.

Nagu enne kirjutasin, siis ei ole äriliselt kasulik 2 põhi koondislast üle parda visata ega ka 2 kahte staarmängijat vaadete pärast. aga miks peab üle parda viskama? Sest reaalselt tulebki hetkel välja, et jagatakse vaateid Karpiniga ja terroristliku Venemaaga. Muidu oleks ammu teema laua pealt maas.

See mäng Ukraina toetuseks oli üks farss kui platsil jooksid paar meest, kellel tegelikult on siiralt suva Ukraina rahvast ja veel peale kauba Eesti riigist.
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Praegu maksimumtulemus, mis oleks, oleks vile, kui Vassiljev ja Zenjov astuvad platsile kas koondise või Flora särgis - s.t. asi on ainult jalgpallihuviliste kätes ja ametlikult midagi ette ei võeta: seda on liidu ja Flora iseloomuta molluskid juba näidanud.
ilikemuru   •  
(120.21.69.***)
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) distsiplinaarinspektor määras Tartu JK Tammeka peatreener Carlos Miguel De Sousa Santosele hoiatuse ja klubile 150-eurose rahatrahvi.

.... ning tuleb hoiduda liiga maine kahjustamisest, vahendab Eesti Jalgpalli Liidu kodulehekülg.


Need tüübid seal pildil ei kahjustanud mitte ainult liiga mainet vaid kogu Eesti Jalgpalli!!
Tagajärjed peaksid siis olema palju enamat kui 150 euri!

Milliselt EJL neid karistab?
humorist   •  
(213.180.19.***)
USAs ja Läänes on aina tõsisemalt hakatud uurima ja avaldama andmeid selle kohta kui palju tsiviilisikuid jne hukkunud erinevates Lääneriikide militaaroperatsioonide käigus. Näiteks Iraagi sõja ja selle järel saabunud ebastabiilsuse tõttu hukkunud Lääne inimõigusorganisatsioonide andmetel lausa kuni miljon inimest, lisaks paljud riigist põgenenud jne. Tuletan meelde, et Iraagil polnud massihävitusrelvi, mis oli põhjuseks riiki sissetungiks . Üks ühele sama debiilne väljamõeldud militaaroperatsioon. Teadlikult valetati. Kus, siis moraalijüngrid olite USA, UK jne süüdimõistmisel? Aga kõik me siin ilastame Premier League peale edasi (jälgin hoolega FC Liverpooli), mis topitud lisaks veel diktatuuride nafta raha ka täis... Ikka oleme väga rahul oma USA tehnoloogia vidinatega.

Kõik me tarbime siin Hiina rämpsu jne (uiguurid, Tiibet, Hong Kong jne), olgem ausad, meid paljusi ei koti väga isegi, et mis naaber külaski või tänavalgi toimub. Aga ometi kommentaarium kubiseb süüdistustest nagu " siiralt suva Ukraina rahvast ja veel peale kauba Eesti riigist".

Mu kiirelt kokkuvisatud joga mõte on see, et kas meil on üldse mingisugust eetilist kapitali kedagi teist sellise asja pärast risti lüüa - visata kiviga, sest tegelikult eesti ühiskond tuimalt vaatab poole maailma valule läbi näppude - "toimub kuskil kaugel, mind see ei mõjuta".

Arvestades, et mis maailmas toimub üldse, siis see on ikka väga halenaljakas, et mingi sovjeet-tibla õhtustamine oma tuttavatega on pandud nii suure kella külge. Nii kaua kuni pole Vene esindaja kiitnud otseselt sõda Ukrainas ning oma suurt tsaari ja küsimise peale meie omad poisid sirge seljaga mõistavad agressiooni hukka, siis on tegelikuses kõik enam-vähem.
Lamemaalane   •  
(46.131.62.***)
Vips ütles arvutimängu mängides korra neeger ja karjäär f1 läbi. Avaliku elu tegelane ei saa endale kõike lubada ja nii ka meie koondise kapten.
sanderk   •  
(77.223.33.***)
@humorist
Tubli, valdad hästi whataboutismi!
Hyrax   •  
(80.235.105.***)
"Nii kaua kuni pole Vene esindaja kiitnud otseselt sõda Ukrainas ning oma suurt tsaari ja küsimise peale meie omad poisid sirge seljaga mõistavad agressiooni hukka, siis on tegelikuses kõik enam-vähem."

Jep ja seda polegi juhtunud. Vene esindaja soovib sõja lõppu nagu Putin. Sooviks ka, et Eesti riik ei eksisteeriks ja on ok, et Ukraina territooriume on annekteeritud.
Meie omad poisid ei ole mõistnud midagi hukka. Oleks seda saanud vabalt teha viimaste päevade jooksul

Sellepärast ei olegi see ok.
humorist   •  
(213.180.19.***)
@sanderk
Ei ole whataboutism.
Eesti rahva selektiivne moraalsus ehk üldeüldine Lääne ühiskonna moraalikapitali puudumine koos illustratiivse näitega. Moraalikompass sama vildakas kui tibladel endil. Ise oleme igapäevaselt oleme osaks masinavärgist, mis toodab kannatusi, aga näitame teistele näpuga. Ad hominem või whataboutism ei ole aktuaalsed, kui ma olen sama poole esindaja ning ma tunnistan enda puudusi ja leian, et lambine õhtusöök on lihtsalt lambine õhtusöök, kus osales Vene peatreener, kellel on eesti, vene, hispaania pass. Vastaspooli kohe fallacy'i kasutajaks tituleerimine on samuti logical fallacy.
Õhtusöögist saaks probleem siis kui Karpin või keegi Vene administratsioonist defineeriks üritusele mingisuguse politiilise tagamõtte. "Eesti venelased toetamas Venemaad" või misiganes. Siis isegi tegelikult polegi midagi katki, tuleb meestelt otse küsida, et mis on nende vaated ja kogulugu.

@hyrax
Minu teada ei ole küsitud ka, eeldad kohe, et pooldavad sõda? Ma ise ei leidnud artikleid, kus Karpin 3 riigi kodanikuna on öelnud, et ta soovib sõjaga taasloodaks Nõukogude Liitu. Võid mulle linkida. Eespoolt lugesin, et ta lihtsalt on hingeliselt endale neid alasi defineerinud kui suurt CCCP'i.
Hyrax   •  
(46.131.62.***)
No hea küll juriidiliselt pole võib olla öelnud (ma ei hakka otsima ka) aga väga väga tõenäoliselt on need vaated. Probleem on selles et meie omad oleks võinud vabalt enda vaateid selgitada. Seda ei tehta ehk sellest saab omad järeldused teha.
humorist   •  
(213.180.19.***)
@Hyrax
Mul pole kellegi vastu midagi personaalset, tahan sellises olukorras oleks legitiimne argumenteeritult, faktuaalselt põhjendatud põhjus, et pidada kellegi üle nö. kohut.

Arvestades hetke olukorda, siis selline pidulaud leinaajal on tõesti taktitundetu (emotsionaalselt reaalsusele rõhudes, mõelda sellele, et Venemaa naaberriigis inimestel pole võimalik pidada soojas toas rahulikku peolauda), et sellise asja oleks võinud Stepanov jätta oma telefoni galeriisse.
Võib-olla lahenduseks olekski see, et Soccerneti reporter võiks küsitleda osalenutelt, et mis nende reaalsed vaated on.
kesa   •  
(85.253.23.***)
Mis mõtet neilt vaateid küsida, Vastuseks tuleb : "Olen sõja vastu ja rahu poolt". 1945 oli samuti sõda läbi, Eesti ning kogu Baltikum naša ja rahu taastatud. Seda nad loodavad sisimas ka Ukrainas.
Maarek   •  
(91.129.103.***)
Lugege Karpini intervjuud aastast 2014, millele viitas ka Delfi oma artiklis.
Seal pikemalt tema mõtetest seoses Krimmi, Donetski ja Luganskiga.
USA kõiges süüdi :D
Tegemist on kõige tavalisema ajupestud Putini lakeiga.

https://www.rusfootball.info/rss/1146296572-valeriy-karpin-menya-prikazom-otpravili-v-cska.html
raudidas   •  
(90.191.16.***)
rootsi kunn, mine vaata netflixist filmi nt farha. kuidas sa seda olukorda kommenteeriksid mis toimub iisraelis sealsete põliselanike vastu?
käbi   •  
(91.129.96.***)
Oot mingi film on kuidas eesti koondislased käivad iisraelis põliselanikke jahtimas v.
isspro10   •  
(62.65.197.***)
Ütle kes on su sõber ja ma ütlen kes oled sina.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
EESTLASED VS LÄTLASED
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!